Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Tisková zpráva ŽB-Trust

| 17. 9. 2001

Společnost ŽB – Trust obnovuje prodej a zpětný odkup podílových listů

Obchodování na americkém kapitálovém trhu bylo po několikadenním přerušení obchodů způsobeném teroristickým útokem na budovy Světového obchodního centra a ústředí Pentagonu znovu obnoveno.

Znovuobnovení obchodování na amerických burzách umožňuje znovu získávat reálné kurzy cenných papírů v portfoliích fondů potřebné ke stanovení hodnoty podílových listů těch tuzemských otevřených podílových fondů, v jejichž portfoliích jsou zastoupeny tituly emitované americkými společnostmi a tituly obchodované na kapitálovém trhu ve Spojených státech.

V návaznosti na tento aktuální vývoj představenstvo společnosti ŽB - Trust, investiční společnost, a.s., rozhodlo o obnovení prodeje a zpětného odkupu podílových listů u těch otevřených podílových fondů, u nichž bylo od 13. 9. 2001 dočasně pozastaveno.

Z otevřených podílových fondů obhospodařovaných společností ŽB - Trust určených pro širokou investorskou veřejnost se jedná o podílové fondy Živnobanka – Interkonto, Živnobanka – korunový balancovaný fond, Živnobanka – mezinárodní akciový fond a Živnobanka – akciový fond. Prodej a zpětný odkup podílových listů otevřeného podílového fondu Sporokonto nebyl přerušen a nadále kontinuálně pokračuje.

Kurz podílových listů uvedených podílových fondů pro dnešní den 17. 9. 2001 bude stanoven zítra, tedy 18. 9. 2001 na základě dnešních kurzů cenných papírů v portfoliích těchto fondů, a zveřejněn bude ve středu 19. 9. 2001. Tímto kurzem budou vypořádány nejen požadavky na zpětné odkupy a nové prodeje uplatněné 17. 9. 2001, ale i ty, které společnost ŽB - Trust obdržela v období, kdy byl prodej a zpětný odkup podílových listů pozastaven.

Ing. Milan Žoha

PR manažer ŽB - Trust, investiční společnost, a.s.

Na Příkopě 15, 110 00 Praha 1

tel.: 7214 3311, fax: 7214 3333,

e-mail zoha@zivnobanka.cz

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+5
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK