Tisková zpráva ŽB-Trust

Tomáš Skřivánek | 17. 9. 2001

Společnost ŽB – Trust obnovuje prodej a zpětný odkup podílových listů

Obchodování na americkém kapitálovém trhu bylo po několikadenním přerušení obchodů způsobeném teroristickým útokem na budovy Světového obchodního centra a ústředí Pentagonu znovu obnoveno.

Znovuobnovení obchodování na amerických burzách umožňuje znovu získávat reálné kurzy cenných papírů v portfoliích fondů potřebné ke stanovení hodnoty podílových listů těch tuzemských otevřených podílových fondů, v jejichž portfoliích jsou zastoupeny tituly emitované americkými společnostmi a tituly obchodované na kapitálovém trhu ve Spojených státech.

V návaznosti na tento aktuální vývoj představenstvo společnosti ŽB - Trust, investiční společnost, a.s., rozhodlo o obnovení prodeje a zpětného odkupu podílových listů u těch otevřených podílových fondů, u nichž bylo od 13. 9. 2001 dočasně pozastaveno.

Z otevřených podílových fondů obhospodařovaných společností ŽB - Trust určených pro širokou investorskou veřejnost se jedná o podílové fondy Živnobanka – Interkonto, Živnobanka – korunový balancovaný fond, Živnobanka – mezinárodní akciový fond a Živnobanka – akciový fond. Prodej a zpětný odkup podílových listů otevřeného podílového fondu Sporokonto nebyl přerušen a nadále kontinuálně pokračuje.

Kurz podílových listů uvedených podílových fondů pro dnešní den 17. 9. 2001 bude stanoven zítra, tedy 18. 9. 2001 na základě dnešních kurzů cenných papírů v portfoliích těchto fondů, a zveřejněn bude ve středu 19. 9. 2001. Tímto kurzem budou vypořádány nejen požadavky na zpětné odkupy a nové prodeje uplatněné 17. 9. 2001, ale i ty, které společnost ŽB - Trust obdržela v období, kdy byl prodej a zpětný odkup podílových listů pozastaven.

Ing. Milan Žoha

PR manažer ŽB - Trust, investiční společnost, a.s.

Na Příkopě 15, 110 00 Praha 1

tel.: 7214 3311, fax: 7214 3333,

e-mail zoha@zivnobanka.cz

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Propad trhu kryptoměn: Čas na paniku, nebo příležitost?

28. 6. 2022 | Juraj Forgacs

Propad trhu kryptoměn: Čas na paniku, nebo příležitost?

Poprvé od února 2021 hodnota spotového trhu s kryptoměnami klesla pod jeden bilion dolarů. Nejen bitcoin se stal obětí masivních výprodejů. Co to znamená pro investory? Autorem komentáře... celý článek

ČEZ ve výprodeji. Investory děsí nová daň, akcie spadly

27. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 14 komentářů

ČEZ ve výprodeji. Investory děsí nová daň, akcie spadly

Akcie ČEZ na pražské burze dnes ztratila více jak desetinu z ceny. Investoři dnešním výprodejem akcií energetické společnosti reagovali na zprávu o možném zavedení sektorové daně. Ta... celý článek

První restaurace na burze. Coloseum si jde pro 100 milionů

21. 6. 2022 | redakce Peníze.CZ

První restaurace na burze. Coloseum si jde pro 100 milionů

Česká gastronomická skupina Coloseum odstartuje ve středu 22. června veřejnou nabídku akcií (IPO). Přes trh Start pražské burzy nabídne 425 tisíc akcií, které mohou představovat až... celý článek

Nejdražší akcie vstupuje na burzu. Úpis se povedl

21. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Nejdražší akcie vstupuje na burzu. Úpis se povedl

Společnost M&T 1997 dnes zakončila veřejnou nabídku akcií (IPO). Majoritní akcionář Ivo Ulich prodal všech 1440 nabízených akcií za cenu 30 000 Kč za kus. Akcie tak na pražskou... celý článek

Stát chce vyšší dividendu z ČEZ, pomůže lidem se zdražením

20. 6. 2022 | Petr Kučera | 20 komentářů

Stát chce vyšší dividendu z ČEZ, pomůže lidem se zdražením

Energetický gigant ČEZ zřejmě vyplatí vyšší dividendu, než původně navrhovalo vedení této státem ovládané firmy.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.