Tisková zpráva ŽB-Trust

Tomáš Skřivánek | 17. 9. 2001

Společnost ŽB – Trust obnovuje prodej a zpětný odkup podílových listů

Obchodování na americkém kapitálovém trhu bylo po několikadenním přerušení obchodů způsobeném teroristickým útokem na budovy Světového obchodního centra a ústředí Pentagonu znovu obnoveno.

Znovuobnovení obchodování na amerických burzách umožňuje znovu získávat reálné kurzy cenných papírů v portfoliích fondů potřebné ke stanovení hodnoty podílových listů těch tuzemských otevřených podílových fondů, v jejichž portfoliích jsou zastoupeny tituly emitované americkými společnostmi a tituly obchodované na kapitálovém trhu ve Spojených státech.

V návaznosti na tento aktuální vývoj představenstvo společnosti ŽB - Trust, investiční společnost, a.s., rozhodlo o obnovení prodeje a zpětného odkupu podílových listů u těch otevřených podílových fondů, u nichž bylo od 13. 9. 2001 dočasně pozastaveno.

Z otevřených podílových fondů obhospodařovaných společností ŽB - Trust určených pro širokou investorskou veřejnost se jedná o podílové fondy Živnobanka – Interkonto, Živnobanka – korunový balancovaný fond, Živnobanka – mezinárodní akciový fond a Živnobanka – akciový fond. Prodej a zpětný odkup podílových listů otevřeného podílového fondu Sporokonto nebyl přerušen a nadále kontinuálně pokračuje.

Kurz podílových listů uvedených podílových fondů pro dnešní den 17. 9. 2001 bude stanoven zítra, tedy 18. 9. 2001 na základě dnešních kurzů cenných papírů v portfoliích těchto fondů, a zveřejněn bude ve středu 19. 9. 2001. Tímto kurzem budou vypořádány nejen požadavky na zpětné odkupy a nové prodeje uplatněné 17. 9. 2001, ale i ty, které společnost ŽB - Trust obdržela v období, kdy byl prodej a zpětný odkup podílových listů pozastaven.

Ing. Milan Žoha

PR manažer ŽB - Trust, investiční společnost, a.s.

Na Příkopě 15, 110 00 Praha 1

tel.: 7214 3311, fax: 7214 3333,

e-mail zoha@zivnobanka.cz

Podpojištění řeší kalkulačka

Podpojištění řeší kalkulačka

Většina Čechů má podpojištěné domy a neví o tom. Nová kalkulačka pomáhá správně a rychle nastavit výši pojistné částky.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Investice pro začátečníky: Jak se vyznat v podílových fondech

3. 10. 2023 | Jan Müller | 1 komentář

Investice pro začátečníky: Jak se vyznat v podílových fondech

Pokud nechcete nechat peníze prohrávat s inflací na bankovních účtech, můžete zkusit investice. Podílové fondy představují jednoduchý způsob pro ty, kteří sice chtějí investovat, ale... celý článek

Vše, co jste chtěli vědět o dluhopisech, ale báli jste se zeptat

27. 9. 2023 | Vladimír Pikora

Vše, co jste chtěli vědět o dluhopisech, ale báli jste se zeptat

Jen málo lidí rozumí akciím a s dluhopisy je to ještě těžší. Chce to trochu matematiky, umět odhadnout budoucí úrokové sazby, znát rizika. V čem investoři nejvíc tápou?

Kvalitní umění nemusí stát miliony, říká galerista Kodl

13. 9. 2023 | Matyáš Kodl

Kvalitní umění nemusí stát miliony, říká galerista Kodl

Češi se stále víc zajímají o investice do umění. Přinášejí řadu výhod a jsou dlouhodobě stabilnější než akcie. Sběratelské trendy a investiční potenciál českého umění nastínil Matyáš... celý článek

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

7. 9. 2023 | Martin Mašát

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

Léto bylo ospalé. Akcie v průměru trochu oslabovaly, zato dluhopisy si užívají výnosů, jaké v tomto tisíciletí skoro ještě nezažily. Napjatě se čeká, co přinese září.

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

1. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že subjekt vystupující pod názvem Areass či Areass Group nemá žádné povolení k poskytování investičních služeb ani nedisponuje žádným jiným... celý článek

Partners Financial Services