Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Pavel Pršala, ředitel a předseda představenstva IKS Komerční banky

| 6. 9. 2001

1) Považujete za správné investovat do fondů své investiční společnosti?
Je to v prvé řadě vyjádřením důvěry k vlastní firmě - tj. pokud zaměstnanci sami z vlastní vůle investují do produktů své firmy. Pokud jim firma "vyplácí" část odměny za práci v podobě vlastního produktu, pak nemá smysl meditovat nad tím, nakolik je tento fakt sám o sobě etický - to prokáže chování zaměstnanců: buďto produkt ihned prodají, nebo si jej ponechají jako dobrou investici. Nad tím, aby vše probíhalo eticky (tj. jak nákupy tak i prodeje podílových listů) by měl ve firmě bdít svědomitý compliance officer (dohlížecí úředník), který sleduje a vyžaduje plnění předepsaných pravidel (v tomto případě norem vydaných KCP a pravidel přijatých členskými společnostmi UNIS) a kontroluje, zda to pracovníci, resp. zaměstnanci plní.

2) Reguluje vaše firma nějak nákup vlastních podílových listů? Jak?
Ano, naprosto standardním způsobem, který odpovídá přijatým pravidlům a zásadám člena Unie investičních společností ČR, která mimochodem patří mezi nejpřísnější na světě.

3) Jste podílníkem svých fondů?
Ano.

4) Investujete do fondů pravidelně nebo se jednalo o jednorázovou investici?
Obojí.

5) Kolik podílových listů kterých z vašich podílových fondů vlastníte?
Není to tolik, abych to musel majetkově přiznávat a jsou to fondy zastoupené v našem vlastním produktu FELIX, ale v trochu jiných poměrech - vysvětlení je především v tom, že si platím penzijní připojištění a kapitálové životní pojištění, proto si mohu dovolit o něco agresívnější investiční strategii proti těm, které doporučujeme běžně našim klientům. K tomu mohu už jen dodat, že ale v žádném případě nepatřím na poli investování ani k hazardérům, ani k spekulantům.

6) Odměňuje vaše firma zaměstnance podílovými listy?
Ano, ale zatím toto odměňování nedosáhlo rozměru klasického, resp. standardního motivačního programu. Možná se ale do budoucna takový typ motivačního programu rozvine i u nás. Zatím však motivaci zaměstnanců IKS směrujeme více na penzijní pojištění a sociální program. Pohybujeme se totiž stále v prostředí, které čerpá spíše z evropských kulturních tradic, i když já osobně se rád nechávám inspirovat anglosaskou, zejména severoamerickou mentalitou. Nikomu ji sice nevnucuji, ale snažím se dělat v práci i v osobním životě maximum pro to, aby se co nejrychleji zabydlela i v české kotlině.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+3
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK