Penzijní fondy: Kdo má nejlepší web?

Penzijní fondy: Kdo má nejlepší web?
Pět týdnů uplynulo jako voda a už zde máme další vyhlášení naší soutěže. Cenu serveru Peníze.CZ za nejlepší web penzijního fondu si tentokrát odnesou zástupci dvou společností – Penzijního fondu České pojišťovny a Vojenského otevřeného penzijního fondu.

Kdo si myslel, že se hodnocení poroty a výsledky čtenářského hlasování nemůže lišit, ten se zmýlil. I v tomto kole se totiž názory dvanáctičlenné poroty a stovek registrovaných návštěvníků Peníze.CZ rozešly. Jak to tedy nakonec dopadlo? První místo odborného hlasování si po lítém boji odnese Penzijní fond České pojišťovny. Ten doslova o setinky porazil Vojenský otevřený penzijní fond, jenž mu ale zdatně šlapal na paty. Třetí místo a pomyslnou bronzovou medaili pak s velkou ztrátou na vedoucí dvojici získal Spořitelní penzijní fond. Na konci pelotonu se ocitly Penzijní fond Komerční banky a Českomoravský penzijní fond. Ve čtenářském hlasování zabodoval Vojenský otevřený PF, který první cenu vyfoukl Penzijnímu fondu KB. O třetí místo se svorně podělí Českomoravský PF a Penzijní fond České pojišťovny, poslední příčka pak zůstává pro Spořitelní penzijní fond.

www stránky finančních institucí
Cenu Peněz.CZ pro nejlepší web penzijního fondu vyhrál Penzijní fond České pojišťovny.
Cenu uživatelů serveru Peníze.CZ získává Vojenský otevřený penzijní fond.

Žádný šok na úvod

Na webu Vojenského otevřeného penzijního fondu najdeme mnoho zajímavých věcí (k těm nejlepším bezesporu patří klientská sekce), ale také řadu dalších, které tvůrcům rozhodně slávu neudělají. Například posílání osobních údajů při vyplňování formuláře smlouvy nezabezpečeným způsobem. To by se finanční instituci asi opravdu stávat nemělo.

Počítadlo na webu? Přežitek

Prezentace Penzijního fondu Komerční banky je na slušné technické úrovni a obsahuje dostatek informací. Tedy – pokud je uživatel najde. V některých důležitých sekcích totiž chybí vyhledávání a návštěvník se musí spolehnout pouze na svou intuici. Celkově slušný dojem trochu kazí jen počítadlo návštěvníků. Nástroj běžně používaný v začátcích internetu se do dnešní doby už jaksi nehodí.

Další web bez invence

Stejný nešvar (počítadlo) má na svých stránkách také Českomoravský penzijní fond. Ač je jejich web jasně a přehledně organizovaný, přesto má také nedostatky. Náhodný návštěvník by se kupříkladu moc nedozvěděl o dalších fondem poskytovaných produktech, jako jsou starobní penze či karta mládeže EURO<26. K úsměvným zážitkům lze zařadit sekci často kladených dotazů. Je možné, že otázek dostávají zástupci fondu tisíce denně a nestačí je zpracovávat. A nebo jim ještě nikdo nic neposlal. Po kliknutí na zmíněný odkaz totiž překvapený návštěvník uvidí pouze hlášení „na zmíněné stránce se pracuje“.

Překlepy porotcům nevadí

Vítězný web Penzijního fondu České pojišťovny se od ostatních konkurentů výrazně odlišuje. Je to dáno především jeho podobou – vypadá spíše jako zpravodajský portál než prezentace penzijního fondu. Vyhledávání funguje spolehlivě, najdete zde vkusně zpracované tabulky i jednoduše orientované informace. Mají tyto stránky vůbec negativa? Mají. Chyby a překlepy v textu, které snižují úroveň prezentace. Tak hrozné to ale není – po těžkém boji totiž PF České pojišťovny získal první místo.

Zůstat nebo odejít?

Poslední hodnocený web se může pyšnit smutnou statistikou. Zhruba devadesát procent návštěvníků shlédne pouze první stránku a ty ostatní jako kdyby neexistovaly. Tak se totiž chovají uživatelé, kteří nenajdou na úvodní stránce relevantní informace o firmě či jejích nabízených produktech. A ty na prezentaci Spořitelního penzijního fondu opravdu nenajdete. Snad s tím společnost něco udělá, jinak jí velké množství potenciálních klientů prostě proklouzne mezi prsty.

To nejlepší nakonec - kdo vyhrál mobil?

Šťastnými výherci mobilního telefonu jsou: Klára CORVINOVÁ z Prahy 4 - Spořilova, Dušan FOJTÍK ze Vsetína a Petr ZOUFALÝ z Hustopečí u Brna. Gratulujeme!


Vysvědčení hodnocených webů investičních společností (známky jako ve škole)
kategorieVOPFPFKB ČMPFPFČP SPF
informační hodnota2,052,75 2,932,332,56
grafika2,402,81 3,002,113,11
celkový dojem2,153,06 3,072,112,83
výsledná známka2,202,87 3,002,182,83
Vysvětlivky: VOPF - Vojenský otevřený penzijní fond (PFVO), PFKB - Penzijní fond Komerční banky (PFKB), ČMPF - Českomoravský penzijní fond (PFCM), PFČP - Penzijní fond České pojišťovny (PFCP), SPF - Spořitelní penzijní fond (PFCS)

A přesně za týden se pustíme do hodnocení webů pojišťoven. První na řadě bude Česká pojišťovna.

Souhlasíte s hodnoceními porotců serveru Peníze.CZ i se čtenářskými hlasy? Pro koho jste hlasovali vy? Myslíte si, že je hodnocení objektivní - a pokud ne, proč? Napište nám, vaše reakce jsou pro naši práci důležité.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

A tohle už jste četli?

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

30. 9. 2022 | redakce Peníze.CZ

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

Česká firma Hardwario, která se zaměřuje na internet věcí (IoT), obdržela souhlas České národní banky k veřejné nabídce akcií (IPO). S akciemi se pak bude obchodovat na Burze cenných... celý článek

Zhodnotit eura je těžší než koruny, ale možnosti jsou

30. 9. 2022 | Dominik Stroukal

Zhodnotit eura je těžší než koruny, ale možnosti jsou

Jak a kam investovat eura, aby to dávalo smysl? Investiční možnosti nabízejí tuzemské i zahraniční banky, ale také fintechové aplikace.

Alternativa ke spořicím účtům. Výnos závisí na úroku ČNB

29. 9. 2022 | Petra Nová | 1 komentář

Alternativa ke spořicím účtům. Výnos závisí na úroku ČNB

Investiční společnost Conseq nově spustila Repofond. Fond peněžního trhu, jehož výnos závisí na klíčové úrokové sazby ČNB. „Fond bereme jako alternativu ke spořicím účtům,“ říká Richard... celý článek

Creditas dostala pokutu, nabízela dluhopisy vedle spoření

27. 9. 2022 | Petr Kučera

Creditas dostala pokutu, nabízela dluhopisy vedle spoření

Banka podle ČNB nabízela investiční nástroje ještě před tím, než vyhodnotila profil konkrétních klientů.

Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

26. 9. 2022 | Jiří Hovorka

Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

Zpracovatel kůží Karo Leather dnes ukončil nabídku nových akcií na trhu Start pražské burzy. Od investorů získal 132 milionů korun na dostavbu nového závodu v Brtnici, na rozšíření... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.