Tři největší banky propustily dva tisíce lidí

Tři největší banky propustily dva tisíce lidí
Tři největší bankovní domy v České republice propustily v prvním pololetí celkem dva tisíce pracovníků. ČSOB, Komerční banka a Česká spořitelna mají v plánu zmenšovat svoje stavy i v druhé polovině tohoto roku.

Pracovat v bance ne nižší či střední pozici není žádný med. Pravděpodobnost, že přijdete o práci je totiž vysoká. Česká spořitelna (ACCSPO) se zúžila o 1100 lidí a další tisícovka ji bude muset ještě letos opustit. Personál ČSOB je od loňského června také o 1100 zaměstnanců menší a měl by se snížit o dalších asi 800 lidí. Opačná situace panuje na Slovensku, kde ČSOB otevírá nové pobočky. V souvislosti s tím přijme 60 nových pracovníků.

Největší vlnu propouštění zažili v Komerční bance (ACKOMB) již loni, kdy ji opustilo 2757 pracovníků. Letos v prvním pololetí přesto muselo odejít dalších více než 400 lidí.

Hlavním důvodem pro rozdávání výpovědí je tradiční a pravdivý argument produktivity práce. Kromě toho bankovní úředníky připravuje o zaměstnání také přímé bankovnictví, které umožňuje provádět bankovní transakce pomocí internetu a mobilního telefonu.

České banky ke konci letošního března zaměstnávaly celkem 43 953 pracovníků. V meziročním srovnání banky propustily téměr pět tisíc lidí, tedy více než deset procent.

Kdo podle vás zaměstná propuštěné bankéře. Mají šanci získat podobnou práci za přibližně stejné peníze? Nebo se budou muset naučit něco nového? Co? Napište váš názor.

informace pocházejí ze zpravodajského servisu ČTK

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 9 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

31. 7. 2001 22:03

Nechce se mi k tomu ani vyjadřovat. Dedukce se tváří logicky, ale zároveň se v ní objevují prvky nactiutrhání a pomluv. Obojí je kvalifikovatelné jako trestný čin.
O vnitřním kontrolním mechanismu zde diskusi vést nehodlám, to není věc veřejná. Máte-li konkrétní podezření, stěžujte si oficiální cestou, ta je, na daleko vyšší úrovni (i kontrolní), než kdy byla.
Ano, probíhá transformace, ano, občas prostě někteří z 14.000 pracovníků neví, kde jim hlava stojí a tudíž prostě lidským nedopatřením zkreslí informaci,omylem smažou e-mail, zapomenou někam zavolat... Pokud Vám to snad způsobilo nepříjemnosti, na příčině jistě nezáleží. Ale nikde, kde pracují lidé, se absolutní bezchybnosti nedočkáte.
Zdůrazňuji: nepopírám logiku úvahy, ohrazuji se proti zužování na Českou spořitelnu. I jiné banky jsou v transformaci, i jiné banky řeší podobné problémy.
Upozorňuji Vás, že na další příspěvek tohoto druhu již nehodlám reagovat.

Zobrazit celé vlákno

+15
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (9 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.