Paegas pomáhá Maximovi

Paegas pomáhá Maximovi
Platební či kreditní karty, které vydává banka společně s nějakou další společností jsou většinou vytvořeny s cílem usnadnit život zákazníkům a současně si je "zavázat" i pro budoucnost. Jsou však určitě i výhodou pro banky či různé karetní asociace. Aliance Paegasu s Maximem pomáhá Bank Austria Creditanstalt i při zpřísněných podmínkách pro vydání karty dosáhnout vysokého obratu bez zvýšení rizika.

Společné karty ve světě vydávají většinou letecké společnosti, obchodní domy, čerpací stanice a další společnosti, jejichž služby jsou často využívány, což mohou být i telefonní společnosti. U nás svým tarifním klientům nabídl společnou kreditní kartu Paegas s Bank Austria Creditanstalt. Společné karty vás různým způsobem přemlouvají k většímu utrácení. Například různé frequent flyer programy leteckých společností spojené s kreditními kartami vám kromě nalétaných mil připočítávají i body za utracené peníze. Takovou kartu nabízí i České aerolinie společně s Diners Clubem. Paegas zatím nic takového nevymyslel, body do Paegas Bonus vám utrácením nepřibudou, kartu však můžete jako tarifní klient Paegasu získat snadněji než běžný smrtelník.

Platit účty včas se vyplatí?

Dvě stě tisíc zákazníků Paegasu by během tohoto roku mělo dostat nabídku kreditní karty Paegas Bonus Club. Operátor vybral dobře a včas platící dlouhodobé zákazníky, které tím odměnil za jejich důvěru a dobrou platební morálku. Přesto budou ještě posuzování bankou, avšak již méně přísněji než běžný zájemce z ulice. Ti mohou získat obdobnou kartu Maxim (KKMAXIMC), která však nenabízí výhody Paegas Club karty. Takový zákazník musí předložit dvě výplatní pásky, potvrzení o příjmu, dva doklady prokazující totožnost a jeden prokazující bydliště (účet za telefon, SIPO). Klientům doporučeným Paegasem stačí jen občanský průkaz a potvrzení příjmu. Z hlediska poplatků však získali jen jediné zvýhodnění. Měsíčně se za kartu platí místo obvyklých šedesáti (Maxim) jen třicet.

Stejně jako Maxim nabízí karta až 45 dní bezúročného období, což však platí pouze pro nákupy zboží, výběry z bankomatu se úročí okamžitě. Úroková sazby však zůstala stejná (1,95 procenta měsíčně), což vzhledem k tomu, že Paegas vybere dobře platící zákazníky, není úplně fér. V zahraničí jsou klienti s dobrou platební historií odměňováni lepšími úrokovými sazbami. Navíc pokud se budete chtít seznámit s poplatky týkajícími se karty, budete je například na internetu velmi těžko hledat. Na stránkách samotné karty je nenajdete a u Maxima na ně nevede přímý odkaz. Navíc i v tomto sazebníku chybí konverzní poplatek při použití v zahraničí, díky čemuž vás každý nákup bude stát 1,5 procenta z každé úhrady. Většina konkurentů má však placení zboží v cizině zdarma. Jinak jsou podmínky obdobné jako jinde. Velikou výhodou oproti většině českých karet je, že nemusíte mít v Bank Austria vedený účet. Kromě Citibank kreditní karty je podmínkou k vydání všech ostatních mít v příslušné bance vedený účet.

Z nouze ctnost

Výhodu společné karty pro obě strany najdeme snadno. Paegas může odměnit své dlouhodobé zákazníky a Bank Austria má šanci získat potenciálně spolehlivě platící klienty. Zatímco ještě nedávno dostal Maxima každý, kdo přinesl požadované doklady, byly před několika měsíci kvůli špatné platební morálce držitelů karet tyto podmínky rychle zpřísněny. Nyní již není získání tak jednoduché, což samozřejmě odrazuje potenciální klienty a také znamená méně půjčených peněz. Společná karta s Paegasem tedy může zvýšit obrat, aniž by došlo ke zvýšení rizika spojeného s neplatícími klienty.

Tato karta není první cobrandovanou (tak se společné karty nazývají) platební či kreditní kartou na našem trhu. Jednou z prvních u nás byla Fischer Card Plus, kterou vydává Komerční banka. Požádat o ni může kdokoliv a kromě privilegia zaplatit za ni o téměř tři sta korun víc než za běžnou kartu přináší několik "výhod" - předplatné časopisu Sezóna, slevu ve Fischer Duty free a vyšší limit na placení zájezdů s cestovní kanceláří Fischer.

Mnohem lepším produktem je společná karta Diners Clubu a Českých aerolinií. Máte s ní přístup do salónků na desítkách světových letišť, zjednodušenou rezervaci aut a hotelů a za utracené peníze získáváte body. Karta vás nebudu stát ani o korunu více než běžný Diners Club. Protože je však karta určena pro velice bonitní klientelu, nežádejte o ni, pokud váš měsíční příjem nedosahuje alespoň padesáti tisíc korun měsíčně.

Máte nějakou cobrandovanou kartu? Vybrali byste si některou z těchto karet? Nebo si myslíte, že jsou k ničemu? Podělte se o své názory s ostatními.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 7 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

4. 7. 2001 1:06, qalami

Maxim je takzvaně půjčka v kapse, je dobré mít zálohu pro nepředvídané výdaje.Navíc podle mých zkušeností je jedna z těch málo solidních. ( myslím úroky).qalami

Zobrazit celé vlákno

+6
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (7 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.