Sedm pohledů pro Peníze...Danuše Pecharové

Sedm pohledů pro Peníze...Danuše Pecharové
Český Telecom výrazně zlevnil, Václav Havel opět vyhrál spor u Ústavního soudu, nuceně nasazení se konečně dočkali složenek s odškodněním. To jsou jen některé z událostí prostředního červnového týdne.

Po pětapadesáti letech už může být pozdě

Lidem, kteří v době nacistické okupace otrocky pracovali pro třetí říši, se začalo vyplácet odškodnění. Bohužel velké německé koncerny a továrny tak dlouho otálely a hrály o čas, že se někteří z bývalých nuceně nasazených se již nedočkají. Složenku na peníze objevili v případě jednoho z nich ve schránce již jen pozůstalí pár dní po pohřbu.

Zelený den s Václavem Klausem

The Offspring koncertovali v pražské Paegas Areně. S nimi zde účinkovala na jednom pódiu i skupina Green Day. Tento nevšední zážitek jsme si mohli vychutnat již poněkolikáté. A abych nezapomněla - Václav Klaus slavil šedesátiny.

Havel se soudit umí

Prezident Václav Havel vyhrál další spor u Ústavního soudu. Spor se týkal jmenování Zdeňka Tůmy guvernérem České národní banky a některých protiústavních pasáží novely zákona o ČNB. Rozhodnutím soudu jsou tyto pasáže zrušeny a poslanci opět budou novelizovat. Doufám jen, že prezident stihne hlídat všechny zákony a novely, co nám páni poslanci schvalují.

Za viry může Pentagon

V arzenálu Pentagonu jsou logické bomby, které se aktivují v cizím počítačovém systému, červí viry zahlcující computery i čmuchalové vykrádající data. Na informační válku, při níž by se hroutila bez jediného výstřelu nebo jediné bomby infrastruktura, se chystají počítačoví experti různých vlád po celém světě.

Zpět k pevné lince

Volání na mobilní telefon z pevné linky bude od července levnější. Český Telecom bude lidem účtovat za telefonování na mobil 6,80 koruny za minutu. Firmám sleví na 4,90 až 6,80 koruny za minutu. Ve špičce tak toto spojení vyjde srovnatelně draho jako volání z mobilního telefonu na jiný mobilní telefon. Telecom chce tímto krokem přetáhnout zpět klienty prchající k mobilům.

Žena má přednost

Novou předsedkyní Unie svobody je Hana Marvanová. O jejím vítězství nad dalším kandidátem Vladimírem Mlynářem rozhodlo nakonec sedm hlasů. V České republice je to poprvé, co parlamentní stranu povede žena. Hana Marvanová bude projasňovat tvář své strany a měnit naši zemi. Jen mě tak napadá, jestli by nebylo lepší, kdyby projasnila naši zemi a změnila tvář své strany …

Jak dlouho ještě bude vládnout Fidel?

Poprvé za celých 42 let, co je Fidel Castro u moci, nedokončil kubánský vůdce svůj veřejný projev. Po dvouhodinovém projevu pod žhnoucím sluncem jej přemohla náhlá slabost a ochranka mu musela pomoci z pódia. Už za deset minut byl však Castro zpět u mikrofonu před sedmdesáti tisíci příznivci a oznámil jim, že je v pořádku. Ten je prostě nezničitelný!

Je Fidel Castro nezničitelný? A Marvanová lepší Mlynáře? Pořídíte si domů druhou pevnou linku? Jaké události v minulém týdnu zaujaly vás? Napište nám o nich.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-15
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 18 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

26. 6. 2001 9:34, Baronlempl

Havel, Klaus, Zeman, Mlynář, Marvanová... to neřeším, protože vím jak to začíná: Na nejnižší volební úrovni se před volbama sejdou k vytvoření kandidátky. Vyloučí třetinu těch nejméně schopných. Třetina nejvíce schopných odmítne kandidovat. Vybere se z prostřední třetiny, tedy pouze z průměrných. Při postupu na vyšší úroveň moci proběhne výběr stejným klíčem. Na centrální úroveň se tedy nakonec dostává pouze spodní třetina prostřední třetiny, tedy již neschopní. Všem to vyhovuje, protože vše nakonec ovládají schpní (nezvolení) prostřednictvím neschopných (zvolených). Jak jednoduché.

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

25. 6. 2001 11:47, Danuše Pecharová | imProve a. s.

Zajímavým signálem je i to, že po svém NEZVOLENÍ se odmítl jakkoli dál účastnit. Trochu mi to zavání tím, že mu šlo jen o teplé místečko.

Zobrazit celé vlákno

-1
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (18 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.