Sdružení nesdružení

Sdružení nesdružení
Možná až pětina klientů zkrachovalých společností Private Investors a Online Investor se sešla na zakládající schůzi Asociace poškozených. Kromě vybírání příspěvků na další činnost nebyly podniknuty žádné kroky k tomu, aby sdružení mohlo začít jednat jménem svých členů.

Padesát metrů dlouhá fronta se táhla při registraci účastníků zakládající schůze Asociace poškozených Private Investors a Online Investor (APPI). Menza Vysoké školy ekonomické se během půl hodiny úplně zaplnila čtyřmi až pěti sty lidmi. Většina z nich byla oblečena jako kdokoliv z ulice, obleky a kravaty mělo jen několik z nich, milionoví klienti se asi neukázali. Byli tam spíše běžní občané, kteří chtěli investovat své peníze, nebo studenti, kteří si své peníze spravovali sami prostřednictvím Online Investora. U dveří do sálu stáli dva muži ochranky a zajišťovali, aby se dovnitř nedostal nikdo, kdo tam nepatří. Všichni, kdož prokázali, že byly klienty, jsou vpuštěni a dostávají stanovy a přihlášku do APPI. Obojí krásně natištěno na kvalitním papíře.

Žádné překvapivé novinky se nekonaly

Kvůli dlouho trvající registraci stovek účastníků začala samotná schůze s půlhodinovým zpožděním. Zakladatel APPI Filip Bernard na úvod řekl, že chtějí dosáhnout rychlého vyjasnění situace a zajistit ochranu nároků klientů. Nakonec nabídl přítomným možnost stát se členy za poplatek dvou set korun. Okolo registračních stolečků opět vznikla fronta. Druhý řečník shrnul nastalou situaci z pohledu klientů, připomněl, kde pravděpodobně došlo k porušení zákona. Kromě jednatelů zkrachovalých firem vyslovil i podezření ze selhání na straně Komise pro cenné papíry. Svou řeč uzavřel tím, že budou o vzniklé situaci jednat s KCP, Garančním fondem a dalšími orgány. Pak bylo shromáždění ukončeno. Pokud na něj někdo přišel s očekáváním, že se dozví na čem je a jestli může očekávat nějakou náhradu svých pohledávek, měl smůlu. Vzhledem k bezprecedentnosti situace se ale není čemu divit.

Odcházející účastníci začali vytvářet hloučky a někteří upozorňovali na to, že aby mohla Asociace vůbec nějakým způsobem fungovat, musejí být zvoleny orgány. Nic z toho však nebylo na programu a tak se to ani nestalo. K vytvoření orgánů APPI by mělo dojít na schůzi členů, která bude příští týden. Na řádné fungování sdružení si tak ještě chvíli počkáme.

Co si o vzniku APPI myslíte? Očekáváte, že pomůže s vyjasněním situace okolo krachu Private Investors? Podělte se o své názory s ostatními.

Asociace by měla o sobě začít podávat informace na internetové adrese www.appi.cz.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 31 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

20. 6. 2001 13:31

Podle ověřené informace byla založeno ještě jedno združení poškozených klientů PI.Tito klienti jsou z řady těch největších, nejbohatších a nejvlivnějších v součastné době se snaží dostat přímo k penězum které stále leží na účtech v USA a z tohoto účtu je doslova ukrást. Vzhledem k tomu že mezi těmito klienty jsou i vysocí statní úředníci je velmi pravděpodobné že Komise pro Cenné papíry s nimi spolupracuje. Jelikož se doposdavad snaží velice urputně mlžit skutečné stavy a pohyby na těchto účtech po úpadku |PI.

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

1. 6. 2001 8:59

Kecy podle vzoru hrady. A Kožený měl také se zakládáním Harvardů spoustu práce...

Zobrazit celé vlákno

-3
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (31 komentářů) příspěvků.
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

26. 5. 2022 | Jana Divinová | 8 komentářů

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení.

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

23. 5. 2022 | Petr Kučera | 10 komentářů

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, zvyšuje úročení vkladů. Sníží tak svou ztrátu za nejlepšími nabídkami na trhu.

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

19. 5. 2022 | Jana Divinová

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

Česká gastronomická skupina chce díky novému kapitálu od investorů snížit zadlužení z dob koronaviru a financovat nové projekty, mimo jiné i vstup italské sítě Caffé Pascucci na tuzemský... celý článek

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

18. 5. 2022 | Petra Nová

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

Brněnská investiční společnost Jet Investment finančníka Igora Faita má v plánu postavit největší fond soukromého kapitálu v Česku. Chce kupovat průmyslové podniky, a to nejen za peníze... celý článek

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

17. 5. 2022 | Petr Kučera

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

Na trh Start pražské burzy chce vstoupit společnost M&T 1997 (dosud Material & Technology), výrobce dveřních klik a kování z Dobrušky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.