Sdružení nesdružení

Sdružení nesdružení
Možná až pětina klientů zkrachovalých společností Private Investors a Online Investor se sešla na zakládající schůzi Asociace poškozených. Kromě vybírání příspěvků na další činnost nebyly podniknuty žádné kroky k tomu, aby sdružení mohlo začít jednat jménem svých členů.

Padesát metrů dlouhá fronta se táhla při registraci účastníků zakládající schůze Asociace poškozených Private Investors a Online Investor (APPI). Menza Vysoké školy ekonomické se během půl hodiny úplně zaplnila čtyřmi až pěti sty lidmi. Většina z nich byla oblečena jako kdokoliv z ulice, obleky a kravaty mělo jen několik z nich, milionoví klienti se asi neukázali. Byli tam spíše běžní občané, kteří chtěli investovat své peníze, nebo studenti, kteří si své peníze spravovali sami prostřednictvím Online Investora. U dveří do sálu stáli dva muži ochranky a zajišťovali, aby se dovnitř nedostal nikdo, kdo tam nepatří. Všichni, kdož prokázali, že byly klienty, jsou vpuštěni a dostávají stanovy a přihlášku do APPI. Obojí krásně natištěno na kvalitním papíře.

Žádné překvapivé novinky se nekonaly

Kvůli dlouho trvající registraci stovek účastníků začala samotná schůze s půlhodinovým zpožděním. Zakladatel APPI Filip Bernard na úvod řekl, že chtějí dosáhnout rychlého vyjasnění situace a zajistit ochranu nároků klientů. Nakonec nabídl přítomným možnost stát se členy za poplatek dvou set korun. Okolo registračních stolečků opět vznikla fronta. Druhý řečník shrnul nastalou situaci z pohledu klientů, připomněl, kde pravděpodobně došlo k porušení zákona. Kromě jednatelů zkrachovalých firem vyslovil i podezření ze selhání na straně Komise pro cenné papíry. Svou řeč uzavřel tím, že budou o vzniklé situaci jednat s KCP, Garančním fondem a dalšími orgány. Pak bylo shromáždění ukončeno. Pokud na něj někdo přišel s očekáváním, že se dozví na čem je a jestli může očekávat nějakou náhradu svých pohledávek, měl smůlu. Vzhledem k bezprecedentnosti situace se ale není čemu divit.

Odcházející účastníci začali vytvářet hloučky a někteří upozorňovali na to, že aby mohla Asociace vůbec nějakým způsobem fungovat, musejí být zvoleny orgány. Nic z toho však nebylo na programu a tak se to ani nestalo. K vytvoření orgánů APPI by mělo dojít na schůzi členů, která bude příští týden. Na řádné fungování sdružení si tak ještě chvíli počkáme.

Co si o vzniku APPI myslíte? Očekáváte, že pomůže s vyjasněním situace okolo krachu Private Investors? Podělte se o své názory s ostatními.

Asociace by měla o sobě začít podávat informace na internetové adrese www.appi.cz.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 31 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

20. 6. 2001 13:31

Podle ověřené informace byla založeno ještě jedno združení poškozených klientů PI.Tito klienti jsou z řady těch největších, nejbohatších a nejvlivnějších v součastné době se snaží dostat přímo k penězum které stále leží na účtech v USA a z tohoto účtu je doslova ukrást. Vzhledem k tomu že mezi těmito klienty jsou i vysocí statní úředníci je velmi pravděpodobné že Komise pro Cenné papíry s nimi spolupracuje. Jelikož se doposdavad snaží velice urputně mlžit skutečné stavy a pohyby na těchto účtech po úpadku |PI.

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

1. 6. 2001 8:59

Kecy podle vzoru hrady. A Kožený měl také se zakládáním Harvardů spoustu práce...

Zobrazit celé vlákno

-3
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (31 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.