Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Pioneer Trust, dvakrát více než ostatní

Pioneer Trust, dvakrát více než ostatní
Minimálně v jedné kategorii se Pioneeru se žádný jiný tuzemský fond nevyrovná. Je na tom dvakrát lépe než druhý nejúspěšnější konkurent – Sporotrend. Co je to za kategorii? Že jeho meziroční výkonnost je stále mínus třicet procent?

Vítězství Pioneeru s jeho výkonností velmi úzce souvisí. Fond je nedostižitelně první v žebříčků počtu o něm napsaných čtenářských názorů, většina reakcí se týká právě poklesu kurzu podílových listů. Zatímco k Pioneer Trustu (OFPIOPIO) jste již připsali 173 názorů, Sporotrend (OFSISSPT) jich má "jen" 91, Sporoinvest (OFSISSPI) na třetím místě registruje (37 názorů). Následují Newton YSE akcionářů (OFNTNYSE) (30 názorů) a IKS fond světových indexů (OFIKSFSI) (28 názorů). I další místa komentářového žebříčku obsadily především akciové a smíšené fondy. Méně "problematické" fondy peněžního trhu a dluhopisů přes jejich velikost necítí mnoho lidí potřebu komentovat. Pioneer je zkrátka charismatický fond. Jeho výsledky vás zajímají, názor na něj máte vyhraněný. Ostatně podívejte se na přehled počtu komentářů sami.

Odliv z Restitučního fondu se zastavuje

Nejvíce - 24,5 milionu korun - odplynulo z Restitučního fondu IPB (OFPISRES). Z výsledků mají v První investiční (ISPIS) určitě radost. Vypadá to, že exodus, který nastal po zrušení výstupního poplatku z fondu v polovině dubna, pomalu ustává a portfolio manager bude mít opět "klid na práci". Nebude již muset jen převádět majetek fondu na hotovost. O třináct milionů méně odplynulo ze Sporotrendu , třetí je poněkud překvapivě IKS Peněžní trh. V závěsu za ním následuje IKS Globální (OFIKSGL) a IKS Eurobondový (OFIKSEBD). Podívejte se, které další fondy se na úbytku majetku pod správou podílely.

Celkově týdenní bilance skončila přílivem 76 milionů korun. Nejvyšší čisté přílivy vkladů oznámil Sporoinvest (+ 78 milionů korun), IKS Dluhopisový(OFIKSDL) (+34 milionů korun) a ŽB – Sporokonto (OFZBTSPO) (+16 milionů korun). V první desítce se tentokrát kromě několika dluhopisových fondů a Pioneeru (OFPIOPIO) umístil také akciový fond První investiční (OFPISAKC) a fond světových indexů IKS (OFIKSFSI). Zdá se, že Felixův elixír IKS (ISIKS) začíná mít pro investiční společnost blahodárné účinky, prodeje dluhopisového fondu a fondu světových indexů se jeho zásluhou podařilo zvýšit. Top ten nejvyšších čistých prodejů najdete zde.

Chcete-li se podívat na prodeje a odkupy blíže, poslouží vám ještě:
statistika prodejů
přehled deseti fondů, které přilákaly nejvíce peněz
desítka fondů s nejvyššími odkupy

Více než měsíc bez trendu

Akciové trhy již měsíc několik týdnů kolísají a stagnují bez zjevného trendu. Týdenní výkonnosti všech kategorií se pohybují blízko nule, podobně jsou na tom i výsledky měsíční. V dlouhodobějším horizontu akciové fondy stále dost ztrácejí, od vánoc loňského roku například v průměru dvanáct procent. Týdenní výsledky v červených číslech zapsaly fondy fondů a fondy dluhopisové. Akciové, dluhopisové a kategorie fondů smíšených naopak mírně posilovaly. Více najde v přehledu výkonností podle kategorií.

Čelo tabulky fondů s nejvyšším zhodnocením obsadil s 2,3 procenty PKIS Růstový (OFPKRU) a Akro Svět (OFAKRSVT). Zde najdete kompletní desítku fondů s nejvyšší týdenní výkonností.

Nejvíce, přes 1,5 procenta, ztrácel premiant předminulého týdne Akro Eurotech (OFAKRET) a fondy fondů SIS (OFSISFF) a 1.IN (OFPISFF). Všechny "minusové" fondy najdete v tabulce nejnižších výkonností.

Na tomto místě najdete již zmíněné a k tomu ještě mnohé jiné tabulky pěkně pohromadě:
tabulku výkonnosti
tabulku kategorií fondů
tabulku prodejů

O čem podle vás vypovídá počet komentářů u fondu? Pomáhají vám se orientovat? Proč je u Pioneeru dvakrát více komentářů než u druhého fondu v pořadí? Napište svůj názor.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+2
Ano
Ne

Diskuze

9. 10. 2001 | 15:16

Osobně si myslím, že během půl roku až roku by se Pioneer mohl začít vracet, tam kde byl v dávné minulosti. Takže já bych možná koupil. Mít teď nějaký podíl jistě propadám hysterii také, což potvrzují poslední čísla odkupů....více

21. 5. 2001 | 17:30 | JREwing

Zvláštní že si tu nikdo nestěžuje na ztráty v "pajonýru". Já si stěžovat nemusím mám stejně jako jsem vložil a bez jakýchkoliv poplatků. Ti co věřili v jistý zbohatnutí se aspoň můžou přesvědčit že kdo chce hodně vydělávat...více

21. 5. 2001 | 17:16 | TGP

Takový hezký článek a žádné komentáře. To je ale škoda. Ale je vidět, že pozornost vzbuzují především kontroverzní témata - a u fondů je to především Pioneer. Až tady bude podobný jiný fond, tak půjdou komentáře nahoru i...více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK