Pioneer Trust, dvakrát více než ostatní

Pioneer Trust, dvakrát více než ostatní
Minimálně v jedné kategorii se Pioneeru se žádný jiný tuzemský fond nevyrovná. Je na tom dvakrát lépe než druhý nejúspěšnější konkurent – Sporotrend. Co je to za kategorii? Že jeho meziroční výkonnost je stále mínus třicet procent?

Vítězství Pioneeru s jeho výkonností velmi úzce souvisí. Fond je nedostižitelně první v žebříčků počtu o něm napsaných čtenářských názorů, většina reakcí se týká právě poklesu kurzu podílových listů. Zatímco k Pioneer Trustu (OFPIOPIO) jste již připsali 173 názorů, Sporotrend (OFSISSPT) jich má "jen" 91, Sporoinvest (OFSISSPI) na třetím místě registruje (37 názorů). Následují Newton YSE akcionářů (OFNTNYSE) (30 názorů) a IKS fond světových indexů (OFIKSFSI) (28 názorů). I další místa komentářového žebříčku obsadily především akciové a smíšené fondy. Méně "problematické" fondy peněžního trhu a dluhopisů přes jejich velikost necítí mnoho lidí potřebu komentovat. Pioneer je zkrátka charismatický fond. Jeho výsledky vás zajímají, názor na něj máte vyhraněný. Ostatně podívejte se na přehled počtu komentářů sami.

Odliv z Restitučního fondu se zastavuje

Nejvíce - 24,5 milionu korun - odplynulo z Restitučního fondu IPB (OFPISRES). Z výsledků mají v První investiční (ISPIS) určitě radost. Vypadá to, že exodus, který nastal po zrušení výstupního poplatku z fondu v polovině dubna, pomalu ustává a portfolio manager bude mít opět "klid na práci". Nebude již muset jen převádět majetek fondu na hotovost. O třináct milionů méně odplynulo ze Sporotrendu , třetí je poněkud překvapivě IKS Peněžní trh. V závěsu za ním následuje IKS Globální (OFIKSGL) a IKS Eurobondový (OFIKSEBD). Podívejte se, které další fondy se na úbytku majetku pod správou podílely.

Celkově týdenní bilance skončila přílivem 76 milionů korun. Nejvyšší čisté přílivy vkladů oznámil Sporoinvest (+ 78 milionů korun), IKS Dluhopisový(OFIKSDL) (+34 milionů korun) a ŽB – Sporokonto (OFZBTSPO) (+16 milionů korun). V první desítce se tentokrát kromě několika dluhopisových fondů a Pioneeru (OFPIOPIO) umístil také akciový fond První investiční (OFPISAKC) a fond světových indexů IKS (OFIKSFSI). Zdá se, že Felixův elixír IKS (ISIKS) začíná mít pro investiční společnost blahodárné účinky, prodeje dluhopisového fondu a fondu světových indexů se jeho zásluhou podařilo zvýšit. Top ten nejvyšších čistých prodejů najdete zde.

Chcete-li se podívat na prodeje a odkupy blíže, poslouží vám ještě:
statistika prodejů
přehled deseti fondů, které přilákaly nejvíce peněz
desítka fondů s nejvyššími odkupy

Více než měsíc bez trendu

Akciové trhy již měsíc několik týdnů kolísají a stagnují bez zjevného trendu. Týdenní výkonnosti všech kategorií se pohybují blízko nule, podobně jsou na tom i výsledky měsíční. V dlouhodobějším horizontu akciové fondy stále dost ztrácejí, od vánoc loňského roku například v průměru dvanáct procent. Týdenní výsledky v červených číslech zapsaly fondy fondů a fondy dluhopisové. Akciové, dluhopisové a kategorie fondů smíšených naopak mírně posilovaly. Více najde v přehledu výkonností podle kategorií.

Čelo tabulky fondů s nejvyšším zhodnocením obsadil s 2,3 procenty PKIS Růstový (OFPKRU) a Akro Svět (OFAKRSVT). Zde najdete kompletní desítku fondů s nejvyšší týdenní výkonností.

Nejvíce, přes 1,5 procenta, ztrácel premiant předminulého týdne Akro Eurotech (OFAKRET) a fondy fondů SIS (OFSISFF) a 1.IN (OFPISFF). Všechny "minusové" fondy najdete v tabulce nejnižších výkonností.

Na tomto místě najdete již zmíněné a k tomu ještě mnohé jiné tabulky pěkně pohromadě:
tabulku výkonnosti
tabulku kategorií fondů
tabulku prodejů

O čem podle vás vypovídá počet komentářů u fondu? Pomáhají vám se orientovat? Proč je u Pioneeru dvakrát více komentářů než u druhého fondu v pořadí? Napište svůj názor.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

A tohle už jste četli?

Libra už ne. Digitální měna Facebooku mění název

1. 12. 2020 | Petr Kučera

Libra už ne. Digitální měna Facebooku mění název

Digitální měna, za jejíž přípravou stojí Facebook, se nově jmenuje Diem. Latinské slovo má zdůraznit „nový den projektu“. Měna se původně měla jmenovat libra, a to – na rozdíl od britské... celý článek

Bitcoin má nový rekord, útočí na hranici 20 tisíc

30. 11. 2020 | Petr Kučera | 5 komentářů

Bitcoin má nový rekord, útočí na hranici 20 tisíc

Po skoro třech letech překonala hodnota bitcoinu svůj dosavadní rekord. Zatím jenom těsně – a krátce poté zamířila zase dolů.

Bitcoin prudce klesá, rekord nepřekonal

26. 11. 2020 | Jiří Hovorka | 21 komentářů

Bitcoin prudce klesá, rekord nepřekonal

Zatímco ještě včera cena bitcoinu atakovala historické maximum z roku 2017, za poslední den klesla o víc než desetinu. Virtuální měny dnes zažívají výprodej.

Investice do realit už od pár stovek. Prošli jsme možnosti

26. 11. 2020 | Jiří Hovorka | 13 komentářů

Investice do realit už od pár stovek. Prošli jsme možnosti

Vedle nemovitostních fondů můžete zkusit zhodnotit peníze v realitách i prostřednictvím startupů. Třeba půjčit na výstavbu nebo těžit z nájemného. Projděte si, co umějí a jak jsou... celý článek

Realitní fond Generali koupil historickou budovu v centru Prahy

25. 11. 2020 | Jiří Hovorka

Realitní fond Generali koupil historickou budovu v centru Prahy

Generali Fondu koupil historickou budovu v centru Prahy. Rezidenční nemovitost s restaurací v přízemí se stala třetí letošní akvizicí fondu v českém hlavním městě.

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.