Tajemství šéfa kuchyně

Tajemství šéfa kuchyně
Prodej bankovních menu v květnu zahájila GE Capital Bank. Podle zástupců banky jde o koktejly produktů namíchané přesně podle potřeb klientů. Náš pohled pod pokličku napoví, zda přináší menu něco navíc, nebo jde pouze o vnucování služeb, o které zákazníci nemají zájem.

Banka se nechala inspirovat restauracemi a vytvořila pro své klienty tři nové balíčky produktů. Podle manažera balíčkových produktů Jana Chvojky spočívá jejich výhoda v komplexnosti uspokojení potřeb klientů.

Charakteristika produktových balíčků
Bankovní menu I: běžný účet s kontokorentem, mezinárodní platební karta, depozitní produkt, Telefon Banka, GSM Banka.
Bonusy: zadávání trvalých příkazů a inkas zdarma, aktivace a vedení GSM banky zdarma po 6 měsíců, možnost pořízení mobilního telefonu za výhodnějších podmínek.
Bankovní menu II: běžný účet, mezinárodní platební karta, Telefon Banka nebo GSM banka, úvěrový produkt.
Bonusy: zadávání trvalých příkazů a inkas zdarma, zřízení úvěrového účtu zdarma, získání OK karty od Multiservisu bez počátečního poplatku a možnost uskutečnit první nákup touto kartou až do 6 měsíců do vydání (oproti standardním sedmi dnům).
Bankovní menu III: běžný účet s kontokorentem, mezinárodní platební karta, depozitní produkt, Telefon Banka nebo GSM banka, další mezinárodní karta.
Bonusy: zadávání trvalých příkazů a inkas zdarma, bezplatné roční vedení karty, Hypocertifikát.

Základní ingredience

Základem každého menu je běžný účet (BUGE), mezinárodní platební karta (EC/MC nebo Maestro) a elektronický kanál pro komunikaci s bankou (telefon banka nebo GSM banka). V dalších parametrech se už balíčky liší.

Bankovní menu I je určeno běžným klientům. Okamžitou potřebu prostředků řeší kontokorentní Flexikredit a přebytečné prostředky mohou být zhodnocovány na spořícím či termínovaném účtu anebo lze uzavřít smlouvu o stavebním spoření nebo penzijním připojištění. Druhé menu je nabídkou úvěrových produktů určenou klientům "podnikavcům", kteří spíše peníze potřebují. Poslední nabídka by měla vyhovovat rodinám, které vedle možnosti ukládat prostředky do různých depozitních produktů ocení i vydání druhé platební karty k účtu a zvýhodnění hypotéky.

Sladká chuť bankovních pokrmů

Hlavní výhodou je jednoduchost - sepisuje se pouze jedna smlouva, avšak vyúčtování poplatků za jednotlivé produkty je oddělené. Balíček lze později doplňovat i o jiné produkty, nevyhovující součásti lze naopak zrušit. V prvních třech měsících je zadávání trvalých příkazů a inkas zdarma, u Bankovního menu I je aktivace GSM banky a její vedení prvních šest měsíců také bez poplatků. Převod prostředků na stavební spoření nebo penzijní připojištění z běžného účtu jsou zadarmo. V případě druhého balíčku je klientovi odpuštěn poplatek za zřízení úvěrového účtu nebo za získání OK karty. Třetí balíček nabízí roční vedení platební karty zdarma a takzvaný hypocertifikát, který umožní klientovi sjednat si schůzku s hypotečním bankéřem do 24 hodin a slevu na zpracování hypotéky 500 korun.

Bankovní menu může i zhořknout

Jednou z hlavních nevýhod je fakt, že menu nejsou určena pro každého. Klient musí mít čistý měsíční příjem alespoň pět, respektive sedm tisíc korun. Další výrazné omezení pocítí klient v okamžiku, kdy se rozhodne pro stavební spoření nebo penzijní připojištění. Výběrem balíčku se klient zříká možnosti volby spořitelny nebo fondu a je odkázán pouze na Raiffeisen stavební spořitelnu (SSRA) nebo ING penzijní fond (PFING). Největším zklamáním je ale absence trvalé slevy na měsíčních poplatcích za používání všech produktů. Obdobné portfolio je totiž možné poskládat i z nabídky ostatních bank a právě sleva by měla být charakteristická pro produktový balíček.

Jak nám chutnalo?

I když po slibném úvodu přišlo rozčarování, mohou se klienti, kteří splňují podmínky poskytnutí balíčků, těšit na zajímavou nabídku řešení svých financí. "V současnosti jde o nejkomplexnější nabídku bankovních balíčků," domnívá se Chvojka. Je otázkou, zda odstartovaná reklamní kampaň umocněná televizním šotem z prostředí restaurace přiláká dostatek klientů.

Má podle vás smysl balíčková nabídka produktů, pokud ji nedoprovází trvalé cenové zvýhodnění? Vyberete si něco z bankovních menu? , co si o tom myslíte.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 10 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

4. 5. 2001 21:01

Úvodem gratuluji GE-capital bank k přejímání produktového přístupu ke klientům, který ČS opustila! (prodává se to, co zjistíme, že klient potřebuje). Vskutku vynikající taktika prodeje/vnucování celého balíku služeb. A navíc mají tak vnímavé klienty, že dovedou absorbovat x produktů najednou! A ty výhody ! (pro banku myslím) U mobilu zdarma bylo alespoň šikovně zakryto, že banka vlastně dostane vše zpět, ale tady ? Nechápu, jesli snad někdo této gleichschaltovací taktice podlehne. A ohledně vyplňování - vy snad za svou banku vyplňujete smlouvy? Toho se tedy v ČS obávat nemusíte !!!

+35
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (10 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Bitcoin připravil o peníze syna šéfky ECB a vypije všechnu vodu! Týden v kryptu

2. 12. 2023 | Tomáš Krause

Bitcoin připravil o peníze syna šéfky ECB a vypije všechnu vodu! Týden v kryptu

Syn Christine Lagardeové neposlouchal. Bývalý šéf Binance nesmí domů. Kryptopodvodníci si kupovali důvěryhodnost sponzoringem sportu, ten má teď platit. Drobný těžař trumfnul obry.... celý článek

Výnos na pár kliků a hned? Napřed se vzdělat, pak investovat

29. 11. 2023 | Petra Nová | 3 komentáře

Výnos na pár kliků a hned? Napřed se vzdělat, pak investovat

Lidé od investic čekají to, na co si zvykli při nákupech v e-shopu. Chtějí výnos na pár kliků a hned. „S takovým nastavením mysli většinou o peníze rychle přijdou,“ říká Michael Kopta,... celý článek

Pozor na sázky na umělou inteligenci, každý na ní nevydělá

27. 11. 2023 | Štěpán Hájek

Pozor na sázky na umělou inteligenci, každý na ní nevydělá

Rok 2022 se zapíše do historie jako rok, kdy přišla generativní umělá inteligence. Ta nám pomůže s produktivitou, efektivností a snad se díky ní budeme i trochu lépe rozhodovat. Pro... celý článek

Obří pokuta pro Binance. Bude Německo platit bitcoinem? Týden v kryptu

25. 11. 2023 | Tomáš Krause

Obří pokuta pro Binance. Bude Německo platit bitcoinem? Týden v kryptu

Binance zaplatí 99 miliard korun, fanoušek bitcoinu je prezidentem, německá poslankyně prosazuje bitcoin jako zákonné platidlo, Santander ho nabízí klientům a žaloba na Apple kvůli... celý článek

Trh Start pražské burzy dostane dividendový index

23. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Trh Start pražské burzy dostane dividendový index

Burza cenných papírů Praha bude mít nový index, založený na cenných papírech, se kterými se obchoduje na neregulovaném trhu Start.

Partners Financial Services