Tajemství šéfa kuchyně

Tajemství šéfa kuchyně
Prodej bankovních menu v květnu zahájila GE Capital Bank. Podle zástupců banky jde o koktejly produktů namíchané přesně podle potřeb klientů. Náš pohled pod pokličku napoví, zda přináší menu něco navíc, nebo jde pouze o vnucování služeb, o které zákazníci nemají zájem.

Banka se nechala inspirovat restauracemi a vytvořila pro své klienty tři nové balíčky produktů. Podle manažera balíčkových produktů Jana Chvojky spočívá jejich výhoda v komplexnosti uspokojení potřeb klientů.

Charakteristika produktových balíčků
Bankovní menu I: běžný účet s kontokorentem, mezinárodní platební karta, depozitní produkt, Telefon Banka, GSM Banka.
Bonusy: zadávání trvalých příkazů a inkas zdarma, aktivace a vedení GSM banky zdarma po 6 měsíců, možnost pořízení mobilního telefonu za výhodnějších podmínek.
Bankovní menu II: běžný účet, mezinárodní platební karta, Telefon Banka nebo GSM banka, úvěrový produkt.
Bonusy: zadávání trvalých příkazů a inkas zdarma, zřízení úvěrového účtu zdarma, získání OK karty od Multiservisu bez počátečního poplatku a možnost uskutečnit první nákup touto kartou až do 6 měsíců do vydání (oproti standardním sedmi dnům).
Bankovní menu III: běžný účet s kontokorentem, mezinárodní platební karta, depozitní produkt, Telefon Banka nebo GSM banka, další mezinárodní karta.
Bonusy: zadávání trvalých příkazů a inkas zdarma, bezplatné roční vedení karty, Hypocertifikát.

Základní ingredience

Základem každého menu je běžný účet (BUGE), mezinárodní platební karta (EC/MC nebo Maestro) a elektronický kanál pro komunikaci s bankou (telefon banka nebo GSM banka). V dalších parametrech se už balíčky liší.

Bankovní menu I je určeno běžným klientům. Okamžitou potřebu prostředků řeší kontokorentní Flexikredit a přebytečné prostředky mohou být zhodnocovány na spořícím či termínovaném účtu anebo lze uzavřít smlouvu o stavebním spoření nebo penzijním připojištění. Druhé menu je nabídkou úvěrových produktů určenou klientům "podnikavcům", kteří spíše peníze potřebují. Poslední nabídka by měla vyhovovat rodinám, které vedle možnosti ukládat prostředky do různých depozitních produktů ocení i vydání druhé platební karty k účtu a zvýhodnění hypotéky.

Sladká chuť bankovních pokrmů

Hlavní výhodou je jednoduchost - sepisuje se pouze jedna smlouva, avšak vyúčtování poplatků za jednotlivé produkty je oddělené. Balíček lze později doplňovat i o jiné produkty, nevyhovující součásti lze naopak zrušit. V prvních třech měsících je zadávání trvalých příkazů a inkas zdarma, u Bankovního menu I je aktivace GSM banky a její vedení prvních šest měsíců také bez poplatků. Převod prostředků na stavební spoření nebo penzijní připojištění z běžného účtu jsou zadarmo. V případě druhého balíčku je klientovi odpuštěn poplatek za zřízení úvěrového účtu nebo za získání OK karty. Třetí balíček nabízí roční vedení platební karty zdarma a takzvaný hypocertifikát, který umožní klientovi sjednat si schůzku s hypotečním bankéřem do 24 hodin a slevu na zpracování hypotéky 500 korun.

Bankovní menu může i zhořknout

Jednou z hlavních nevýhod je fakt, že menu nejsou určena pro každého. Klient musí mít čistý měsíční příjem alespoň pět, respektive sedm tisíc korun. Další výrazné omezení pocítí klient v okamžiku, kdy se rozhodne pro stavební spoření nebo penzijní připojištění. Výběrem balíčku se klient zříká možnosti volby spořitelny nebo fondu a je odkázán pouze na Raiffeisen stavební spořitelnu (SSRA) nebo ING penzijní fond (PFING). Největším zklamáním je ale absence trvalé slevy na měsíčních poplatcích za používání všech produktů. Obdobné portfolio je totiž možné poskládat i z nabídky ostatních bank a právě sleva by měla být charakteristická pro produktový balíček.

Jak nám chutnalo?

I když po slibném úvodu přišlo rozčarování, mohou se klienti, kteří splňují podmínky poskytnutí balíčků, těšit na zajímavou nabídku řešení svých financí. "V současnosti jde o nejkomplexnější nabídku bankovních balíčků," domnívá se Chvojka. Je otázkou, zda odstartovaná reklamní kampaň umocněná televizním šotem z prostředí restaurace přiláká dostatek klientů.

Má podle vás smysl balíčková nabídka produktů, pokud ji nedoprovází trvalé cenové zvýhodnění? Vyberete si něco z bankovních menu? , co si o tom myslíte.

Líbil se vám článek?

-1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 10 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

4. 5. 2001 21:01

Úvodem gratuluji GE-capital bank k přejímání produktového přístupu ke klientům, který ČS opustila! (prodává se to, co zjistíme, že klient potřebuje). Vskutku vynikající taktika prodeje/vnucování celého balíku služeb. A navíc mají tak vnímavé klienty, že dovedou absorbovat x produktů najednou! A ty výhody ! (pro banku myslím) U mobilu zdarma bylo alespoň šikovně zakryto, že banka vlastně dostane vše zpět, ale tady ? Nechápu, jesli snad někdo této gleichschaltovací taktice podlehne. A ohledně vyplňování - vy snad za svou banku vyplňujete smlouvy? Toho se tedy v ČS obávat nemusíte !!!

+35
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (10 komentářů) příspěvků.

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Platební terminály už mohou přijímat i kryptoměny

22. 10. 2021 | Petr Kučera

Platební terminály už mohou přijímat i kryptoměny

Kryptoměnami půjde v Česku zaplatit stejně snadno jako platebními kartami. Slibují to společnosti GoCrypto a Global Payments, které spouštějí novou službu pro zatím osm tisíc svých... celý článek

Fio chystá vlastní dluhopisy, slibuje ochranu před inflací

21. 10. 2021 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Fio chystá vlastní dluhopisy, slibuje ochranu před inflací

Fio banka plánuje do konce letošního vydat dluhopisy minimálně v objemu 500 milionů korun. Nabízet je bude drobným investorům a slibuje investici, která peníze ochrání před znehodnocováním. celý článek

Koupit nováčka na burze? Druhá Pilulka to není, ale...

21. 10. 2021 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Koupit nováčka na burze? Druhá Pilulka to není, ale...

Jak lákavá je nabídka akcií společnosti Fixed.zone, českého výrobce příslušenství k mobilům? Zeptali jsme se investičních expertů.

Bitcoin je nejdražší v historii, pomohl mu nový fond

20. 10. 2021 | Petr Kučera | 4 komentáře

Bitcoin je nejdražší v historii, pomohl mu nový fond

Bitcoin hlásí nový rekord. Cena nejrozšířenější kryptoměny dnes překonala 66 tisíc dolarů za kus a dostala se těsně pod 67 tisíc, vyplývá z dat webu CoinMarketCap.com.

Bitcoin míří k rekordu. Pomáhá mu nový fond

18. 10. 2021 | Lukáš Kovanda | 3 komentáře

Bitcoin míří k rekordu. Pomáhá mu nový fond

Bitcoin míří k novému cenovému rekordu. Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se v pátek přehoupla přes hodnotu 62 500 dolarů za kus, během víkendu pak klesla na úroveň kolem... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.