HypoVereinsbank: Udrží se v čele bankovního pelotonu?

HypoVereinsbank: Udrží se v čele bankovního pelotonu?
Po třech 'tradičních českých' bankách předstoupil před porotu web peněžního domu s ryze zahraničním kapitálem. Je zatím nejlepší, rozhodli porotci. A příští týden hodnotíme poslední bankovní stránky...

Zahraniční know-how se pozitivně odrazilo na předchozím hodnocení, stejně i u HypoVereinsbank (profil, názory) je prezentace z pohledu uživatelů–potenciálních klientů velmi kvalitní.

www stránky finančních institucí
Připravili jsme pro vás cestopis po serverech na českém internetu. Týden co týden se podíváme na jednu finanční instituci a na jejich způsob prezentace na síti sítí. Hodnotíme vždy pět nejvýznamnějších firem daného oboru (banky, investiční společnosti, stavební spořitelny...), každý týden jednu. Poté (v šestém týdnu) bude následovat článek shrnující využití internetu daným odvětvím.
Hlavním hodnotitelem je Danuše Pecharová ze společnosti imProve, porotu serveru Peníze.CZ tvoří dvanáct osobností.

Příkladem pro všechny banky našeho přehledu je spolupráce s externím dodavatelem stránek, která se projevila výrazně na kvalitě stránek (viz tabulky technických analýz na koncích článků), na grafické úrovni, ale i na celkové koncepci přístupu k internetu.

Klient banky i zájemce o bankovní služby se může přehledně dozvědět vše počínaje aktuálními kurzy, konče adresami poboček. Některé sekce jako tiskové zprávy jsou sice nepřístupné, ale pravděpodobně budou doplněny za provozu. Stránky jsou v porovnání se stránkami ostatních hodnocených bank rozsahem mnohem menší.

Navigace se při pohybu v prezentaci chová někdy divně – rozestupy mezi položkami se zvětší, až by člověk čekal, že se bude něco dále dít. V některých sekcích je aktuální pozice označena blikajícím čtverečkem, který působí rušivě.

Přiznám se, že stránkám se nedá vytknout výraznější chyba a měly by být vzorem pro ostatní. Po odstranění několika šmouh na kráse se bude jednat o nejlepší bankovní stránky na českém internetu.


Technické hodnocení
Doba testování:od 5. 4. 2001 11:27:58
do 5. 4. 2001 12:41:04
Počet testovaných odkazů:359
Nefunkční odkazy (interní): 0
Nefunkční odkazy (externí):5
Nefunkční záložky:0
Příliš objemné stránky (> 50 kB):6
Chybějící atributy:174
Stránky starší 180 dní:0
Stránky bez nadpisu:70
Vysvětlení:
Celkem jen pět odkazů nevede nikam. Příliš objemné stránky a chybějící atributy ve stránkách zase prodlužují načítání stránek.

Technické problémy jsou způsobeny hlavně chybami v německých stránkách, prezentace je jinak poměrně kvalitní.

Souboj webů největších tuzemských bank míří do finále. Už příští týden přineseme hodnocení Bank Austria Creditanstalt (profil, názory). Pak už bude jasno, kdo obsadí stupně vítězů.

Přečtěte si hodnocení ČSOB, Komerční banky a České spořitelny.

Hodnocení webu porotou serveru Peníze.CZ (známky jako ve škole)
PDDGPJMJ VLaVLuVS JVíPVJVy průměr
informační hodnota11,5 4,52,53-3- 1521,5 2,50
grafika312 21-1,5- 1212 1,65
celkový dojem213,5 22-2-1 4,512 2,10
Vysvětlivky: PD - Pavel Daniel, Marketing & Media; DG - David Gladiš, Ami Communications; PJ - Pavel Janeček, Pioneer; MJ - Martin Jaroš, Hospodářské noviny; VLa - Veronika Lamperová, Mona; VLu - Viera Lukáčová, Českomoravská stavební spořitelna; TŘ - Tomáš Řehák, Run Interactive; VS - Václav Strýhal, Bank Austria Creditanstalt; MŠ - Markéta Škodová, Strategie; JVí - Jiří Vítek, MindShare; PV - Petr Vyhnálek, Globus; JVy - Jitka Vysekalová, Marktest
Slovní komentáře jednotlivých porotců najdete na speciální stránce.
Kdo jsou porotci serveru Peníze.CZ? Seznamte se s nimi.

Navštívili jste někdy internetové stránky HypoVereinsbank, nebo je dokonce používáte pravidelně? Líbí se vám? Pomohly vám v něčem? Napište nám své názory.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.