Vyberte si telefonní slevu, nebude

Vyberte si telefonní slevu, nebude
Všechny předplacené karty český operátorů - Go, Twist a Oskarty - je už možno dobíjet v bankomatech. U některých můžete ještě v následujících týdnech získat kredit navíc.

Počínaje dnešní dnem je možno v bankomatech dobíjet i Oskarty. Nejmladší český operátor tak následoval své starší konkurenty, kteří tuto službu nabídli dříve (Eurotel loni v červnu, Paegas letos v únoru). Stejně jako oni se rozhodl zvýhodnit zákazníky, kteří zvýší svůj kredit tímto způsobem. Zatímco konkurenti poskytují (či poskytovali) výhody vypočtené v procentech z dobité částky, Oskar se rozhodl dát každému klientovi, který si dobije v bankomatu, padesát korun navíc. Pokud si navíc budete kupovat větší kredit (800 či 1500 korun), dostanete navíc bonus běžný u papírových kupónů (100 resp. 300 korun). Eurotel poskytoval zvýhodnění tři měsíce po spuštění (od června do srpna), Paegas podle informací na svých webových stránkách ukončí tuto výhodu již po dvou měsících (koncem března). Oskarův bonus by měl mít větší trvanlivost - do konce června tohoto roku.

Jak na to

Postup dobíjení má Oskar podobný s Paegasem, v bankomatu si vyberete položku dobití telefonu a zvolíte si částku, bankomat vám vytiskne potvrzení, zvýšení kreditu proběhne automaticky, dostanete o něm SMS zprávu. Dobíjení u Eurotelu je o něco komplikovanější. Po volbě nákup Go kupónu vám bankomat vytiskne stvrzenku s číslem kupónu, který pak musíte dobít ručně, stvrzenku však můžete použít i do účetnictví. U zbývajících operátorů vám daňový doklad vystaví ve značkové prodejně, nebo jej na požádání zašle infolinka.

Z pohledu dobíjených částek tato služba moc variability proti papírovým kupónům nenabízí. Jediný Paegas nabídl možnost dobít méně (dvě stě korun) i více (až čtyři tisíce) než jsou hodnoty běžných kupónů, ostatní pouze vytvořili elektronické bratříčky papírových verzí.

Možnosti dobíjení v bankomatech u českých operátorů
  Eurotel Paegas Oskar
bonus žádný 10% 50 korun
do kdy - 30. března 30. června
počet bankomatů 62 40 100
banka Euronet* ČSOB Komerční banka
ČSOB
*Euronet je soukromá síť bankomatů provozovaná společností Euronet Worldwide, kromě jejich vlastních do ní (v ČR) patří i bankomaty Bank Austria Creditanstalt, Citibank a ABN Amro

V současnosti je dosažitelnost služby u jednotlivých operátorů vyrovnaná. Eurotel má k dispozici 62 bankomatů Euronetu, Paegas čtyřicet (ČSOB) a Oskar šedesát bankomatů Komerční banky (BAKB) a čtyřicet ČSOB (BACSOB). Paegasu by měly přibýt další desítky bankomatů během prvního pololetí. Do konce června chce Komerční banka nabídnout tuto služba v přibližně třech stech bankomatech.

Stojí bankomat za to?

    Výhody:
  • nemusíte do obchodu
  • dostanete bonus

    Nevýhody:
  • malý počet prodejních míst
  • nemáte ihned daňový doklad

Většinou bez poplatku

Banky nabízející dobíjení předplacených karet si tuto transakci účtují jako nákup zboží, pro klienty většiny českých bank je tak bez dalších nákladů. Výjimkami jsou pouze IPB (BAIPB) a Poštovní spořitelna (BAPS), které si i u nákupu zboží účtují 3,50 resp. dvě koruny za položku. Díky tomuto postupu je tento způsob zvýšení kreditu zajímavý i pro klienty bank, které si za výběry v cizích bankomatů účtují vysoké částky. Kromě zákazníků se tento postup také zamlouvá bankám, které tuto službu poskytují. Při platbě za zboží totiž získávají provizi, která se pohybuje okolo dvou až pěti procent z vybírané částky, což bude u většiny dobíjecích transakcí více, než by banka získala jako poplatek za výběr z bankomatu.

Možnost zvýšit svojí "částku k provolání" v bankomatu je určitě pohodlnější, než si vybrat jít si koupit kupón do obchodu. Nevýhodou však může být, že bonusy jsou poskytovány pouze během omezené doby. V budoucnu tak nebude zákazník v bankomatech získávat žádnou výhodu proti nákupu kreditu v běžném obchodě. Škoda, operátoři podle některých odborníků platí distributorům kupónů až dvacet procent z jejich hodnoty, pokud by tedy nabídli například desetiprocentní zvýhodnění, ušetřili by jak oni, tak i klienti.

Jaké máte zkušenosti s dobíjením kreditu v bankomatech? Myslíte si, že bonusy poskytované operátory jsou dostatečné? Podělte se o své názory zde.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-25
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 5 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

26. 5. 2022 | Jana Divinová | 5 komentářů

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení.

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

23. 5. 2022 | Petr Kučera | 9 komentářů

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, zvyšuje úročení vkladů. Sníží tak svou ztrátu za nejlepšími nabídkami na trhu.

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

19. 5. 2022 | Jana Divinová

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

Česká gastronomická skupina chce díky novému kapitálu od investorů snížit zadlužení z dob koronaviru a financovat nové projekty, mimo jiné i vstup italské sítě Caffé Pascucci na tuzemský... celý článek

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

18. 5. 2022 | Petra Nová

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

Brněnská investiční společnost Jet Investment finančníka Igora Faita má v plánu postavit největší fond soukromého kapitálu v Česku. Chce kupovat průmyslové podniky, a to nejen za peníze... celý článek

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

17. 5. 2022 | Petr Kučera

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

Na trh Start pražské burzy chce vstoupit společnost M&T 1997 (dosud Material & Technology), výrobce dveřních klik a kování z Dobrušky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.