Čtenáři Peněz.CZ by Komerční banku prodali do Německa

Čtenáři Peněz.CZ by Komerční banku prodali do Německa
V uplynulých čtrnácti dnech jste mohli na našich stránkách hlasovat o tom koho byste rádi viděli jako nového majitele Komerční banky. V souboji o vaši přízeň s těsným náskokem před Société Générale zvítězila bavorská HypoVereinsbank.

Zájemci o banku spolu s auditory už běhají po chodbách banky s cílem určit co nejvýhodnější cenu. Novináři a analytici spekulují o tom, který uchazeč ji dostane. My jsme se rozhodli vzít v úvahu všechny čtyři varianty a zkusili si představit, jak by vypadalo logo Komerční banky v případě, že by ji získali jednotliví zájemci. Při jejich tvorbě jsme brali v úvahu, jak dopadly znaky České spořitelny a ČSOB po jejich privatizaci.

Jak by Komerční banku zprivatizovali čtenáři Peníze.cz
Zájemce Počet hlasů
HypoVereinsbank 156
Société Générale 144
UniCredito Italiano 116
Crédit Agricole 37
někdo jiný 75

Tři potenciální zájemci (UniCredito, HypoVereins a Société Générale) si v souboji o čtenářské hlasy vedly docela dobře a každá získala více než dvacet procent hlasů. Pro čtvrtou Crédit Agricole však hlasovalo méně čtenářů než pro velmi nepravděpodobnou variantu nějakého "pátého" kupujícího. Vláda totiž deklarovala, že o prodeji bude jednat pouze s výše uvedenými čtyřmi bankami. Důvodem nedůvěry v druhého francouzského zájemce je především nízké povědomí o bance, která se zatím ani nesnaží nějak moc prezentovat jako zájemce o Komerční banku.

Na vítěze si ještě počkáme

Zlí jazykové podezřívají vládu, že protěžuje německého zájemce o Komerční banku. Někteří finanční analytici spíše dávají šance Italům, jiní zase tvrdí, že Francouzi ve střední Evropě zaspali a pokud chtějí své ztráty dohnat, musí bojovat vysokou cenou (z které plynou vyšší šance na výhru). Zde se nabízí paralela s belgickou KBC, která v boji o ČSOB nebyla hlavním favoritem, ale nakonec zvítězila právě vysokou cenou.
K novému vlastníkovi však ještě vede dlouhá cesta. Zveřejnění loňských hospodářských výsledků banky, které mohou být pro zájemce vodítkem při stanovování ceny, se očekává v polovině března. Podání závazných cenových nabídek přijde pravděpodobně koncem prvního čtvrtletí. Konečné rozhodnutí o novém vlastníkovi by pak mělo padnout nejpozději do konce prvního pololetí.

Který ze zájemců o Komerční banku podle vás přinese největší zlepšení služeb zákazníkům? Podělte se o své názory s ostatními.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 7 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

14. 2. 2001 12:18

Poznámečka k logům bank. Nezdá se vám, že obecně
jsou loga zahraničních bank zoufalá?
V poslední době nás jimi server "penize" zásobuje víc než dost, a tak lze hodnotit....

+38
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (7 komentářů) příspěvků.
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

19. 5. 2022 | Jana Divinová

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

Česká gastronomická skupina chce díky novému kapitálu od investorů snížit zadlužení z dob koronaviru a financovat nové projekty, mimo jiné i vstup italské sítě Caffé Pascucci na tuzemský... celý článek

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

18. 5. 2022 | Petra Nová

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

Brněnská investiční společnost Jet Investment finančníka Igora Faita má v plánu postavit největší fond soukromého kapitálu v Česku. Chce kupovat průmyslové podniky, a to nejen za peníze... celý článek

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

17. 5. 2022 | Petr Kučera

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

Na trh Start pražské burzy chce vstoupit společnost M&T 1997 (dosud Material & Technology), výrobce dveřních klik a kování z Dobrušky.

Na rozbouřených trzích hledají investoři méně rizika. Kde ho najít?

17. 5. 2022 | Dominik Stroukal | 5 komentářů

Na rozbouřených trzích hledají investoři méně rizika. Kde ho najít?

Ani hotovost nemusí být špatná investice, přestože je inflace mezi 12 a 13 procenty. Zní to podivně, ale dává to smysl.

Burza Coinbase vylekala uživatele. Můžou o všechno přijít

12. 5. 2022 | Jana Divinová | 15 komentářů

Burza Coinbase vylekala uživatele. Můžou o všechno přijít

Největší americká kryptoměnová burza Coinbase, kde mají účty s bitcoinem a dalšími kryptoměnami i mnozí Češi, během včerejšího dne ztratila téměř čtvrtinu své hodnoty. Vykázala totiž... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.