Nové logo banku nepředělá

Nové logo banku nepředělá
Tento týden byl ve znamení změn symbolů dvou velkých českých bank. Obě z nich si své znaky pozměnily tak, aby z nich byla patrná jejich příslušnost k novým vlastníkům.

Česká spořitelna, ve snaze ukázat se v lepším světle jako dcera rakouské Erste, do svého nového loga vložila tečkované S. "Nová firemní identita je symbolem nové kvality služeb a produktů, vysoké přidané hodnoty pro klienty," říká k logu generální ředitel spořitelny Jack Stack. Zavádění nového symbolu banky začne v září a mělo by být dokončeno do dubna roku 2002. Předělané logo však kritické názory zákazníků banky nezmění a kromě znaku bude muset dojít k výraznému obratu také za přepážkami banky.

Snaha zařadit se mezi své bratry a sestry mění i logo Československé obchodní banky, to bude nyní podobné znaku belgické KBC, ale i jejich dcer (například irská IIB Bank). Nový symbol také znamená konec lva zkrachovalé IPB, neboť nový znak již bude i na všech pobočkách divize IPB. Zavedení nového loga podpoří reklamní kampaň v březnu tohoto roku. Poté do konce října bude ČSOB postupně měnit vnější i vnitřní vzhled jednotlivých poboček, klientskou dokumentaci a firemní tiskoviny. "S tímto novým symbolem bude banka působit i ve Slovenské republice. Znak Poštovní spořitelny se nemění," říká Jan Stolár, tiskový mluvčí banky.

Náklady spojené se změnou identity příslušné banky odmítly zveřejnit, podle názoru Michala Srba, generálního ředitele reklamní agentury Lowe Lintas GGK, se náklady na změnu samotného loga pohybují v milionech korun, celkové výdaje však pravděpodobně přesáhnou sto milionů korun. Když měnil Český Telecom na přelomu let 1999 a 2000 své logo, byly v tisku publikovány odhady, podle kterých se celkové náklady na tuto operaci pohybovaly mezi 150 a 200 miliony korun. Skutečnost byla o něco nižší.

Jak se vám líbí nová loga? Myslíte si, že změna bankovního znaku může ovlivnit pohled veřejnosti na samotnou banku? Své názory pište sem.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 18 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

13. 2. 2001 12:02, Marek1

Promińte,zapomněl jsem se podepsat pod předchozí názor.

+7
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

12. 2. 2001 9:09, TGP

No ony toho neumí víc. Takže alespoň vítr v logu, aby byl pocit, že se alespoň něco děje (viz třeba loňská změna loga Společnosti Proti Telefonování Telecom).

Zobrazit celé vlákno

-1
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (18 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.