V pojišťovně vám rádi poradí, pokud se ale dovoláte

V pojišťovně vám rádi poradí, pokud se ale dovoláte
Pracovníci infolinek většiny pojišťoven nabízejících povinné ručení jsou připraveni vám pomoci. Problémem ale bývá dostat je k telefonu, v průběhu našeho testu skončila v některých ústavech až polovina hovorů na záznamníku.

V průměru každý pátý hovor do pojišťovny skončí neúspěchem. Na vině je pravděpodobně velký zájem potenciálních klientů o informace a nedostatek operátorů infolinek. Některým z nich určitě přitížila rozsáhlá reklamní kampaň (Union pojišťovna), která na infolinky přilákala mnoho volajících, jiným naopak k lepším výsledkům pomohlo důkladné zatajení telefonního čísla na zákaznickou linku (IPB Pojišťovna).

Příjemný dojem kazí špatná dosažitelnost

Nejlepších výsledků dosáhla ČS - Živnostenská pojišťovna, splňující i měřítka vyspělých evropských zemí. Zaměstnanci Kooperativy, která se umístila druhá jsou sice stejně ochotní jako kolegové u konkurence, na spojení však čekáte v průměru 22 vteřin, což je dvakrát víc než u ČS - Živnostenské. Velice aktivní přístup ke klientům mají také v Komerční pojišťovně, dobrý dojem ale kazí statistika - průměrná čekací doba na spojení je 52 vteřin, čtvrtina hovorů není spojena ani po dvou minutách. Zajímavé je, že podobný problém má i infolinka mateřské banky (viz Českým bankéřům raději netelefonujte...).

V Allianzu mluví nahlas

Pracovníci ostatních pojišťoven jsou většinou také ochotní, občas se ale dopouštějí drobných prohřešků. Časté je rychlé "vychrlení" naučené odpovědi. Volající však většinou nejsou odborníci na pojištění a taková "rychlá" rada jim asi moc nepomůže. Operátoři jsou málo iniciativní, výjimečně až neochotní, což se překvapivě stává i v pobočkách "západních" pojišťoven. U pojišťovny Allianz si testující poznamenala "asi je špatné spojení, strašně na mne křičí, až mi zaléhají uši."

Přestože pojišťovny dopadly v tomto testu lépe než jejich bankovní sestry, mají stále co zlepšovat. Na většinu infolinek voláte zdarma, přesto však stále existují výjimky, které tuto služby nechtějí svým klientům nabídnout (Česká podnikatelská pojišťovna a Zurich pojišťovna). Protože v době testu (přelom listopadu a prosince) probíhal boj o nové klienty na povinné ručení, je až s podivem, že infolinky nebyly většinou na tento nápor vůbec připraveny a mnoho klientů se tak nemohlo dovolat.

Zkoušeli jste na infolince získat informace o povinném ručení? Jak jste dopadli? Podělte se o své názory s ostatními čtenáři.

Jak zaznamenala výsledky jednotlivých bank společnost Positive, autor tohoto testu, najdete v následujících tabulkách. Na infolinku každé pojištovny bylo vedeno 20 hovorů. Test byl proveden mezi 22. listopadem a 8. prosincem minulého roku.

Pořadí Pojišťovna Dosažitelnost funkční (%) Spojení se správnou osobou do 15 vteřin(%)
1. ČS - Živnostenská pojišťovna 100 90
2. Kooperativa 95 36
3. Česká podnikatelská pojišťovna 95 5
4. Česká pojišťovna 90 45
5. Pojišťovna Česko-rakouská 90 30
6. Allianz pojišťovna 80 25
7. IPB Pojišťovna 78 61
8. Komerční pojišťovna 76 10
9. ČSOB Pojišťovna 75 55
10. Zurich pojišťovna 75 30
11. Generali pojišťovna 50 25
12. Union pojišťovna 45 35

Funkční dosažitelnost - procento z uskutečněných telefonátů, kdy dojde ke spojení s osobou, která je schopna zodpovědět dotaz volajícího.
Spojení se správnou osobou do 15 vteřin - procento hovorů, kdy mluvíte s kompetentním člověkem do patnácti vteřin od zvednutí sluchátka.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-33
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 5 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

První restaurace na burze. Coloseum si jde pro 100 milionů

21. 6. 2022 | redakce Peníze.CZ

První restaurace na burze. Coloseum si jde pro 100 milionů

Česká gastronomická skupina Coloseum odstartuje ve středu 22. června veřejnou nabídku akcií (IPO). Přes trh Start pražské burzy nabídne 425 tisíc akcií, které mohou představovat až... celý článek

Nejdražší akcie vstupuje na burzu. Úpis se povedl

21. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Nejdražší akcie vstupuje na burzu. Úpis se povedl

Společnost M&T 1997 dnes zakončila veřejnou nabídku akcií (IPO). Majoritní akcionář Ivo Ulich prodal všech 1440 nabízených akcií za cenu 30 000 Kč za kus. Akcie tak na pražskou... celý článek

Stát chce vyšší dividendu z ČEZ, pomůže lidem se zdražením

20. 6. 2022 | Petr Kučera | 21 komentářů

Stát chce vyšší dividendu z ČEZ, pomůže lidem se zdražením

Energetický gigant ČEZ zřejmě vyplatí vyšší dividendu, než původně navrhovalo vedení této státem ovládané firmy.

Volné peníze u obchodníka s cennými papíry. Jak jsou pojištěné?

17. 6. 2022 | Petr Kučera | 12 komentářů

Volné peníze u obchodníka s cennými papíry. Jak jsou pojištěné?

Nižší limit pro náhradu z garančního fondu se vztahuje jen na zainvestované peníze, říká jeden z největších obchodníků. Na takzvanou volnou hotovost klientů, kterou obchodník uloží... celý článek

Cena se mi začíná líbit, říká investor o padajícím bitcoinu

16. 6. 2022 | Jana Divinová, Jiří Hovorka | 23 komentářů

Cena se mi začíná líbit, říká investor o padajícím bitcoinu

Bitcoin teď ztrácí na hodnotě ze stejných důvodů jako akcie. Investoři se bojí rizika. Bude se opakovat historie a spadne cena z vrcholu zase o zhruba 80 %? Máte ho držet dál, nebo... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.