Jak mít klidnější spaní

Jak mít klidnější spaní
"Zaplaťte to mobilem!", lákaly mne reklamy Paegasu. Jako člověk nedůvěřivý ke všem podobným novotám jsem nějakou dobu odolával. Pak jsem však zjistil, že v mé bance to mám zadarmo a tak byl můj odpor zlomen. Dnes si uvědomuji, že mne měly varovat problémy bankovní úřednice s instalací programu na moji SIM kartu.

Tehdy jsem však naivně předpokládal, že to jsou pouhé dětské nemoci nového produktu. Jaké bylo mé nadšení, když jsem si při ranní cestě do práce mohl v přecpané pražské hromadné dopravě zjistit, jestli mi šéf nezapomněl poslat výplatu, mohl jsem platit své účty... Jednoho dne při časné výpravě do ulic jsem zatoužil zjistit, kolik mám na svém účtu peněz. Snadná pomoc, v kapse mám přece mobil... Vykonám všechny předepsané úkony a čekám. Pět minut, nic, dvacet minut, pořád nic. Mírně rozrušen volám zákaznický servis (24 hodin denně, 7 dní v týdnu, telefonní číslo v pevné síti). Paní na druhém konci drátu mne čtyři minuty (po devíti korunách - volám přece z mobilu) přesvědčuje, že GSM Banking dneska určitě funguje. Zopakuji předepsané úkony, třicet sekund a hle přišla mi zpráva z banky!?! Ovládnu svou touhu praštit s telefonem do kouta a radši rychle zapomínám. O několik dní později, pozdě v noci, nemaje již v paměti události dnů předchozích, jsem si vzpomněl na své povinnosti a rozhodl se zaplatit účty. Vyplním všechny kolonky mobilního platebního příkazu, stisknu odeslat a ejhle: "Zprava neodeslana," sděluje mi můj telefonek. V duchu kleju a znovu vyťukávám všechny údaje do formuláře: "Zpráva odeslána" čtu s ulehčením na displeji svého mobilu. Tak, teď ještě počkat na potvrzení banky o přijetí příkazu a můžu jít spát. Bdím půl hodiny, nic. Tentokrát již silně rozrušen volám hotline. Čtyři minuty (je noc, mám to levnější - jen dvě koruny) mi do ucha hraje nějaká hudba. Pak se konečně ozývá nějaký muž. Opět mi tvrdí, že vše funguje!?! Zlobím se na sebe... vyměnil jsem úsměv krásné slečny z bankovní přepážky za chladnou aplikaci ve svém mobilu a teď ještě tohle. Vysílen jdu spát. Dobrou noc. V novém roce a miléniu plaťte své účty raději na přepážce, budete mít klidnější spaní.

Máte oproti autorovi článku lepší nebo horší zkušenosti s GSM bankingem? Je GSM banka podle vás slepou vývojovou cestou, nebo naopak trendem doby? Napište co si o tom myslíte!

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-22
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 24 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 1. 2001 12:10

Já mám GSM banking u Expandia banky a naprosto bez problémů - zůstatky, převodní příkazy... Operátora jsem volal ve dne i v noci, též bez problémů (navíc na 0800). Proč bych měl jako klient platit mramorem obloženou bankovní pobočku, když mi stačí jedno počítačové centrum?

+6
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (24 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Podílové fondy za sebou mají dobrý měsíc. Rostly akcie i dluhopisy

15. 8. 2022 | Martin Mašát | 1 komentář

Podílové fondy za sebou mají dobrý měsíc. Rostly akcie i dluhopisy

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak viděl trhy v červenci?

KB ovládla Upvest, který láká na investice do developerů

8. 8. 2022 | Jiří Hovorka

KB ovládla Upvest, který láká na investice do developerů

Komerční banka je nově většinovým vlastníkem společnosti Upvest, která propojuje developery a investory. Banka dnes oznámila, že na konci července získala 96% podíl. Detaily transakce... celý článek

Cyrrus má nového generálního ředitele

4. 8. 2022 | Petr Kučera

Cyrrus má nového generálního ředitele

Novým generálním ředitelem společnosti Cyrrus je od začátku srpna Jaroslav Kysela. Čtyřicetiletý manažer přichází z vídeňské Raiffeisen Centrobank AG, kde působil na pozici regionálního... celý článek

Akcie Avastu rostou o 40 %. Fúze míří ke schválení

3. 8. 2022 | Petr Kučera

Akcie Avastu rostou o 40 %. Fúze míří ke schválení

Britský Úřad pro hospodářskou soutěž (CMA) „po důkladném šetření“ předběžně schválil fúzi české antivirové společnosti Avast s americkou softwarovou firmou NortonLifeLock. Informovala... celý článek

Firma WCA, která lákala na zázračné výnosy, přišla o většinu peněz

26. 7. 2022 | Petr Kučera | 16 komentářů

Firma WCA, která lákala na zázračné výnosy, přišla o většinu peněz

Kvůli „souhře hned několika nepředvídatelných faktorů“ hlásí WCA International ztrátu 70 % investovaných peněz. Podaří se ještě nabrat výšku?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.