Jak mít klidnější spaní

Jak mít klidnější spaní
"Zaplaťte to mobilem!", lákaly mne reklamy Paegasu. Jako člověk nedůvěřivý ke všem podobným novotám jsem nějakou dobu odolával. Pak jsem však zjistil, že v mé bance to mám zadarmo a tak byl můj odpor zlomen. Dnes si uvědomuji, že mne měly varovat problémy bankovní úřednice s instalací programu na moji SIM kartu.

Tehdy jsem však naivně předpokládal, že to jsou pouhé dětské nemoci nového produktu. Jaké bylo mé nadšení, když jsem si při ranní cestě do práce mohl v přecpané pražské hromadné dopravě zjistit, jestli mi šéf nezapomněl poslat výplatu, mohl jsem platit své účty... Jednoho dne při časné výpravě do ulic jsem zatoužil zjistit, kolik mám na svém účtu peněz. Snadná pomoc, v kapse mám přece mobil... Vykonám všechny předepsané úkony a čekám. Pět minut, nic, dvacet minut, pořád nic. Mírně rozrušen volám zákaznický servis (24 hodin denně, 7 dní v týdnu, telefonní číslo v pevné síti). Paní na druhém konci drátu mne čtyři minuty (po devíti korunách - volám přece z mobilu) přesvědčuje, že GSM Banking dneska určitě funguje. Zopakuji předepsané úkony, třicet sekund a hle přišla mi zpráva z banky!?! Ovládnu svou touhu praštit s telefonem do kouta a radši rychle zapomínám. O několik dní později, pozdě v noci, nemaje již v paměti události dnů předchozích, jsem si vzpomněl na své povinnosti a rozhodl se zaplatit účty. Vyplním všechny kolonky mobilního platebního příkazu, stisknu odeslat a ejhle: "Zprava neodeslana," sděluje mi můj telefonek. V duchu kleju a znovu vyťukávám všechny údaje do formuláře: "Zpráva odeslána" čtu s ulehčením na displeji svého mobilu. Tak, teď ještě počkat na potvrzení banky o přijetí příkazu a můžu jít spát. Bdím půl hodiny, nic. Tentokrát již silně rozrušen volám hotline. Čtyři minuty (je noc, mám to levnější - jen dvě koruny) mi do ucha hraje nějaká hudba. Pak se konečně ozývá nějaký muž. Opět mi tvrdí, že vše funguje!?! Zlobím se na sebe... vyměnil jsem úsměv krásné slečny z bankovní přepážky za chladnou aplikaci ve svém mobilu a teď ještě tohle. Vysílen jdu spát. Dobrou noc. V novém roce a miléniu plaťte své účty raději na přepážce, budete mít klidnější spaní.

Máte oproti autorovi článku lepší nebo horší zkušenosti s GSM bankingem? Je GSM banka podle vás slepou vývojovou cestou, nebo naopak trendem doby? Napište co si o tom myslíte!

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-22
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 24 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 1. 2001 12:10

Já mám GSM banking u Expandia banky a naprosto bez problémů - zůstatky, převodní příkazy... Operátora jsem volal ve dne i v noci, též bez problémů (navíc na 0800). Proč bych měl jako klient platit mramorem obloženou bankovní pobočku, když mi stačí jedno počítačové centrum?

+6
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (24 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Libra už ne. Digitální měna Facebooku mění název

1. 12. 2020 | Petr Kučera

Libra už ne. Digitální měna Facebooku mění název

Digitální měna, za jejíž přípravou stojí Facebook, se nově jmenuje Diem. Latinské slovo má zdůraznit „nový den projektu“. Měna se původně měla jmenovat libra, a to – na rozdíl od britské... celý článek

Bitcoin má nový rekord, útočí na hranici 20 tisíc

30. 11. 2020 | Petr Kučera | 5 komentářů

Bitcoin má nový rekord, útočí na hranici 20 tisíc

Po skoro třech letech překonala hodnota bitcoinu svůj dosavadní rekord. Zatím jenom těsně – a krátce poté zamířila zase dolů.

Bitcoin prudce klesá, rekord nepřekonal

26. 11. 2020 | Jiří Hovorka | 21 komentářů

Bitcoin prudce klesá, rekord nepřekonal

Zatímco ještě včera cena bitcoinu atakovala historické maximum z roku 2017, za poslední den klesla o víc než desetinu. Virtuální měny dnes zažívají výprodej.

Investice do realit už od pár stovek. Prošli jsme možnosti

26. 11. 2020 | Jiří Hovorka | 13 komentářů

Investice do realit už od pár stovek. Prošli jsme možnosti

Vedle nemovitostních fondů můžete zkusit zhodnotit peníze v realitách i prostřednictvím startupů. Třeba půjčit na výstavbu nebo těžit z nájemného. Projděte si, co umějí a jak jsou... celý článek

Realitní fond Generali koupil historickou budovu v centru Prahy

25. 11. 2020 | Jiří Hovorka

Realitní fond Generali koupil historickou budovu v centru Prahy

Generali Fondu koupil historickou budovu v centru Prahy. Rezidenční nemovitost s restaurací v přízemí se stala třetí letošní akvizicí fondu v českém hlavním městě.

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.