Hvězdné nebe

Hvězdné nebe
Vybrat si ten nejlepší podílový fond není právě jednoduché. Od 12. října je to ale opět o něco snadnější. Stačí se podívat na hvězdnou konstelaci každého fondu.

Ve světě je běžné, že nezávislé instituce hodnotí podílové fondy a na základě několika základních kritérií jim přidělují známku kvality. Tou jsou obvykle hvězdičky - pět hvězdiček znamená výborný fond, jedna hvězdička fond, který v hodnocení nedopadl dobře. Základem úspěchu takového hodnocení jsou tři faktory: nezávislost, průhlednost a hodnocení celého trhu, ne jen několika málo fondů. A scoring fondů, který Peníze.CZ připravují s Czech Rating Agency, která se v polovině října stala součástí celosvětové sítě ratingové agentury Moody's, tyto kritéria jako jediné hodnocení v České republice splňuje.

Metodika scoringu

Scoring otevřených podílových fondů

Nyní najdete v pravém horním rohu profilu všech fondů starších jednoho roku jejich scoring. Těšíme se na vaše

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 46 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

18. 10. 2000 15:25, diskus

Hloupost klasifikace se ukazuje i na Sporotrendu. Tento fond s mizernou výkonností si vysloužil pět hvězdiček. Asi ta výkonnost je mizerná stabilně a do fondu tečou peníze. A hlavně renomovaný správce. Chudáci, co na základě tohoto scoringu investují.

Zobrazit celé vlákno

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

16. 10. 2000 13:58, Tomas_Prouza

Nevím, co myslíte pod "více fondů". Zveřejňujeme scoring všech českých fondů, které za sebou mají alespoň jednoletou historii. Více fondů, které by mělo smysl hodnotit, zatím v ČR není. Jinou věcí samozřejmě jsou fondy zahraniční, jejichž hodnocení se chystá.

Zobrazit celé vlákno

-4
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (46 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.