Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Novinky táhnou

| 18. 9. 2000
Novinky táhnou
I když odliv peněz z podílových fondů pokračoval i minulý týden, dočkali jsme se několika příjemných překvapení. Radovat by se měli především ve Spořitelní investiční společnosti.

Poměrně netradiční je tabulka fondů s nejvyššími čistými prodeji (tedy rozdílem mezi přílivem nových peněz do fondu a penězi, které si investoři vybrali). Na prvním místě je SIS Eurotrend (OFSISEUR), nový akciový fond Spořitelní investiční společnosti (ISSIS), do kterého investoři minulý týden vložili 11,1 mil. korun. Na druhém místě je druhá novinka SIS, fond fondů Globaltrend (OFSISFF), s čistým prodejem 6,6 mil. korun. Třetí místo s čistým prodejem 6,3 mil. korun obsadil smíšený fond Živnobanka korunový balancovaný (profil, názory), čtvrté místo s plus 5,2 mil. korun IKS Dluhopisový (profil, názory) a páté smíšený fond Pioneer Trust (profil, názory).

Druhému konci žebříčku čistých prodejů, dominuje Spořitelní investiční společnost. Nejnižší čisté prodeje (-41,5 mil. korun) vykázal největší podílový fond v ČR, Sporoinvest (OFSISSPI), a jen mírně za ním (-37 mil. korun) akciový Sporotrend (OFSISSPT). Na třetím místě je druhý z českých fondů fondů, IPB fond fondů (profil, názory) s čistými prodeji -29,7 mil. korun. Čtvrtý je další ze základních fondů SIS, dluhopisový Sporobond (OFSISSPB) s -21,6 mil. korun a na pátém místě nedávno otevřený IKS Globální (profil, názory) (-16,7 mil. korun).

Podíváme-li se pouze na to, do kterých fondů přiteklo nejvíce peněz (bez ohledu na to, kolik si investoři vybrali zpět), na prvním místě se jako vždy ocitne Sporoinvest s přílivem 140 mil. korun. Na druhém místě je s 49,5 mil. korun další fond peněžního trhu, IKS Peněžní trh (profil, názory) a na třetím s 15,5 mil. korun Pioneer Trust. Na čtvrtém místě je již zmiňovaný SIS Eurotrend (plus 11 mil. korun) a na pátém novinka našich týdenních přehledů, Živnobanka - Sporokonto (profil, názory).

Sporoinvest (-181,6 mil. korun) a IKS Peněžního trhu (-47,5 mil. korun) jsou také fondy, ze kterých minulý týden investoři nejvíce peněz vybrali. Na třetím místě je akciový fond Sporotrend (-41,6 mil. korun), na čtvrtém IPB fond fondů (-31,6 mil. korun) a na pátém Sporobond (-27,7 mil. korun).

Podle některých předpovědí se měl v polovině září zlomit letní trend velkých výběrů úspor. Lidé sice minulý týden do fondů vložili 278 mil. korun, ale vybrali plných 418 mil. Kč. Objem majetku podílových fondů tak minulý týden klesl na 70,4 mld. korun a uvidíme, zdali v nejbližších dvou týdnech neklesne pod sedmdesátimiliardovou hranici. Je možné, že nízké zhodnocení fondů peněžního trhu (kam zatím plynulo nejvíce prostředků investorů) povede k výraznějšímu odlivu investorů a investiční společnosti se budou muset důrazněji zaměřit na propagaci fondů, nabízejících vyšší výnos.

Jak vnímáte jednotlivé fondy vy? Po kliknutí na symbol fondu v závorkách se dostanete na jeho profil, kde můžete hlasovat o vaší spokojenosti, případně přidat vlastní komentář k fondu či investiční společnosti.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-3
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK