Chatbot České spořitelny už pomůže nejen s přihlášením

| rubrika: Aktuality | 20. 5. 2020 08:30

Chatbota jménem George mohou klienti České spořitelny nově využít také na hlavní stránce banky pro osobní finance. Už od loňského prosince je k dispozici na přihlašovací stránce do internetového bankovnictví.

Chatbot pomůže s nejčastějšími dotazy ohledně osobních účtů a karet, půjček, hypoték, spoření, investování či pojištění. Odpoví i na nejčastější dotazy na téma odklad splátek úvěrů. 

Rozšíření na stránky osobních financí bude probíhat postupně. V současnosti George nabízí pomoc asi třetině klientů, kteří navštíví stránky spořitelny. Během června má být dostupný pro všechny klienty. Při řešení složitějších dotazů je přepojí na bankéře v klientském centru.

Zdroj: ČS

Ukázka konverzace.

„Chatbota využívajícího prvky umělé inteligence jsme poprvé nasadili v prosinci 2019. Od té doby zpracoval téměř 80 tisíc klientských požadavků, které se týkaly především podpory s přihlášením do digitálního bankovnictví, dotazům ohledně potvrzování plateb prostřednictvím aplikace George klíč a pomohl klientům v řadě situací, kdy došlo například ke špatnému zadání přihlašovacích údajů nebo k zablokování účtu,” říká Tomáš Lošťák, který má vývoj konverzace chatbota v České spořitelně na starosti.

„Spořitelna už má za sebou několik úspěšných pilotních nasazení chatbotů nejen v oblasti zákaznické péče, ale také v oblasti HR, interní komunikace a interního vzdělávání. Poprvé je začala chatboty využívat na podzim 2017. Na jejich vývoji spolupracuje s firmami Wingbot.ai a IBM,” dodává mluvčí banky Filip Hrubý. 

Zdroj: ČS

Ukázka konverzace.

Zdroj: ČS

Ukázka konverzace.

Zdroj: ČS

Ukázka konverzace.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.