Trinity vylepšila internetbanking. Chystá karty a aplikaci

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 19. 6. 2020 | 3 komentáře
Trinity vylepšila internetbanking. Chystá karty a aplikaci
Pobočka na pražském Senovážném náměstí.
Zdroj: Trinity Bank

Trinity Bank dnes spouští novou podobu svého internetového bankovnictví. Přístup k ní budou mít hned všichni uživatelé.

„Hlavním cílem úprav byla nová vizuální podoba, zjednodušení ovládání a uspořádání jednotlivých položek do přehledného seznamu. Pro vás to znamená zlepšení a zrychlení zadávání plateb, procházení historie transakcí, nastavování detailů v osobním profilu a používání dalších funkcí,“ píše banka klientům.

Z podrobnějších informací vyplývá, že jde především o designová vylepšení (větší písmo, větší rozestupy mezi řádky, přehlednější formuláře nebo historie transakcí). Nemění se třeba ani způsob přihlašování: V prvním kroku se stejně jako doteď zadává uživatelské jméno plus den a měsíc narození, ve druhém pak stálé heslo a jednorázový ověřovací kód z SMS.

Už letos v dubnu zjednodušila Trinity Bank potvrzování některých plateb. Převody mezi svými účty v rámci banky už klient nemusí autorizovat pomocí SMS kódu. U plateb na cizí účet (do jiné banky) není taková autorizace potřeba až u pěti po sobě jdoucích plateb do ekvivalentu 30 eur. Do internetového bankovnictví v dubnu přibyla i možnost nastavení důvěryhodných příjemců, platby na takto označené účty není nutné opětovně autorizovat ani při vyšších částkách.

Nová podoba internetového bankovnictví. Úvodní obrazovka se základním přehledem. Klikněte pro zvětšení. Zdroj: Trinity Bank

Trinity, která funguje jako banka od začátku loňského roku (po přeměně z družstevní záložny Moravský peněžní ústav), letos plánuje rozšířit nabídku o platební karty. „Bude se jednat o značku Mastercard,“ upřesňuje mluvčí Eva Čerešňáková.

Banka zatím nemá mobilní aplikaci, podle mluvčí ji nabídne pravděpodobně v příštím roce. „Pro naše klienty je velmi důležité internetové bankovnictví. Vzhledem k tomu, že jsme pro ně především "spořicí banka", je jejich zájem o mobilní aplikaci poměrně malý,“ vysvětluje Čerešňáková.

Trinity Bank se specializuje na privátní a korporátní bankovnictví, u fyzických osob se zaměřuje především na vkladové a spořicí produkty. Nejmladší česká banka má přes 24 tisíc klientů, bilanční suma překonala 21 miliard korun.

Nová podoba transakční historie. Klikněte pro zvětšení. Zdroj: Trinity Bank

Nová podoba příkazu k úhradě. Klikněte pro zvětšení. Zdroj: Trinity Bank


A tohle už jste četli?

Zdroj: Shutterstock

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+9
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

A tohle už jste četli?

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

1. 2. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

Česká Trinity Bank zaznamenala v roce 2022 nejlepší hospodářský výsledek ve své historii. Oznámila, že zisk před zdaněním dosáhne jedné miliardy korun před zdaněním, což je meziroční... celý článek

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

20. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

Česká spořitelna dočasně odstaví své internetové a mobilní bankovnictví George a Business 24 včetně potvrzovací aplikace George klíč. Dostupné nebudou od pátečních 23:30 hodin do sobotního... celý článek

Ověření přes bankovní identitu už nabízí i UniCredit

16. 1. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Ověření přes bankovní identitu už nabízí i UniCredit

Možnost přihlášení přes bankovní identitu při online přihlašování k Portálu občana nově nabízí i UniCredit Bank. Služba se bude dále rozšiřovat, oznámila dnes banka.

Akcie koupíte už i přes George. Spořitelna vylepšila investice

10. 1. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Akcie koupíte už i přes George. Spořitelna vylepšila investice

Klienti České spořitelny mohou nově obchodovat s akciemi, certifikáty a ETF v elektronickém bankovnictví George – přes počítač i přes mobil.

Spořitelna mění logo. Bankéři mají pomáhat, ne jen prodávat

6. 1. 2023 | Petr Kučera | 5 komentářů

Spořitelna mění logo. Bankéři mají pomáhat, ne jen prodávat

Česká spořitelna inovuje logo a celkový vizuální styl. Základní barvou bude bílé písmo na modrém podkladu, dosavadní kombinace byla modro-červená. Nová tvář vychází z digitálního bankovnictví... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.