Trinity vylepšila internetbanking. Chystá karty a aplikaci

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 19. 6. 2020 | 3 komentáře
Trinity vylepšila internetbanking. Chystá karty a aplikaci
Pobočka na pražském Senovážném náměstí.
Zdroj: Trinity Bank

Trinity Bank dnes spouští novou podobu svého internetového bankovnictví. Přístup k ní budou mít hned všichni uživatelé.

„Hlavním cílem úprav byla nová vizuální podoba, zjednodušení ovládání a uspořádání jednotlivých položek do přehledného seznamu. Pro vás to znamená zlepšení a zrychlení zadávání plateb, procházení historie transakcí, nastavování detailů v osobním profilu a používání dalších funkcí,“ píše banka klientům.

Z podrobnějších informací vyplývá, že jde především o designová vylepšení (větší písmo, větší rozestupy mezi řádky, přehlednější formuláře nebo historie transakcí). Nemění se třeba ani způsob přihlašování: V prvním kroku se stejně jako doteď zadává uživatelské jméno plus den a měsíc narození, ve druhém pak stálé heslo a jednorázový ověřovací kód z SMS.

Už letos v dubnu zjednodušila Trinity Bank potvrzování některých plateb. Převody mezi svými účty v rámci banky už klient nemusí autorizovat pomocí SMS kódu. U plateb na cizí účet (do jiné banky) není taková autorizace potřeba až u pěti po sobě jdoucích plateb do ekvivalentu 30 eur. Do internetového bankovnictví v dubnu přibyla i možnost nastavení důvěryhodných příjemců, platby na takto označené účty není nutné opětovně autorizovat ani při vyšších částkách.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Nová podoba internetového bankovnictví. Úvodní obrazovka se základním přehledem. Klikněte pro zvětšení. Zdroj: Trinity Bank

Trinity, která funguje jako banka od začátku loňského roku (po přeměně z družstevní záložny Moravský peněžní ústav), letos plánuje rozšířit nabídku o platební karty. „Bude se jednat o značku Mastercard,“ upřesňuje mluvčí Eva Čerešňáková.

Banka zatím nemá mobilní aplikaci, podle mluvčí ji nabídne pravděpodobně v příštím roce. „Pro naše klienty je velmi důležité internetové bankovnictví. Vzhledem k tomu, že jsme pro ně především "spořicí banka", je jejich zájem o mobilní aplikaci poměrně malý,“ vysvětluje Čerešňáková.

Trinity Bank se specializuje na privátní a korporátní bankovnictví, u fyzických osob se zaměřuje především na vkladové a spořicí produkty. Nejmladší česká banka má přes 24 tisíc klientů, bilanční suma překonala 21 miliard korun.

Nová podoba transakční historie. Klikněte pro zvětšení. Zdroj: Trinity Bank

Nová podoba příkazu k úhradě. Klikněte pro zvětšení. Zdroj: Trinity Bank


A tohle už jste četli?

Zdroj: Shutterstock

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

A tohle už jste četli?

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

13. 11. 2023 | Petr Kučera

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

Ověřit totožnost přes bankovní identitu směrem ke státu a úřadům už mohou i klienti mBank. Přidala se tak k devíti bankám, které službu „digitální občanky“ nabídly už dříve.

Kyberšmejdi letos nakradli už miliardu. Jak bránit platební karty a účty

8. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Kyberšmejdi letos nakradli už miliardu. Jak bránit platební karty a účty

Počet pokusů o průnik do bankovnictví nebo získání údajů k platební kartě roste. Průměrná škoda na podvedenou osobu je 21 tisíc. A polovička napadených po útoku ani nezmění hesla.

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

6. 11. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

Můžete v roce 2023 snadno najít platbu z roku 2020? Délka takzvané transakční historie se u bank výrazně liší. Dobrou zprávou je, že v posledních letech se prodlužuje.

Převod eur bez příplatku? Pozor, banky mají výjimky. I u SEPA

3. 11. 2023 | Olga Skalková

Převod eur bez příplatku? Pozor, banky mají výjimky. I u SEPA

Vysoké poplatky za převody eur v rámci EU musely před čtyřmi lety skončit. Unijní nařízení srovnalo jejich cenu s domácími platbami. U dvou bank ale může klienty zaskočit, že zvýhodněné... celý článek

Nevýhodný výběr v cizině už umí blokovat i Raiffeisenbank

16. 10. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Nevýhodný výběr v cizině už umí blokovat i Raiffeisenbank

Nová verze aplikace Raiffeisenbank přináší několik novinek. Tou nejvýraznější je snadná ochrana před nevýhodným kurzem DCC při výběru z bankomatu.

Partners Financial Services