Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Milénium je tady!

Milénium je tady!
Peníze.CZ Vám přinášejí články, reportáže, žhavé novinky i podrobné analýzy již 1 000 dní. Budu rád, oslavíte-li naše malé milénium s námi. A abyste přišli na oslavu dobře vyzbrojeni, podívejte se na to nejzajímavější, co se za první milénium na Peníze.CZ událo.

Chodíte k nám, protože si chcete přečíst, co jsme pro vás napsali

V uplynulém miléniu si naši čtenáři prohlédli přes 8,6 milionu stránek, tedy zhruba půl milionu za měsíc. Pokud bychom z prohlédnutých stránek nechali svázat knihu, měřila by více než 800 metrů.

Trpíte-li závratí, můžete si Peníze.CZ číst v metru. Naši autoři pro vás za uplynulých 1 000 dní napsali články s 1 339 604 slovy. Kdybychom poskládali všechna slova (vytištěná v Times New Roman 12 pt) za sebe, získali bychom pás textu o délce 23,3 km. Nejdelší trasa pražského metra - B - přitom měří jen o 2 300 metrů více. Na konečnou trasy B podle našich odhadů dorazíme za 101 dní, tedy 11. září 2003.

Nejčtenějším článkem se stala reportáž Lucie Kařízkové Vysokoškolákem za pár dnů, popisující, jak si koupit vysokoškolský titul. Zájem vzbuzují i rady na dobré zhodnocení peněz: druhým nejčtenějším článkem historie je představení hypotéčních zástavních listů Bezpečné nadprůměrné zhodnocení. Často se také vracíte k článku Víte, kam jdete?, popisujícím využití našich unikátních map trhů.

Naopak nejméně čtený článek ukazuje, že naši čtenáři jsou trošku sobečtí a rozhodně nemilují domácí zvířata. Na poslední příčce žebříčku je totiž článek z naší vánoční přílohy Tipy na dárky pro psy, kočky a spol. Na druhou stranu Tipy na dárky pro manželku či přítelkyni byly čtrnáctkrát čtenější, je tedy vidět, čemu dávají naši uživatelé přednost (ostatně více se o nich dozvíte v článku Víš s kým čteš Peníze.CZ?).

Na Peníze.CZ se objevilo celkem 91 autorů, přičemž 28 z nich pro nás napsalo více než deset článků. Nejplodnějším autorem je Petr Vykoukal, který pro vás připravil 210 článků. Jeho prvním článkem byla analýza mobilního bankovnictví Jedna kapsa prázdná, druhá vysypaná, posledním pak článek Kdo si počká, ten se dočká o tom, jak omezit svou daňovou povinnost.

Chodíte k nám, abyste se mohli podělit o své názory

Diskuse pod články i u jednotlivých finančních produktů jsou často nesmírně zajímavé. Objevují se v nich zajímavé názory, střetávají se v nich nesmiřitelné postoje, radí se i kritizuje. Celkem se na našich stránkách zatím objevilo 24 254 názorů, z čehož 3 432 názorů komentovalo jednotlivé finanční produkty - možnost, kterou žádný jiný finanční server nenabízí.

Nejplodnějším diskutérem v prvním miléniu Peníze.CZ byl baronlempl, autor téměř 700 diskusních příspěvků. V novém miléniu možná jeho štafetu převezme CSrypatschek, který - někdy neortodoxními způsoby - ostrým perem (či klávesnicí?) tepe do České spořitelny (profil, názory) i dalších finančních institucí.

Maximální délka příspěvků je omezena na 3 000 znaků a naposledy tuto možnost do posledního písmenka využil uživatel jirka50@seznam.cz v diskusi u článku Union banka: na řadě jsou výplaty.

Nejžhavější diskuse prvního milénia probíhala u nedávného článku Není poradce jako poradce II., kde se ostře střetlo 380 názorů. Téma finančního poradenství ostatně vyvolává ostré debaty velmi často: již u článku Finanční poradce a etika ze srpna 2001 se objevilo 213 názorů.

Chodíte k nám kvůli informacím o finančních produktech

Databáze Peníze.CZ obsahuje podrobné informace o 12 131 finančních produktech, přičemž nejvíce produktů najdete mezi zahraničními akciemi a zahraničními fondy.

Prvním produktem zaneseným do naší databáze byl fond Akro Eurotech (profil, názory), posledním přidaným je hypoteční úvěr Optimum GE Capital (profil, názory).

O finančních produktech rádi hlasujete a diskutujete. U každého z produktů je možno hlasováním vyjádřit svou spokojenost či nespokojenost, stejně jako napsat, co si o něm myslíte. Nejvíce názorů - 365 - přitáhl fond Pioneer Trust (profil, názory), 185 názorů najdete u akciového fondu ISČS Sporotrend (profil, názory) a u nejrozšířenějšího účtu v Čechách - Sporožira (profil, názory) - najdete 102 názorů.

Tolik o Peníze.CZ a o tom, co jsme pro vás připravili v prvním miléniu. Chcete-li se podívat na to, kdo další s vámi navštěvuje Peníze.CZ, přečtěte si dnešní druhý článek. A nezapomeňte do diskuse připojit své názory!

S přáním rostoucích trhů, vysokých úroků, levných půjček a nízké inflace v novém miléniu,


Tomáš Prouza
ředitel společnosti Peníze a.s.Vytisknout

Líbil se vám článek?

0
Ano
Ne

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

30. 5. 2003 9:23, TGP

Milý Ericu, rád Vaše poznámky o slamníku čtu, nemyslíte, že by stálo za to vydat je souborně? Co na to redakce Peněz? Dala by Vám prostor pro slamníkovou typologii?

Reagovat

 

+18
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Eric 30. 05. 2003 08:54)

Další příspěvky v diskuzi (12 komentářů)

2. 6. 2003 | 15:15 | Simpanz

Eric ji asi zašil do slamníku...:-) více

30. 5. 2003 | 23:00 | CSrypatschek

Ano, přiznávám se bez mučení : "I když si sem a tam zaběhnu na zvědy jinam, stejně dříve či později končím rád právě tady na serveru Peníze.CZ !" Děláte to tedy dobře, do budoucna jistě ještě lépe a těším se na to. No, občas...více

30. 5. 2003 | 14:08 | Marek1

Vážení tvůrci tohoto webu. děkuji za to, že jste to vše dali do takové podoby. Využívám Vaše informace pro nejrůznější oblasti mého života. Je tu vše potřebné pro to být v obraze ve světě peněz a ekonomiky a mnohdy se zde...více

30. 5. 2003 | 13:26 | TGP

Dobrý den přeji, přiznávám, že jediné, co jsem schopen říci, je Děkuji. Pevně doufám, že pro pochvalu najdete důvod i při dalších výročích a že budeme schopni i nadále přinášet zajímavé a užitečné informace. A samozřejmě...více

30. 5. 2003 | 13:19 | Fredy

Vážený pane Prouzo, také se připojuji ke gratulantům. Jak vidím, tak nejsem první, co se dá dělat. Ale hold musí člověk také někdy zvednout zadek ze židle od PC a jít mezi lidi. Také jsem si na Vás celkem zvykl a denně k...více
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK