Úroky padají i u hypoték. Dvě banky výrazně zlevnily

| rubrika: Aktuality | 6. 4. 2020 12:09 | 3 komentáře

Banky snižují úrokynejen u spoření, ale i u hypoték. Výrazný pokles sazeb zatím oznámily Equa bank a mBank.

Equa snižuje úroky až o 0,6 procentního bodu, hypotéky s tříletou a pětiletou fixací teď nabízí s úrokem od 2,29 procenta. Sazba platí pro hypotéky na výstavbu nebo koupi domu či bytu a na refinancování. Pro získání nejnižšího úroku je potřeba sjednat si pojištění schopnosti splácet.

Kupujete? Poradíme!

Dost bylo nájmu. Chcete do vlastního, ale váháte, z čeho to vlastní zaplatit? Hypotéka? Nebo úvěr ze stavebního spoření? Poradíme. My porovnáme nabídky, vy ušetříte.

„Reagujeme na nedávné snížení sazeb ze stran ČNB. Vzhledem ke stávající situaci očekáváme, že se v letošním roce budou lidé více než kdy jindy soustředit na zvelebování svých chalup a chat. Proto věříme, že zájemci ocení nižší sazby hypotečních úvěrů,“ říká Ondřej Hák, ředitel retailového bankovnictví Equa bank.

ČNB snížila svou základní sazbu v posledních týdnech hned dvakrát, celkově o 1,25 procentního bodu.

Akci spustila také mBank, nabízí zvýhodněnou úrokovou sazbu hypoték s fixací na pět let a s LTV (podíl hypotéky na hodnotě financované nemovitosti) do 80 procent.

„Úrokovou sazbu těchto hypoték jsme snížili o půl procentního bodu na 1,94 procenta. Chceme trh hypoték rozhýbat a lidi v této nelehké situaci podpořit,“ vysvětluje Martin Podolák, ředitel divize úvěrových produktů mBank pro Česko a Slovensko.

Zmíněný úrok 1,94 procenta dostanete, když si zároveň sjednáte životní pojištění. Bez něj dělá akční úrok 2,19 procenta.


Čtěte více:

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.