Konec léta je ideální pro refinancování hypoték. Češi umí najít nejlepší nabídky

| rubrika: FINEXPO | 2. 9. 2019
Letos končí fixace až 150 000 hypotékám a je ideální doba refinancovat. Proč? Protože většinou najdete lepší cenu i podmínky. Dnes navíc ušetříte snadněji než kdy dřív. Najděte si také lepší nabídku.

Placená prezentace

Kde srovnat nabídky?

  • Mrkněte, co vám nabízí vaše banka. Budete to mít nejspíš v mailu, protože vám musí dát ze zákona vědět aspoň tři měsíce předem.
  • S refinancováním hypotéky doporučujeme začít rok před vypršením fixace. Při řešení vás nebude tlačit čas.
  • Určitě koukněte i na konkurenci. Přes internet je to nejrychlejší, na webech poskytovatelů hypoték obyčejně najdete hypoteční kalkulačku. A nezůstaňte jen u bank. Je řada nezávislých firem, které někdy spolupracují přímo s bankou, ale díky mizivým nákladům na provoz vám hypotéku zprostředkují levněji. Například příznačně pojmenované Refinanso.
  • Opatrně s tzv. online srovnávači. V jejich nestrannosti je totiž háček, protože banky za zviditelnění samozřejmě platí, popř. srovnávače získávají provizi z každé uzavřené smlouvy. Úroky navíc nebývají vždy aktuální a nikdo vám taky nezaručí, že výpočet z webu platí. Srovnávače tedy berte s rezervou.

V letošním roce končí fixace až 150 000 hypotékám.
Ideální doba refinancovat.

Na co si dát pozor? 

  • RPSN (roční procentní sazba nákladů neboli kolik % z půjčené částky za rok celkově zaplatíte) je definovaná zákonem o spotřebitelském úvěru z roku 2016. Můžete díky ní porovnat nabídky jednotlivých bank. Má zahrnovat i všechny poplatky, které se k úvěru vztahují.
  • Ale pozor, mnoho poskytovatelů do RPSN nepočítá například náklady na pojištění nemovitosti, i když bez něj hypotéku nedostanete. Cena pojistky může být totiž různá. Solidní banka ale započítá aspoň jeho průměrnou výši.
  • Podmínkou získání nejlepších úrokových sazeb je často pojištění schopnosti splácet. Ve většině případů ho platíte měsíčně, ale občas ho musíte zaplatit celé předem. Například při úvěru na 2.000.000 to bývá 66.000. Je to tak trochu podfuk, neboť o tuto částku vám poskytovatel částku navýší (pokud ji nezaplatíte hned) a o to víc nakonec zaplatíte na úrocích.

Hledejte GARANTOVANOU nabídku

Ideální je najít garantovanou nabídku, neboť výpočet v online kalkulačce bývá většinou pouze orientační. Garantovaná nabídka znamená, že daná společnost vám skutečně uvedené parametry úvěru poskytne, pokud jste zadali o výši svých příjmů a výdajů pravdivé údaje. Vyzkoušejte například www.refinanso.cz, kde během 5 minut získáte online garanci platnosti nabídky na celých 30 dní. Díky tomu, že jde o novou online službu, je navíc úrok velmi výhodný – už od 1,9 % p. a.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.