Přehled. Dvě banky zdražily hypotéky, Wüstnerot odpustí poplatek

Přehled novinek z oblasti půjček a hypoték napoví, kdo v říjnu zdražil a kde si sjednat úvěr bez poplatků.
Přehled. Dvě banky zdražily hypotéky, Wüstnerot odpustí poplatek

Moneta Money Bank rozšiřuje digitální služby také na úvěry. Další banky zvedly úroky hypoték, Wüstenrot naopak odpouští poplatky.

  • Moneta Money Bank: Express půjčka komplet online – zhruba sto tisíc běžných klientů a dvacet tisíc živnostníků si může od Moneta Money Bank půjčit kompletně online. Online půjčka je aktuálně dostupná pouze pro vybrané klienty, kteří aktivně využívají produkty banky. Půjčku lze vyřídit skrze internetové bankovnictví nebo mobilní aplikaci Smart Banka. Pro běžné klienty si Moneta připravila půjčky až do výše 100 tisíc korun, živnostníci si půjčí online maximálně 300 tisíc korun.

Vyberte si nemovitost

Výběr nemovitosti.
Zdroj: Shutterstock.com

Hledáte dům nebo byt snů a nemůžete nalézt ten pravý? Nebo potřebujete najít pronájem? Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Reality Peníze.cz

  • mBank: Vyšší sazba hypoték – mHypotéku Light nově pořídíte o dvě desetiny procenta dráž. Zdražení se ovšem týká jen tří a pětileté fixace a úvěrů s LTV do 80 %. V prvním případě banka zvedla úrok z 1,54 % na 1,74 %, u pětileté fixace sazba vzrostla z 1,74 % na 1,94 %. Zmíněné sazby jsou ovšem pouze nabídkové – podmíněné sjednáním pojištění schopnosti splácet. O konečné sazbě rozhoduje také celková finanční situace klienta.
  • Expobank: Dražší hypoteční úvěry – naopak plošně zvedla úrokové sazby hypotečních úvěrů Expobank. Účelové i americké hypotéky podražily v průměru o 0,15 procenta. Nový list úrokových sazeb je k dispozici na webu banky.

S drobnou změnou v oblasti překlenovacích úvěrů musí počítat také klienti Českomoravské stavební spořitelny. Podrobnosti v článku:

Akce, slevy, bonusy

Wüstnerot hypoteční banka: Vybrané hypotéky bez poplatku – klientům, kteří si do konce roku sjednají Hypotéku pro vlastní bydlení, odpustí Wüstenrot poplatek za zpracování a poskytnutí úvěru (obvykle 2400 korun). Akce se týká všech fixací úrokové sazby. Bez poplatku za poskytnutí a čerpání úvěru je do konce roku také americká hypotéka Hypotéka na cokoliv. Pro zájemce o refinancování má Wüstenrot zvýhodněnou cenu za interní odhad nemovitosti.

Rychlé řešení škod na majetku

@SubmitCaption

Zvládněte nečekané situace v klidu. Více než 30 % škod na majetku vyřešíme již v den jejich nahlášení.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

A tohle už jste četli?

Pořídit si dům u moře na hypotéku? Jde to, má to ovšem háček

16. 5. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Pořídit si dům u moře na hypotéku? Jde to, má to ovšem háček

Zájem Čechů o pořízení apartmánu či domku k rekreaci v zahraničí v posledních letech roste. Mnozí se přitom poohlížejí po úvěru. Zjišťovali jsme, jaká banka vám půjčí a za kolik.

Sazby hypoték zůstávají nad šesti procenty. Zlevnění se nečeká

10. 5. 2023 | redakce Peníze.CZ

Sazby hypoték zůstávají nad šesti procenty. Zlevnění se nečeká

Průměrná nabídková sazba hypoték v květnu mírně vzrostla na 6,32 procenta z dubnových 6,3 procenta. Vyplývá to z pravidelné statistiky Swiss Life Hypoindex (dříve Fincentrum Hypoindex).... celý článek

Potřebujete půjčit? Možností je plno. Poradíme, jak na ně

28. 4. 2023 | Jan Müller

Potřebujete půjčit? Možností je plno. Poradíme, jak na ně

Hypotéky, leasingy, spotřební úvěry, úvěry účelové i neúčelové... Půjčit vám může i kreditní karta. Projdeme si je všechny. Jedno mají všechny půjčky společné: prakticky za každou se... celý článek

Hypotéky nezlevnily, ukazují nová čísla z bank. Obrat se nečeká

6. 4. 2023 | Olga Skalková

Hypotéky nezlevnily, ukazují nová čísla z bank. Obrat se nečeká

Průměrná nabídková sazba nových hypoték po březnovém poklesu znovu mírně stoupla – z 6,27 % na 6,3 %. Ukazuje to čerstvá statistika Fincentrum Hypoindex.

Zaplaceno. Úvěry od Sberbank přejdou pod spořitelnu

5. 4. 2023 | redakce Peníze.CZ

Zaplaceno. Úvěry od Sberbank přejdou pod spořitelnu

Česká spořitelna dokončila nákup úvěrového portfolia Sberbank CZ. Převod úvěrového portfolia očištěného o nesplácené a jinak problémové úvěry dnes stvrdil zápis v?obchodním rejstříku. celý článek

Partners Financial Services