Přehled. Dvě banky zdražily hypotéky, Wüstnerot odpustí poplatek

Přehled novinek z oblasti půjček a hypoték napoví, kdo v říjnu zdražil a kde si sjednat úvěr bez poplatků.
Přehled. Dvě banky zdražily hypotéky, Wüstnerot odpustí poplatek

Moneta Money Bank rozšiřuje digitální služby také na úvěry. Další banky zvedly úroky hypoték, Wüstenrot naopak odpouští poplatky.

  • Moneta Money Bank: Express půjčka komplet online – zhruba sto tisíc běžných klientů a dvacet tisíc živnostníků si může od Moneta Money Bank půjčit kompletně online. Online půjčka je aktuálně dostupná pouze pro vybrané klienty, kteří aktivně využívají produkty banky. Půjčku lze vyřídit skrze internetové bankovnictví nebo mobilní aplikaci Smart Banka. Pro běžné klienty si Moneta připravila půjčky až do výše 100 tisíc korun, živnostníci si půjčí online maximálně 300 tisíc korun.

Vyberte si nemovitost

Výběr nemovitosti.
Zdroj: Shutterstock.com

Hledáte dům nebo byt snů a nemůžete nalézt ten pravý? Nebo potřebujete najít pronájem? Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Reality Peníze.cz

  • mBank: Vyšší sazba hypoték – mHypotéku Light nově pořídíte o dvě desetiny procenta dráž. Zdražení se ovšem týká jen tří a pětileté fixace a úvěrů s LTV do 80 %. V prvním případě banka zvedla úrok z 1,54 % na 1,74 %, u pětileté fixace sazba vzrostla z 1,74 % na 1,94 %. Zmíněné sazby jsou ovšem pouze nabídkové – podmíněné sjednáním pojištění schopnosti splácet. O konečné sazbě rozhoduje také celková finanční situace klienta.
  • Expobank: Dražší hypoteční úvěry – naopak plošně zvedla úrokové sazby hypotečních úvěrů Expobank. Účelové i americké hypotéky podražily v průměru o 0,15 procenta. Nový list úrokových sazeb je k dispozici na webu banky.

S drobnou změnou v oblasti překlenovacích úvěrů musí počítat také klienti Českomoravské stavební spořitelny. Podrobnosti v článku:

Akce, slevy, bonusy

Wüstnerot hypoteční banka: Vybrané hypotéky bez poplatku – klientům, kteří si do konce roku sjednají Hypotéku pro vlastní bydlení, odpustí Wüstenrot poplatek za zpracování a poskytnutí úvěru (obvykle 2400 korun). Akce se týká všech fixací úrokové sazby. Bez poplatku za poskytnutí a čerpání úvěru je do konce roku také americká hypotéka Hypotéka na cokoliv. Pro zájemce o refinancování má Wüstenrot zvýhodněnou cenu za interní odhad nemovitosti.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Splátky hypoték vyskočí o tisíce. Pomůžeme, slibují banky

24. 6. 2022 | Olga Skalková | 39 komentářů

Splátky hypoték vyskočí o tisíce. Pomůžeme, slibují banky

Nejdůležitější je včasná reakce klienta, zdůrazňují banky. Možností je odklad splátky, ale i prodloužení celkové splatnosti.

Kvůli poplatkům za předčasné splacení hypotéky padla další pokuta

17. 6. 2022 | Petr Kučera | 10 komentářů

Kvůli poplatkům za předčasné splacení hypotéky padla další pokuta

Komerční banka dostala od České národní banky pokutu sedm a půl milionu korun za porušení zákona o spotřebitelském úvěru. Důvodem je účtování nepřiměřeně vysokých poplatků za předčasné... celý článek

Levnější než hypotéka. Porovnali jsme úvěry ze stavebka

16. 6. 2022 | Petr Kielar | 6 komentářů

Levnější než hypotéka. Porovnali jsme úvěry ze stavebka

V době vysokých úrokových sazeb roste význam úvěrů ze stavebního spoření. Jejich sazby končí tam, kde začínají nejlevnější hypotéky.

Hypotéky dál prudce zdražují. Nová čísla z bank

8. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 22 komentářů

Hypotéky dál prudce zdražují. Nová čísla z bank

Banky teď nabízejí hypotéky s průměrným úrokem 5,71 %. Ukazuje to statistika Fincentrum Hypoindex. Ta nově vychází z nabídkových cen, zatímco dříve monitorovala až hodnoty ve skutečně... celý článek

S drahou hypotékou pomůže dotace od státu. Ale jen někomu

26. 5. 2022 | Olga Skalková | 8 komentářů

S drahou hypotékou pomůže dotace od státu. Ale jen někomu

Lidé, kteří si k hypotéce do roku 2016 sjednali úrokovou dotaci od státu a kvůli nízkým sazbám ji zatím nevyužili, mají v příštím roce velkou šanci na aktivaci této podpory.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.