S pojištěním hypotéky máte budoucnost jistou

Pavel Slavík | 30. 3. 2007
Plánujete si vzít hypotéku a chcete klidně spát, i když si budete půjčovat hodně peněz? Není nic snadnějšího než se zabezpečit proti neočekávaným změnám v pracovním i soukromém životě a užít si Hypotéku bez starostí. Už při podpisu úvěrové smlouvy se můžete rozhodnout pro pojištění hypotéky, která se vám tak bude splácet mnohem snadněji. Budete totiž vědět, že jste mysleli na všechno.

Sami se rozhodněte, jak se pojistíte

Unikátní pojistku nyní nově nabízí Hypoteční banka (), která se na poskytování hypoték specializuje. Přímo s hypotékou se můžete pojistit pro případ smrti a trvalé invalidity, dlouhodobé pracovní neschopnosti nebo dokonce i ztráty zaměstnání. Záleží jen na vás, pro kterou ze tří variant pojištění se rozhodnete. Jeho sjednání přitom není podmínkou pro uzavření hypotéky. V případě vzniku nepříznivé situace, proti níž jste se pojistili, se pak úvěr platí z pojistného plnění a vy i vaše rodina můžete mít o starost méně. Sjednat pojištění k úvěru je přitom snadné, protože Hypoteční banka nevyžaduje lékařskou prohlídku, stačí vyplnit krátký dotazník.

Jistota, která se vyplatí

Záruka, že váš hypoteční úvěr bude splacen i v případě nepříznivých životních situací, přijde pouze na několik stokorun měsíčně. Poplatek za pojištění činí podle zvolené varianty 3,4 % až 7,1 % z měsíční splátky úvěru včetně poplatku za jeho správu. Například u hypotéky ve výši jednoho milionu korun se splatností 30 let a úrokovou sazbou 3,74 % zaplatíte za pojištění pro případ smrti a trvalé invalidity 162 korun měsíčně, pokud si zvolíte navíc pojištění pro dlouhodobou pracovní neschopnost a ztrátu zaměstnání 339 korun.

Hypotéka snadno a levně na internetu

Více se o možnostech hypotečního financování dozvíte na . Na zmíněných internetových stránkách můžete využít službu Hypotéka on-line. Urychlí vyřízení vašeho úvěru a ještě získáte 50% slevu z poplatku za jeho zpracování.

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Jak zlevnit bydlení. Politici slibují i zázračná řešení

20. 9. 2021 | Jiří Hovorka, Kateřina Jungvirtová | 8 komentářů

Jak zlevnit bydlení. Politici slibují i zázračná řešení

Bydlení v Česku během posledních let prudce zdražilo. Důležitým tématem volebních programů je tedy i jeho větší dostupnost. Všechny strany chtějí víc stavět; hitem jsou družstevní bydlení,... celý článek

Hypotéky dál zdražují, míří k 3 %. Banky překonaly rekord

15. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 9 komentářů

Hypotéky dál zdražují, míří k 3 %. Banky překonaly rekord

Průměrný úrok hypoték pošesté v řadě stoupl – v srpnu na 2,32 % z červencových 2,23 %. Ukazuje to statistika Fincentrum Hypoindex, která vychází ze skutečných hodnot u nově sjednaných... celý článek

Covid připravil českou domácnost v průměru o 17 tisíc

7. 9. 2021 | Gabriel Pleska | 19 komentářů

Covid připravil českou domácnost v průměru o 17 tisíc

Tři pětiny domácností pocítily letos propad příjmů a/nebo růst výdajů kvůli covidu. A to i v porovnání s loňskem, kdy covid mnoho z nich zasáhl podobně. K úvěru ale muselo sáhnout jen... celý článek

Dvě největší banky zdražují hypotéky

2. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 8 komentářů

Dvě největší banky zdražují hypotéky

Hypotéky dál zdražují. Zvýšení nabídkových úrokových sazeb shodně o 0,2 procentního bodu oznámily dvě největší hypoteční banky – Česká spořitelna a skupina ČSOB, pod kterou patří Hypoteční... celý článek

Jak dlouho se teď čeká na hypotéku? Průvodce přehřátým trhem

26. 8. 2021 | Jiří Hovorka | 12 komentářů

Jak dlouho se teď čeká na hypotéku? Průvodce přehřátým trhem

Kde se čeká týdny a kde jen pár dnů? Stává se, že kvůli zdržení kupující přijde o nemovitost? A co si ohlídat třeba v rezervační smlouvě, když víte, že na hypotéku budete čekat?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.