SpotiPay

SpotiPay je online platforma, která propojuje investory se zájmem o krátkodobý investiční horizont s firmami, které chtějí financovat svůj rozvoj prodejem faktur před jejich splatností.

SpotiPay umožňuje zájemcům z řad firem prodat fakturu či pohledávku před splatností a inkasovat za ni peníze daleko dříve, než kdyby čekali na její úhradu. Nově zde mají možnost prodávat faktury i menší firmy či startupy, které jsou zpravidla subdodavateli velkých společností, a to bez řady omezení, která dosud v Česku při prodeji faktur, tradičním factoringu, platila.

Prodejní cenu faktury (úrokovou sazbu) určují investoři. Prodávající určuje pro něj maximální úrokovou sazbu. Nabídky na odkup podávají investoři formou aukce. Očekávaná průměrná splatnost faktur je 45 dnů. Očekávaný výnos až 12 % p. a..

Novinkou této platform z oblasti sdílené ekonomiky je, že bonita firem, od nichž se faktury kupují není prioritní, ale naopak se detailně prověřuje spolehlivost jejich odběratele (klienta). K posouzení a řízení rizik systém využívá několik renomovaných nezávislých zdrojů.

Jak SpotiPay funguje

Video: Jiří Rostecký – Mladypodnikatel.cz

Proč využívat SpotiPay

Výhody investování?

Faktury jsou krátkodobý investiční produkt, což znamená, že platforma nabízí investorům kratší dobu trvání rizika a vyšší likviditu než jiné srovnatelné investice.

 • Ultra-krátkodobý investiční horizont (průměr 45 dní).
 • Vysoký výnos až 12 % p. a.
 • Vícenásobná diversifikace.
 • Profesionální řízení rizik.
 • Intuitivní online platforma.
 • Snadný přístup k uloženým penězům.

Výhody proplacení faktury?

Na rozdíl od tradičního factoringu se neposuzuje bonita prodávající firmy a je možné si nechat proplatit třeba i jednu fakturu a za úrok, který si samy firmy v systému zvolí.

 • Proplacení i jednotlivých faktury.
 • Mohou využít i start-upy.
 • Žádné dlouhodobé závazky.
 • Bez zbytečných nákladů navíc.
 • Důraz na bonitu odběratele.
 • Férově, jednoduše a online.

Profil

OborFintech
ZakladatelIng. Roman Kakos
Založeno2016
Investoři-

Kontakty

AdresaV Celnici 1028/10
Telefon226 257 767
Emailvendula@spotipay.cz
Webspotipay.cz
FBwww.facebook.com/spotipay
Twittertwitter.com/spotipayczech

Další informace o SpotiPay na Peníze.cz

Hledáte práci ve financích?

Nejste spokojení v zaměstnání? Hledáte zajímavou příležitost? Staňte se finančním odborníkem nezávislým na bankách nebo pojišťovnách? Pomůžeme vám.

Výpočet mzdy 2020

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Volná pracovní místa

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Nemocenské dávky
Poradna > Právní poradnaPracovní právo

Otázka: Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. V březnu 2019 jsem nastoupil do státního podniku , smlouva byla na jeden rok ( dobu určitou ) s možností prodloužení. V září 2019 jsem podstoupil složitou operaci srdce... více

Pracovní právo

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.