Víte, kolik utrácíte a kolik můžete spořit? Spočítejte si to.

| rubrika: Jak na to | 23. 4. 2009
Víte, kolik utrácíte a kolik můžete spořit? Spočítejte si to.
Spořit se dá i s malým příjmem. Nejdříve je ale nutné zjistit, za co rodina utrácí a kde by se dalo ušetřit. Naše kalkulačka vám pomůže vyhodnotit, jakou část příjmu za jednotlivé položky utratíte a kolik byste z rodinného příjmu mohli uspořit.

Víte, jakou část příjmu utratíte za bydlení, dopravu či za náklady na živobytí? Pokud ne, pomůže vám naše nová kalkulačka. V ní si můžete ujasnit, za co všechno utrácíte a zda tyto výdaje nejsou v poměru k vašemu příjmu příliš velké. Pak už je jen krok k tomu, abyste se zamysleli, zda některé náklady nejsou příliš vysoké a nestálo by za to je snížit.

Kalkulačka vám zároveň vypočítá, kolik peněz z příjmu můžete po uhrazení všech nákladů uspořit. Pokud výsledná částka bude malá, můžete začít zkoušet, kde byste ještě mohli ušetřit. V opačném případě je čas přemýšlet, kam volné peníze investovat, aby je zbytečně neožírala inflace.

Do kalkulačky zadáte svůj čistý příjem, čistý příjem partnera a případné další příjmy rodiny. Pokud znáte celkové náklady na chod domácnosti, můžete přímo zadat toto číslo. Následně se dozvíte, kolik peněz můžete odkládat stranou. Lepší ale je sestavit si přehled výdajů po jednotlivých položkách. Pak totiž získáte i přehled a graf, jakou část příjmů dané skupiny výdajů spolknou. Tím učiníte první důležitý krok ke změně svého rodinného rozpočtu.

Spočítejte si, kolik utrácíte a jakou část příjmu můžete dát na spoření.


Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.