4fin kupuje českou síť realitek Century 21

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 24. 6. 2022
4fin kupuje českou síť realitek Century 21
První společná kancelář 4fin a Century 21 vznikla už před rokem ve Zlíně.
Zdroj: 4fin

Finančně poradenská společnost 4fin Better together dokončila akvizici českého zastoupení světového realitního giganta Century 21. Takzvanou master franšízu kupuje od investiční skupiny RSBC Roberta Schönfelda.

Značka 4fin vstoupila na český trh v roce 2019 jako součást společnosti HS Advisory, později se na 4fin Better together přejmenovala i tato společnost. Pod 4fin přešla velká část poradců Fincentra poté, co ho koupila společnost Swiss Life Select. Letos se 4fin dohodla, že nebude používat dvě loga, „jejichž použití pociťovaly společnosti ze skupiny Fincentrum za zásah do práva k jejich ochranným známkám a projev nekalé soutěže“. Už před dvěma lety vyřešila i spor o používání značky 4fin se společností 4finance.

4fin Better together má v Česku přes 1300 spolupracovníků, letos plánuje nabrat tisícovku nových kolegů a atakovat obrat 1,2 miliardy korun. Společnost loni rozšířila působnost o vlastní development. Její developerská společnost HS Property Management (fungující pod značkou HSPM) operuje z Ostravy a většina jejich prvních projektů se tak týkala území Moravskoslezského kraje.

Akvizicí tuzemské sítě Century 21 vzniká 4fin Holding, oznámila dnes firma. V rámci nově vzniklé skupiny má 4fin Better together na starosti oblast financí, HSPM zajišťuje development a Century 21 realitní zprostředkování. Generálním ředitelem 4fin Holding je Tomáš Martinovský, který se v realitním a majetkovém byznysu pohybuje více než 17 let.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.
Foto: 4fin

Tomáš Martinovský z 4fin Holding, Tomáš Jelínek z Century 21 a Ladislav Chaloupka z HSPM.

HSPM teď má rozpracováno 107 projektů. Mezi největší patří první developerský projekt v Milíkově, kde se staví sedm rodinných domů, projekt klubového bydlení Sýpka Brno či rekonstrukce Flussovy továrny v Příboře. Zdejší bývalou kloboučnickou továrnu HSPM přestaví na 50 bytových jednotek. HSPM plánuje v příštím roce obrat 300 milionů korun.

Century 21 působí v 86 státech, pracuje pro ni více než 140 tisíc makléřů ve 14 tisících realitních kancelářích. V Česku funguje od roku 2008, v současné době má 43 franšíz, 65 kanceláří a obsloužila více než 240 tisíc klientů. Počet franšíz v Česku chce rozšířit o dalších deset a posílit také o stovku nových realitních makléřů. To by mělo vést k plánovanému obratu společnosti ve výši 350 milionů korun.


Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Investujte do indexu S&P 500!

Investujte do indexu S&P 500!

Zabezpečte svou budoucnost. Investujte do akcií globálních firem jako Apple či Coca-Cola díky fondu EFEKTIKA! S předpokládaným výnosem přes 7 % ročně.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Výnos na pár kliků a hned? Napřed se vzdělat, pak investovat

29. 11. 2023 | Petra Nová | 3 komentáře

Výnos na pár kliků a hned? Napřed se vzdělat, pak investovat

Lidé od investic čekají to, na co si zvykli při nákupech v e-shopu. Chtějí výnos na pár kliků a hned. „S takovým nastavením mysli většinou o peníze rychle přijdou,“ říká Michael Kopta,... celý článek

Největší pojišťovna se chová nemravně, řekl soud a zastal se klienta

24. 11. 2023 | Petr Kučera

Největší pojišťovna se chová nemravně, řekl soud a zastal se klienta

Nový rozsudek v kauze starších smluv kapitálového životního pojištění je výjimečný tvrdou kritikou pojišťovny kvůli tomu, že dál těží z protiprávního stavu. Model „strhávám dle své... celý článek

Notáři poradí zadarmo. Už ve středu

23. 10. 2023 | redakce Peníze.CZ

Notáři poradí zadarmo. Už ve středu

Notářská komora ČR pořádá ve středu 25. října sedmý ročník Dne otevřených dveří. Stejně jako v předchozích třech letech se uskuteční jen po telefonu, přestože koronavirová omezení už... celý článek

Největší poradenské firmy spojily síly. Hypotéky sjednají digitálně

5. 10. 2023 | Olga Skalková

Největší poradenské firmy spojily síly. Hypotéky sjednají digitálně

Pětice poradenských společností – Broker Consulting, Broker Trust, Gepard Finance, Partners Financial Services a SAB Servis – se dohodla na strategickém partnerství pro vytvoření plně... celý článek

Není to vaše? Zapomenuté nemovitosti brzy propadnou státu

21. 9. 2023 | Kateřina Hovorková

Není to vaše? Zapomenuté nemovitosti brzy propadnou státu

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových hledá majitele 143 tisíc nemovitostí. Zbývají už jenom tři měsíce.

Partners Financial Services