Nová finančně-poradenská síť chce do první trojky na trhu

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 8. 10. 2021 | 4 komentáře
Nová finančně-poradenská síť chce do první trojky na trhu
Lukáš Novák
Zdroj: FinGo

Na český trh vstupuje společnost FinGo, která provozuje stejnojmennou platformu pro správu rodinných a firemních financí. Patří do skupiny InTeFi Capital podnikatele a investora Lukáše Nováka. Ten je mimo jiné spoluvlastníkem Euromedia Group – nakladatelské, distribuční a prodejní společnosti, pod kterou spadá například síť knihkupectví Luxor.

Do pěti let FinGo plánuje dostat se mezi tři největší poradenské sítě v České republice, oznámila firma v dnešní zprávě. V současné době má v Česku 200 vázaných zástupců, do konce roku jich chce mít 400. „Tato obchodní síť umožňuje tvořit v současnosti obrat přes 300 milionů korun ročně,“ říká Novák. Do pěti let má obrat přesáhnout dvě miliardy, upřesnil webu Seznam Zprávy.

Řady Fingo posílili i poradci ze společnosti Aido, píše web Seznam Zprávy. Aido patřila do zkrachovalé skupiny C2H podnikatele Michala Mičky. Byla jedním z kanálů, přes něž Mička prodával své dluhopisy, které pak nedokázal splatit. „Stáli úplně mimo firmu C2H, která měla v Aido podíl. Kvůli tomu, že je případ C2H poškodil, jsme se s většinou z nich dohodli, že přejdou k nám. Samotným těmto poradcům vadil tlak, který zažívali ohledně prodejů dluhopisů ze skupiny C2H,“ upřesňuje Novák.

Síť FinGo od roku 2018 funguje na Slovensku. Letos tam zprostředkuje úvěry v objemu přes 700 milionů eur a patří tak mezi tři největší makléře na trhu, uvedla. Vstup do Česka oznámil „digitální makléř“ FinGo už v květnu 2019, tehdy ve spolupráci se sítí Broker Trust. „Bohužel, filozofie obou společností se nakonec ukázala natolik rozdílná, že společný projekt nebyl životaschopný. Proto se FinGo rozhodlo do ČR vstoupit o dva roky později, s plnou kontrolou a vlastním managementem firmy,“ vysvětlil Novák webu Peníze.cz.

FinGo se prezentuje jako moderní digitální platforma, která staví zejména na rychlém propojení online poptávky po finančních službách s výsledným řešením. „Finanční poradce je schopen řešit plnou škálu bankovních, pojistných či investičních produktů od bank a pojišťoven. Digitální propojení nabídek z celého trhu v jedné společnosti zajistí to, co klienti hledají: rychlost, kvalitu a šířku nabídky,“ říká Jakub Ryba, ředitel FinGo pro online a inovace.

„Vidíme zásadní příležitost v rychle se digitalizujícím světě, kde si klienti chtějí z mobilního telefonu finanční produkty porovnávat a často i sjednávat. Proto budujeme službu, která jde těmto klientům vstříc pomocí online nástrojů, zároveň je však i schopna zajistit kvalitní finanční servis skrze širokou obchodní síť ke které se budou klienti s důvěrou vracet. Právě v tomto propojení online a offline světa chceme konkurovat zavedeným společnostem,” dodává Ryba.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-9
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

Oblíbená témata

finanční poradce

A tohle už jste četli?

Kdo se vyzná v pojištění, může vyhrát. Nebojte se a vyzkoušejte

30. 11. 2022 | redakce Peníze.CZ

Kdo se vyzná v pojištění, může vyhrát. Nebojte se a vyzkoušejte

Rozumíte pojištění? Tak schválně, otestujte se. Když se vám v našem kvízu bude dařit, můžete si i zasoutěžit o pěkné ceny.

Finanční poradce: Zmizeli „hobíci“ i „bouchači“, trh se pročistil

22. 9. 2022 | Radim Zelený

Finanční poradce: Zmizeli „hobíci“ i „bouchači“, trh se pročistil

Jak se proměnil trh finančního poradenství a jaké výhody má franšíza? Rozhovor se Štěpánem Kuchařem, jedním z prvních majitelů poboček Partners Market.

Už nemáme z čeho šetřit, hlásí před zimou čím dál víc Čechů

6. 9. 2022 | Gabriel Pleska

Už nemáme z čeho šetřit, hlásí před zimou čím dál víc Čechů

Tři čtvrtiny obyvatel Česka sice věří, že nadcházející krizi zvládnou, přestp třetina domácností nemá už teď z čeho tvořit rezervu. Ukázal to velký průzkum, který v srpnu pro finanční... celý článek

Finanční poradenství vstoupilo do třetí generace

6. 9. 2022 | Radim Zelený | 9 komentářů

Finanční poradenství vstoupilo do třetí generace

Finanční poradce už nemůže být jen poslíček, který vám donese do obýváku smlouvu na stavebko. “Dokonce nestačí, aby rozuměl financím, musí být i osobnost, která vám dokáže rozmluvit... celý článek

Poradce vybírejte stejně jako řemeslníka nebo doktora

25. 8. 2022 | Radim Zelený | 2 komentáře

Poradce vybírejte stejně jako řemeslníka nebo doktora

Finanční poradenství dávno není jen prodej produktů. Trh se kultivoval a posunul ke službě klientovi. Tvrdí to Jan Machoň, matador finančního poradenství, který stál před 15 lety u... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.