Nová finančně-poradenská síť chce do první trojky na trhu

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 8. 10. 2021 15:00 | 4 komentáře
Nová finančně-poradenská síť chce do první trojky na trhu
Lukáš Novák
Zdroj: FinGo

Na český trh vstupuje společnost FinGo, která provozuje stejnojmennou platformu pro správu rodinných a firemních financí. Patří do skupiny InTeFi Capital podnikatele a investora Lukáše Nováka. Ten je mimo jiné spoluvlastníkem Euromedia Group – nakladatelské, distribuční a prodejní společnosti, pod kterou spadá například síť knihkupectví Luxor.

Do pěti let FinGo plánuje dostat se mezi tři největší poradenské sítě v České republice, oznámila firma v dnešní zprávě. V současné době má v Česku 200 vázaných zástupců, do konce roku jich chce mít 400. „Tato obchodní síť umožňuje tvořit v současnosti obrat přes 300 milionů korun ročně,“ říká Novák. Do pěti let má obrat přesáhnout dvě miliardy, upřesnil webu Seznam Zprávy.

Řady Fingo posílili i poradci ze společnosti Aido, píše web Seznam Zprávy. Aido patřila do zkrachovalé skupiny C2H podnikatele Michala Mičky. Byla jedním z kanálů, přes něž Mička prodával své dluhopisy, které pak nedokázal splatit. „Stáli úplně mimo firmu C2H, která měla v Aido podíl. Kvůli tomu, že je případ C2H poškodil, jsme se s většinou z nich dohodli, že přejdou k nám. Samotným těmto poradcům vadil tlak, který zažívali ohledně prodejů dluhopisů ze skupiny C2H,“ upřesňuje Novák.

Síť FinGo od roku 2018 funguje na Slovensku. Letos tam zprostředkuje úvěry v objemu přes 700 milionů eur a patří tak mezi tři největší makléře na trhu, uvedla. Vstup do Česka oznámil „digitální makléř“ FinGo už v květnu 2019, tehdy ve spolupráci se sítí Broker Trust. „Bohužel, filozofie obou společností se nakonec ukázala natolik rozdílná, že společný projekt nebyl životaschopný. Proto se FinGo rozhodlo do ČR vstoupit o dva roky později, s plnou kontrolou a vlastním managementem firmy,“ vysvětlil Novák webu Peníze.cz.

FinGo se prezentuje jako moderní digitální platforma, která staví zejména na rychlém propojení online poptávky po finančních službách s výsledným řešením. „Finanční poradce je schopen řešit plnou škálu bankovních, pojistných či investičních produktů od bank a pojišťoven. Digitální propojení nabídek z celého trhu v jedné společnosti zajistí to, co klienti hledají: rychlost, kvalitu a šířku nabídky,“ říká Jakub Ryba, ředitel FinGo pro online a inovace.

„Vidíme zásadní příležitost v rychle se digitalizujícím světě, kde si klienti chtějí z mobilního telefonu finanční produkty porovnávat a často i sjednávat. Proto budujeme službu, která jde těmto klientům vstříc pomocí online nástrojů, zároveň je však i schopna zajistit kvalitní finanční servis skrze širokou obchodní síť ke které se budou klienti s důvěrou vracet. Právě v tomto propojení online a offline světa chceme konkurovat zavedeným společnostem,” dodává Ryba.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

-8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

Oblíbená témata

finanční poradce, Fingo

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Síť kaváren vzdoruje pandemii. Promění krizi v příležitost?

19. 10. 2021 | Jitka Šorfová

Síť kaváren vzdoruje pandemii. Promění krizi v příležitost?

Až do příchodu koronaviru vedli manželé Kolští prosperující síť kaváren. Ze dne na den museli najet na krizové řízení, aby minimalizovali ztráty v době lockdownů. Kam se teď posunout... celý článek

Nemoc, půjčka, dluh. Zachrání si střechu nad hlavou?

12. 10. 2021 | Michala Bradová | 2 komentáře

Nemoc, půjčka, dluh. Zachrání si střechu nad hlavou?

Rychlé peníze vás vždycky vyjdou draho. Své o tom Pavlína Machatá, další účastnice pořadu Krotitelé dluhů. Její rodinu před lety zasáhla vážná nemoc a kolotoč finančních problémů se... celý článek

Nekonečný dluhopis, nebo riskantní nesmysl? Xixoio se brání kritice

5. 10. 2021 | Petr Zámečník, redakce Peníze.CZ | 2 komentáře

Nekonečný dluhopis, nebo riskantní nesmysl? Xixoio se brání kritice

Zařaďte se mezi vyvolené a podpořte svými penězi vznik smysluplného projektu, jehož ekosystém posune náš národ a postupně se rozvine do celého světa, láká firma Xixoio. Má to spoustu... celý článek

Covid mu vzal většinu obživy. Jak z toho ven?

5. 10. 2021 | Jitka Šorfová | 3 komentáře

Covid mu vzal většinu obživy. Jak z toho ven?

Martin Karlík není první z odvětví cestovního ruchu, kterého v páté sérii pořadu Krotitelé dluhů trápí neutěšená finanční situace. Víc než samotné dluhy však tentokrát poradce Tomáš... celý článek

Místo pobočky Teams. Spořitelna poradí online

4. 10. 2021 | Jiří Hovorka

Místo pobočky Teams. Spořitelna poradí online

Česká spořitelna začíná nabízet schůzky prostřednictvím přímého bankovnictví George. Chce přesunout část poradenství do online prostoru. 

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.