Nová finančně-poradenská síť chce do první trojky na trhu

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 8. 10. 2021 | 4 komentáře
Nová finančně-poradenská síť chce do první trojky na trhu
Lukáš Novák
Zdroj: FinGo

Na český trh vstupuje společnost FinGo, která provozuje stejnojmennou platformu pro správu rodinných a firemních financí. Patří do skupiny InTeFi Capital podnikatele a investora Lukáše Nováka. Ten je mimo jiné spoluvlastníkem Euromedia Group – nakladatelské, distribuční a prodejní společnosti, pod kterou spadá například síť knihkupectví Luxor.

Do pěti let FinGo plánuje dostat se mezi tři největší poradenské sítě v České republice, oznámila firma v dnešní zprávě. V současné době má v Česku 200 vázaných zástupců, do konce roku jich chce mít 400. „Tato obchodní síť umožňuje tvořit v současnosti obrat přes 300 milionů korun ročně,“ říká Novák. Do pěti let má obrat přesáhnout dvě miliardy, upřesnil webu Seznam Zprávy.

Řady Fingo posílili i poradci ze společnosti Aido, píše web Seznam Zprávy. Aido patřila do zkrachovalé skupiny C2H podnikatele Michala Mičky. Byla jedním z kanálů, přes něž Mička prodával své dluhopisy, které pak nedokázal splatit. „Stáli úplně mimo firmu C2H, která měla v Aido podíl. Kvůli tomu, že je případ C2H poškodil, jsme se s většinou z nich dohodli, že přejdou k nám. Samotným těmto poradcům vadil tlak, který zažívali ohledně prodejů dluhopisů ze skupiny C2H,“ upřesňuje Novák.

Síť FinGo od roku 2018 funguje na Slovensku. Letos tam zprostředkuje úvěry v objemu přes 700 milionů eur a patří tak mezi tři největší makléře na trhu, uvedla. Vstup do Česka oznámil „digitální makléř“ FinGo už v květnu 2019, tehdy ve spolupráci se sítí Broker Trust. „Bohužel, filozofie obou společností se nakonec ukázala natolik rozdílná, že společný projekt nebyl životaschopný. Proto se FinGo rozhodlo do ČR vstoupit o dva roky později, s plnou kontrolou a vlastním managementem firmy,“ vysvětlil Novák webu Peníze.cz.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

FinGo se prezentuje jako moderní digitální platforma, která staví zejména na rychlém propojení online poptávky po finančních službách s výsledným řešením. „Finanční poradce je schopen řešit plnou škálu bankovních, pojistných či investičních produktů od bank a pojišťoven. Digitální propojení nabídek z celého trhu v jedné společnosti zajistí to, co klienti hledají: rychlost, kvalitu a šířku nabídky,“ říká Jakub Ryba, ředitel FinGo pro online a inovace.

„Vidíme zásadní příležitost v rychle se digitalizujícím světě, kde si klienti chtějí z mobilního telefonu finanční produkty porovnávat a často i sjednávat. Proto budujeme službu, která jde těmto klientům vstříc pomocí online nástrojů, zároveň je však i schopna zajistit kvalitní finanční servis skrze širokou obchodní síť ke které se budou klienti s důvěrou vracet. Právě v tomto propojení online a offline světa chceme konkurovat zavedeným společnostem,” dodává Ryba.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Podpojištění řeší kalkulačka

Podpojištění řeší kalkulačka

Většina Čechů má podpojištěné domy a neví o tom. Nová kalkulačka pomáhá správně a rychle nastavit výši pojistné částky.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-9
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

Oblíbená témata

finanční poradce

A tohle už jste četli?

Není to vaše? Zapomenuté nemovitosti brzy propadnou státu

21. 9. 2023 | Kateřina Hovorková

Není to vaše? Zapomenuté nemovitosti brzy propadnou státu

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových hledá majitele 143 tisíc nemovitostí. Zbývají už jenom tři měsíce.

Povodeň, nebo záplava? Pochlubte se, co víte o pojištění

8. 9. 2023 | Gabriel Pleska

Povodeň, nebo záplava? Pochlubte se, co víte o pojištění

My triky pojišťoven, záludnosti smluv a zákeřná slovíčka známe. A vy? Jste obmyšlení? Do zábavného kvízu jsme připravili i pár chytáků z historie.

Nová banka má zelenou. Partners dostali licenci od ČNB

25. 8. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Nová banka má zelenou. Partners dostali licenci od ČNB

Partners Banka sází na moderní mobilní aplikaci a propojení s dalšími finančními produkty. Počtem poboček bude čtvrtá největší na trhu.

Čeští investoři jsou nepoučitelní. V čem chybují nejvíc?

23. 8. 2023 | Vladimír Weiss | 3 komentáře

Čeští investoři jsou nepoučitelní. V čem chybují nejvíc?

Nejčastější chyby investorů shrnuje Vladimír Weiss, finanční poradce z Partners Financial Services.

George porovná ceny energií. Spořitelna investovala do startupu

21. 8. 2023 | redakce Peníze.CZ

George porovná ceny energií. Spořitelna investovala do startupu

Fond Seed Starter České spořitelny získal desetiprocentní podíl ve startupu encall. Klienti banky díky tomu dostávají jednoduchý srovnávací nástroj, který tento startup vyvinul a přispívá... celý článek

Partners Financial Services