Pozor na falešného exekutora, chodí nové e-maily

| rubrika: Aktuality | 23. 12. 2019 13:20 | 4 komentáře

Exekutorská komora ČR varuje před novou vlnou podvodných e-mailů, které mají v předmětu zprávy uvedeno Exekutorský úřad Šumperk.

„Zprávy jsou odesílány ze zahraničních adres typu elsewhere@mcs.net.au a podobně. Skutečný šumperský soudní exekutor Marcel Kubis užívá výhradně adresy s koncovkou @exekucesumperk.cz,“ zdůrazňuje mluvčí komory Lenka Desatová.

„Ve zprávě jsou adresáti zpravidla vyzýváni k otevření přílohy, která má býti předexekuční výzvou. Na tyto zprávy nereagujte! Důrazně varujeme rovněž před otvíráním příloh, které mohou být zavirované,“ dodává mluvčí.

Komora připomíná, že soudní exekutoři s účastníky řízení tímto způsobem nekomunikují, při doručování musí postupovat podle pravidel stanovených občanských soudním řádem.

„Setkáte-li se s podobným případem, můžete svou situaci ověřit pořízením výpisu z Centrální evidence exekucí – kromě webu je dostupná i na pobočkách České pošty se službou CzechPoint. Případně se lze obrátit přímo na konkrétního soudního exekutora, jejichž seznam naleznete na stránkách Exekutorské komory,“ radí Desatová.

Na začátku listopadu varovala komora před e-maily, telefonáty a SMS zprávami, jejichž původci se vydávali za exekutory Ivanu Kozákovou z Třebíče, Jaroslava Homolu z Brna nebo za blíže neurčený exekutorský úřad vystupující pod webovou a e-mailovou doménou exekuce-soud.cz. 

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+16
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

Oblíbená témata

exekuce, exekutorská komora, podvody

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.