Pozor na falešného exekutora, chodí nové e-maily

pk | rubrika: Aktuality | 23. 12. 2019 | 6 komentářů

Exekutorská komora ČR varuje před novou vlnou podvodných e-mailů, které mají v předmětu zprávy uvedeno Exekutorský úřad Šumperk.

„Zprávy jsou odesílány ze zahraničních adres typu elsewhere@mcs.net.au a podobně. Skutečný šumperský soudní exekutor Marcel Kubis užívá výhradně adresy s koncovkou @exekucesumperk.cz,“ zdůrazňuje mluvčí komory Lenka Desatová.

„Ve zprávě jsou adresáti zpravidla vyzýváni k otevření přílohy, která má býti předexekuční výzvou. Na tyto zprávy nereagujte! Důrazně varujeme rovněž před otvíráním příloh, které mohou být zavirované,“ dodává mluvčí.

Komora připomíná, že soudní exekutoři s účastníky řízení tímto způsobem nekomunikují, při doručování musí postupovat podle pravidel stanovených občanských soudním řádem.

„Setkáte-li se s podobným případem, můžete svou situaci ověřit pořízením výpisu z Centrální evidence exekucí – kromě webu je dostupná i na pobočkách České pošty se službou CzechPoint. Případně se lze obrátit přímo na konkrétního soudního exekutora, jejichž seznam naleznete na stránkách Exekutorské komory,“ radí Desatová.

Na začátku listopadu varovala komora před e-maily, telefonáty a SMS zprávami, jejichž původci se vydávali za exekutory Ivanu Kozákovou z Třebíče, Jaroslava Homolu z Brna nebo za blíže neurčený exekutorský úřad vystupující pod webovou a e-mailovou doménou exekuce-soud.cz. 

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+16
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 6 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 12. 2019 11:40, Jaromír

Volal mi energetický šmejd a představil se jako zástupce ERÚ a bylo jasno,tak jsem ho poslal do řiti a šmejd okamžitě zavěsil.

+3
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

28. 12. 2019 11:46, Samík

Dobře mu tak tomu Exekutorskýmu úřadu Šuzmperk, že se za něj někdo vydává. Beztak obírá jenom obírá lidi.

-1
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (6 komentářů) příspěvků.

Oblíbená témata

exekuce, exekutorská komora, podvody

A tohle už jste četli?

Stát odpustí další dluhy. Přijde poslední Milostivé léto

3. 1. 2023 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Stát odpustí další dluhy. Přijde poslední Milostivé léto

Lidé i firmy dostanou mimořádnou šanci, jak se snadněji zbavit sankcí za dluhy na daních nebo sociálním pojištění. Nová oddlužovací akce se týká takzvaných správních exekucí.

Nezabavitelná částka bude vyšší. Ale podle nových pravidel

21. 12. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Nezabavitelná částka bude vyšší. Ale podle nových pravidel

Lidem v exekuci nebo insolvenci zůstane z výplaty či důchodu víc peněz. Kvůli změně výpočtu však zvýšení nebude tak výrazné, jako by bylo podle dosavadních pravidel.

Oddlužení se zkrátí na tři roky. Osobní bankrot čekají změny

10. 11. 2022 | Jiří Hovorka

Oddlužení se zkrátí na tři roky. Osobní bankrot čekají změny

Zbavit se dluhů bude možné už během tří let místo dosavadních pěti. Na zkrácení podle evropských pravidel je v zásadě shoda, ale řeší se ještě konkrétní podmínky a „detaily“: hlavně... celý článek

Dlužníkům zůstane víc. Spočítejte si, jak stoupne nezabavitelná částka

23. 9. 2022 | Jiří Hovorka

Dlužníkům zůstane víc. Spočítejte si, jak stoupne nezabavitelná částka

Lidem v exekuci nebo insolvenci zůstane od října z výplaty či důchodu víc peněz. Růst, který souvisí se zvýšením normativů na bydlení, ale vláda tentokrát omezila.

Poslední šance pro dlužníky. Vrací se Milostivé léto

1. 9. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Poslední šance pro dlužníky. Vrací se Milostivé léto

Akce, díky které se lidé mohou snáze zbavit některých exekucí, od 1. září pokračuje. Původní pravidla této „amnestie sankcí“ se mírně změnila. Na dlouhou dobu má jít o poslední podobnou... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.