Haló, tady exekutor. Komora varuje před podvodníky

| rubrika: Aktuality | 18. 9. 2019 09:07

Exekutorská komora varuje před podvodnými telefonáty, kdy se volající vydává za „Exekutorskou komoru s.r.o.,“, „Exekutorskou komoru Praha“ či „mimosoudní exekutorský úřad“ a vyzývá k úhradě fiktivní částky na účty u Raiffeisenbank.

„Exekutorská komora ČR je profesní organizací a sama není oprávněna žádné exekuce provádět. Soudní exekutoři pak zasílají výzvy povinným doporučeně do vlastních rukou nebo do datové schránky,“ říká Lenka Desatová, mluvčí komory.

Zda je na vás či vaši společnost vedena exekuce, či nikoli lze zjistit na každém Czech Pointu, a to pořízením výpisu z Centrální evidence exekucí. Každá jedna strana výpisu stojí 50 korun.

Stejně tak si lze ověřit i osobu soudního exekutora, včetně jeho e-mailové adresy nebo i účtů určených k plnění vymáhané částky, a to na stránkách Exekutorské komory ČR.

Pokud lidé na základě podvodných telefonátů požadovanou částku zaplatí, doporučuje jim komora, aby se obrátili na policii a podali trestní oznámení. „To mohou podat i v případě, že nezaplatili, ale mají podezření na pokus o podvod,“ dodává Desatová.

Exekutorská komora ČR rovněž upozorňuje, že označení "soudní exekutor", "exekutorský úřad" a od nich odvozené tvary slov není oprávněn použít nikdo, kdo neprovádí na základě zákona nucený výkon exekučních titulů. Za porušení tohoto ustanovení hrozí pokuta do 200 000 Kč, v extrémních případech až 3 000 000 Kč.

Víte o tom? Pět nových úlev pro dlužníky. Projděte si chystané změny

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

exekuce, exekutorská komora, podvody

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.