Haló, tady exekutor. Komora varuje před podvodníky

jih | rubrika: Aktuality | 18. 9. 2019

Exekutorská komora varuje před podvodnými telefonáty, kdy se volající vydává za „Exekutorskou komoru s.r.o.,“, „Exekutorskou komoru Praha“ či „mimosoudní exekutorský úřad“ a vyzývá k úhradě fiktivní částky na účty u Raiffeisenbank.

„Exekutorská komora ČR je profesní organizací a sama není oprávněna žádné exekuce provádět. Soudní exekutoři pak zasílají výzvy povinným doporučeně do vlastních rukou nebo do datové schránky,“ říká Lenka Desatová, mluvčí komory.

Zda je na vás či vaši společnost vedena exekuce, či nikoli lze zjistit na každém Czech Pointu, a to pořízením výpisu z Centrální evidence exekucí. Každá jedna strana výpisu stojí 50 korun.

Stejně tak si lze ověřit i osobu soudního exekutora, včetně jeho e-mailové adresy nebo i účtů určených k plnění vymáhané částky, a to na stránkách Exekutorské komory ČR.

Pokud lidé na základě podvodných telefonátů požadovanou částku zaplatí, doporučuje jim komora, aby se obrátili na policii a podali trestní oznámení. „To mohou podat i v případě, že nezaplatili, ale mají podezření na pokus o podvod,“ dodává Desatová.

Exekutorská komora ČR rovněž upozorňuje, že označení "soudní exekutor", "exekutorský úřad" a od nich odvozené tvary slov není oprávněn použít nikdo, kdo neprovádí na základě zákona nucený výkon exekučních titulů. Za porušení tohoto ustanovení hrozí pokuta do 200 000 Kč, v extrémních případech až 3 000 000 Kč.

Víte o tom? Pět nových úlev pro dlužníky. Projděte si chystané změny

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

exekuce, exekutorská komora, podvody

A tohle už jste četli?

Důchodci dostali méně, než měli. Napravit to neumíme, říká úřad

30. 1. 2023 | Petr Kučera | 5 komentářů

Důchodci dostali méně, než měli. Napravit to neumíme, říká úřad

Desítky tisíc důchodců v exekuci nebo insolvenci opět dostaly méně peněz, než podle zákona měly. Zpátky je už od státu nedostanou.

Stát odpustí další dluhy. Přijde poslední Milostivé léto

3. 1. 2023 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Stát odpustí další dluhy. Přijde poslední Milostivé léto

Lidé i firmy dostanou mimořádnou šanci, jak se snadněji zbavit sankcí za dluhy na daních nebo sociálním pojištění. Nová oddlužovací akce se týká takzvaných správních exekucí.

Nezabavitelná částka bude vyšší. Ale podle nových pravidel

21. 12. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Nezabavitelná částka bude vyšší. Ale podle nových pravidel

Lidem v exekuci nebo insolvenci zůstane z výplaty či důchodu víc peněz. Kvůli změně výpočtu však zvýšení nebude tak výrazné, jako by bylo podle dosavadních pravidel.

Oddlužení se zkrátí na tři roky. Osobní bankrot čekají změny

10. 11. 2022 | Jiří Hovorka

Oddlužení se zkrátí na tři roky. Osobní bankrot čekají změny

Zbavit se dluhů bude možné už během tří let místo dosavadních pěti. Na zkrácení podle evropských pravidel je v zásadě shoda, ale řeší se ještě konkrétní podmínky a „detaily“: hlavně... celý článek

Dlužníkům zůstane víc. Spočítejte si, jak stoupne nezabavitelná částka

23. 9. 2022 | Jiří Hovorka

Dlužníkům zůstane víc. Spočítejte si, jak stoupne nezabavitelná částka

Lidem v exekuci nebo insolvenci zůstane od října z výplaty či důchodu víc peněz. Růst, který souvisí se zvýšením normativů na bydlení, ale vláda tentokrát omezila.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.