Haló, tady exekutor. Komora varuje před podvodníky

jih | rubrika: Aktuality | 18. 9. 2019 09:07

Exekutorská komora varuje před podvodnými telefonáty, kdy se volající vydává za „Exekutorskou komoru s.r.o.,“, „Exekutorskou komoru Praha“ či „mimosoudní exekutorský úřad“ a vyzývá k úhradě fiktivní částky na účty u Raiffeisenbank.

„Exekutorská komora ČR je profesní organizací a sama není oprávněna žádné exekuce provádět. Soudní exekutoři pak zasílají výzvy povinným doporučeně do vlastních rukou nebo do datové schránky,“ říká Lenka Desatová, mluvčí komory.

Zda je na vás či vaši společnost vedena exekuce, či nikoli lze zjistit na každém Czech Pointu, a to pořízením výpisu z Centrální evidence exekucí. Každá jedna strana výpisu stojí 50 korun.

Stejně tak si lze ověřit i osobu soudního exekutora, včetně jeho e-mailové adresy nebo i účtů určených k plnění vymáhané částky, a to na stránkách Exekutorské komory ČR.

Pokud lidé na základě podvodných telefonátů požadovanou částku zaplatí, doporučuje jim komora, aby se obrátili na policii a podali trestní oznámení. „To mohou podat i v případě, že nezaplatili, ale mají podezření na pokus o podvod,“ dodává Desatová.

Exekutorská komora ČR rovněž upozorňuje, že označení "soudní exekutor", "exekutorský úřad" a od nich odvozené tvary slov není oprávněn použít nikdo, kdo neprovádí na základě zákona nucený výkon exekučních titulů. Za porušení tohoto ustanovení hrozí pokuta do 200 000 Kč, v extrémních případech až 3 000 000 Kč.

Víte o tom? Pět nových úlev pro dlužníky. Projděte si chystané změny

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

exekuce, exekutorská komora, podvody

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Milostivé léto se blíží. Návod, jak se zbavit exekucí

24. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 6 komentářů

Milostivé léto se blíží. Návod, jak se zbavit exekucí

Stovky tisíc lidí dostanou tři měsíce na to, aby se za zvýhodněných podmínek vykoupili z některých dluhů. Jaké jsou podmínky a co je potřeba udělat? Připravili jsme průvodce.

Exekuční novinky v praxi: Milostivé léto se blíží, chráněné účty drhnou

21. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 17 komentářů

Exekuční novinky v praxi: Milostivé léto se blíží, chráněné účty drhnou

Na konci října startuje takzvané milostivé léto. Stovkám tisíc lidí nabízí možnost, jak se zbavit statisícových dluhů z minulosti. Jak to vidí Daniel Hůle, dluhový expert neziskové... celý článek

Výhrůžky a pandemie strachu. Práce poslance v mimořádné době

9. 8. 2021 | Jakub Jetmar | 5 komentářů

Výhrůžky a pandemie strachu. Práce poslance v mimořádné době

Větší nebezpečí než pandemie covidu představuje pandemie strachu, kdy podlehneme dojmu, že se blíží konec světa. „Pod tlakem společenské atmosféry se proměňovala i komunikace veřejnosti,“... celý článek

Exekuce čeká milostivé léto, marné vymáhání skončí dříve. Přehled změn

7. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 17 komentářů

Exekuce čeká milostivé léto, marné vymáhání skončí dříve. Přehled změn

Velký balík změn v exekucích definitivně schválili poslanci. Skončí stovky tisíc marných exekucí a dlužníci dostanou šanci zbavit se levněji „veřejnoprávních“ dluhů. Exekuce v terénu... celý článek

Chráněný účet přichází. Exekutor na něj nedosáhne

1. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 16 komentářů

Chráněný účet přichází. Exekutor na něj nedosáhne

Od začátku července mohou lidé v exekuci žádat svou banku o vznik takzvaného chráněného účtu. Ten má skoncovat s dosavadní praxí, kdy nezabavitelné minimum ve skutečnosti není nezabavitelné. celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.