Exekutoři chtějí lepší pověst, pomáhá jim i bulvár

jih | rubrika: Aktuality | 6. 9. 2019 | 1 komentář

Exekutorská komora se rozhodla zlepšit svůj obraz a pověst exekutorů v médiích. Pomoci k tomu má agentura Media:list, se kterou komora uzavřela smlouvu na služby v oblasti PR, informuje Deník N.

„Hlavním cílem je proaktivně k veřejnosti komunikovat informace týkající se exekucí, protože doposud bylo v médiích či na sociálních sítích málo ucelených informací o této problematice, a budovat tak objektivnější obraz o fungování Exekutorské komory ve společnosti,“ napsala Deníku N mluvčí společnosti Media:list Adéla Valešová.

Za agenturou Media:list stojí trojice podnikatelů, které spojuje bývalá kariéra ve vedení největších českých soukromých televizí. Jde o Ondřeje Křivka, Michala Pacinu a Josefa Koukolíčka.

Posledním spoluvlastníkem agentury Media:list je společnost Big Bang Media, která patří podnikateli Tomáši Kačenovi. Tomu patří například čtvrtina vydavatelství Extra Online Media, které stojí mimo jiné za bulvárním webem Extra.cz.

Na tomto serveru, podobně jako na webu G.cz ze stejného vydavatelství, v posledních měsících podle Deníku N pravidelně vycházejí články propagující oficiální pohled vedení Exekutorské komory na témata z exekuční oblasti.

Některým exekutorům se nové spojení nelíbí. „Snažíme se vystupovat seriózně, do toho bulvár nepatří. To spojení nezvyšuje exekutorům prestiž,“ řekl kladenský exekutor Petr Kučera.

Podle návrhu smlouvy, který má Deník N k dispozici, má agentura za služby v rozsahu 93 hodin měsíčně inkasovat měsíční paušál ve výši přes 120 tisíc korun. Smlouva je uzavřená na jeden rok, poté může být prodloužená.

Málo ucelených informací o exekucích?

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Oblíbená témata

exekuce, exekutorská komora

A tohle už jste četli?

Důchodci dostali méně, než měli. Napravit to neumíme, říká úřad

30. 1. 2023 | Petr Kučera | 5 komentářů

Důchodci dostali méně, než měli. Napravit to neumíme, říká úřad

Desítky tisíc důchodců v exekuci nebo insolvenci opět dostaly méně peněz, než podle zákona měly. Zpátky je už od státu nedostanou.

Stát odpustí další dluhy. Přijde poslední Milostivé léto

3. 1. 2023 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Stát odpustí další dluhy. Přijde poslední Milostivé léto

Lidé i firmy dostanou mimořádnou šanci, jak se snadněji zbavit sankcí za dluhy na daních nebo sociálním pojištění. Nová oddlužovací akce se týká takzvaných správních exekucí.

Nezabavitelná částka bude vyšší. Ale podle nových pravidel

21. 12. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Nezabavitelná částka bude vyšší. Ale podle nových pravidel

Lidem v exekuci nebo insolvenci zůstane z výplaty či důchodu víc peněz. Kvůli změně výpočtu však zvýšení nebude tak výrazné, jako by bylo podle dosavadních pravidel.

Oddlužení se zkrátí na tři roky. Osobní bankrot čekají změny

10. 11. 2022 | Jiří Hovorka

Oddlužení se zkrátí na tři roky. Osobní bankrot čekají změny

Zbavit se dluhů bude možné už během tří let místo dosavadních pěti. Na zkrácení podle evropských pravidel je v zásadě shoda, ale řeší se ještě konkrétní podmínky a „detaily“: hlavně... celý článek

Dlužníkům zůstane víc. Spočítejte si, jak stoupne nezabavitelná částka

23. 9. 2022 | Jiří Hovorka

Dlužníkům zůstane víc. Spočítejte si, jak stoupne nezabavitelná částka

Lidem v exekuci nebo insolvenci zůstane od října z výplaty či důchodu víc peněz. Růst, který souvisí se zvýšením normativů na bydlení, ale vláda tentokrát omezila.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.