Exekutoři chtějí lepší pověst, pomáhá jim i bulvár

jih | rubrika: Aktuality | 6. 9. 2019 09:37 | 1 komentář

Exekutorská komora se rozhodla zlepšit svůj obraz a pověst exekutorů v médiích. Pomoci k tomu má agentura Media:list, se kterou komora uzavřela smlouvu na služby v oblasti PR, informuje Deník N.

„Hlavním cílem je proaktivně k veřejnosti komunikovat informace týkající se exekucí, protože doposud bylo v médiích či na sociálních sítích málo ucelených informací o této problematice, a budovat tak objektivnější obraz o fungování Exekutorské komory ve společnosti,“ napsala Deníku N mluvčí společnosti Media:list Adéla Valešová.

Za agenturou Media:list stojí trojice podnikatelů, které spojuje bývalá kariéra ve vedení největších českých soukromých televizí. Jde o Ondřeje Křivka, Michala Pacinu a Josefa Koukolíčka.

Posledním spoluvlastníkem agentury Media:list je společnost Big Bang Media, která patří podnikateli Tomáši Kačenovi. Tomu patří například čtvrtina vydavatelství Extra Online Media, které stojí mimo jiné za bulvárním webem Extra.cz.

Na tomto serveru, podobně jako na webu G.cz ze stejného vydavatelství, v posledních měsících podle Deníku N pravidelně vycházejí články propagující oficiální pohled vedení Exekutorské komory na témata z exekuční oblasti.

Některým exekutorům se nové spojení nelíbí. „Snažíme se vystupovat seriózně, do toho bulvár nepatří. To spojení nezvyšuje exekutorům prestiž,“ řekl kladenský exekutor Petr Kučera.

Podle návrhu smlouvy, který má Deník N k dispozici, má agentura za služby v rozsahu 93 hodin měsíčně inkasovat měsíční paušál ve výši přes 120 tisíc korun. Smlouva je uzavřená na jeden rok, poté může být prodloužená.

Málo ucelených informací o exekucích?

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Oblíbená témata

exekuce, exekutorská komora

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Výhrůžky a pandemie strachu. Práce poslance v mimořádné době

9. 8. 2021 | Jakub Jetmar | 5 komentářů

Výhrůžky a pandemie strachu. Práce poslance v mimořádné době

Větší nebezpečí než pandemie covidu představuje pandemie strachu, kdy podlehneme dojmu, že se blíží konec světa. „Pod tlakem společenské atmosféry se proměňovala i komunikace veřejnosti,“... celý článek

Exekuce čeká milostivé léto, marné vymáhání skončí dříve. Přehled změn

7. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 17 komentářů

Exekuce čeká milostivé léto, marné vymáhání skončí dříve. Přehled změn

Velký balík změn v exekucích definitivně schválili poslanci. Skončí stovky tisíc marných exekucí a dlužníci dostanou šanci zbavit se levněji „veřejnoprávních“ dluhů. Exekuce v terénu... celý článek

Chráněný účet přichází. Exekutor na něj nedosáhne

1. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 16 komentářů

Chráněný účet přichází. Exekutor na něj nedosáhne

Od začátku července mohou lidé v exekuci žádat svou banku o vznik takzvaného chráněného účtu. Ten má skoncovat s dosavadní praxí, kdy nezabavitelné minimum ve skutečnosti není nezabavitelné. celý článek

Před oddlužením číhá past. Osobní bankrot se může prodražit

15. 6. 2021 | Jiří Hovorka | 13 komentářů

Před oddlužením číhá past. Osobní bankrot se může prodražit

Před vstupem do oddlužení stále číhá na dlužníky past v podobě nepoctivých firem, které na nich chtějí vydělat. Agentura pro sociální začleňování spadající pod ministerstvo pro místní... celý článek

Marné exekuce skončí dřív. Senátoři upravili balík změn

10. 6. 2021 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Marné exekuce skončí dřív. Senátoři upravili balík změn

Zastavování dlouhodobě nevymahatelných exekucí by se mělo vztahovat i na starší případy. Senátoři podpořili i takzvané milostivé léto, přednostní splácení jistiny a další změny. Novela... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.