EET podporuje většina Čechů, ukázal průzkum

| rubrika: Aktuality | 6. 2. 2020 13:14 | 3 komentáře

Většina lidí (60 %) podporuje elektronickou evidenci tržeb jako nástroj k narovnání podnikatelského prostředí. Dvoutřetinová většina (66 %) uznává přínos EET ke zlepšení výběru daní. A téměř dvě třetiny občanů Česka (64 %) pak považuje za spravedlivé plošné rozšíření EET do všech sektorů ekonomiky, ke kterému dojde od začátku května.

Takové jsou výsledky lednového výzkumu agentury STEM, která ho provedla pro ministerstvo financí. Dotázáno bylo 1055 osob starších 18 let. Agentura podobné průzkumy dělala už v letech 2015 až 2018 a výsledky se příliš nemění. Podpora EET v nich zůstává stabilní.

Zdroj: STEM

Třípětinová většina (63 %) občanů si myslí, že zavedení EET vede ke zdražování, nadpoloviční většina (57 %) zastává názor, že vede ke snižování počtu provozoven.

Přiznání podílu zavedení EET na zdražování či snížení počtu provozoven ale automaticky neznamená jeho odmítání. Z těch, kteří celkově EET vyjadřují podporu, vidí souvislost mezi jeho zavedením a zdražováním skoro polovina (45 %), se zavíráním provozoven dvě pětiny (40 %).


Už jste to četli:

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.