Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Kdo víc škodí Česku, Topolánek, nebo Paroubek?

Kdo víc škodí Česku, Topolánek, nebo Paroubek?
Po drtivém vítězství v krajských volbách se pokusila sociální demokracie vyslovit vládě nedůvěru. V projevech ve Sněmovně sociální demokraté tvrdili, že Topolánkova vláda Česku škodí. Myslíte si to taky, nebo jsou větším škůdcem socialisté? Podělte se o názor a přečtěte si mínění ostatních.

Když si sociální demokrat Zdeněk Škromach kupoval sako, prodavačka ho prý prosila, aby něco udělal s jejím platem. I v Praze prý berou prodavačky za dobrou práci kolem deseti tisíc korun měsíčně. A to je důvod, proč by vláda Mirka Topolánka měla padnout, prohlásil před hlasováním o nedůvěře vládě Škromach. V podobném duchu se do vlády opřeli i další socialisté a komunisté. Jiří Paroubek vládě vytkl, že ohrožuje Českou republiku, že není schopna ochránit občany před finanční krizí, že uzavřela bez vědomí NATO smlouvu o americkém radarua že vznikla kvůli politické korupci.

Topolánek opáčil, že jeho kabinet zaručuje zemi zakotvení v euroatlantické civilizaci, uchránil Čechy před dopadem finanční krize, hodlá dál pokračovat v reformáchči že svou politiku dělá s výhledem na více let, než je jen jedno volební období. Jeho vláda prý jako jediná dokáže zabránit po zbytek volebního období chaosu.

Argumenty obou dvou jsou spíše k pousmání. Socialisté recept na finanční krizi nemají. Navíc Česko by před jejím přímým dopadem nejspíš neuchránila žádná vláda. Socialistické „vládní ohrožování Česka“ má asi stejnou vypovídací schopnost jako vládní „garance příslušnosti k civilizovanému světu“. A tak konečný názor na vládu nejspíš bude záležet na tom, jestli Topolánkem slibované reformyjsou pro Česko lepší, než tolikrát zdůrazňované nicnedělání sociální demokracie. Její představitelé přece už několikrát prohlásili proč reformovat něco, co roste, tedy rostlo, o pět procent za rok.

Skutečně Topolánkova vláda škodí České republice? Jsou její reformy prospěšné? Mají sociální demokraté konkrétní plán jak vést zemi? Nebo by u vlády Česku spíše škodili?

NAPIŠTE, CO SI O TOM MYSLÍTE, A PŘEČTĚTE SI NÁZORY OSTATNÍCH.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-8
Ano
Ne

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Diskuze

28. 12. 2008 18:46 | Graxus

Anonyme, píšete, že reformy jsou v tomto státě nutné, ale ne aby je platili chudáci. Prostý propočet i nesložitá logika ukazuje, že ti tzv. chudáci vždy zaplatí nejmíň. Ale protože nic není zadarmo zaplatí stejně nejvíc. A to levičáci vždycky plebsu tajili.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 26. 10. 2008 18:35)

27. 12. 2008 9:55

Děkuji za příspěvek. Myslím si totéž a jistě nejsem sám.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 26. 10. 2008 18:35)

15. 12. 2008 16:44 | Kučera Karel

Já si myslím, že východisko je u vlády odborníků. Strany nedokázaly, že by byly schopné řídit stát. Je to společnost hádavých ,mocichtivých a zlostných lidí, kteří po výstupu na post, zapomenou na ty dole. Topolánek nebo Paroubek jsou společnosti jen na obtíž a zničili porevoluční naděje národa. Vůbec nevědí, co se dole děje. Je mi 60 let a kdyby to bylo možné, nebyl bych tu ani minutu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

27. 11. 2008 8:39

Ty jsi nějaký chytrák !!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Roman 24. 10. 2008 13:24)

27. 10. 2008 12:08 | vtelensky

ODS a "nestranický" prazident
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

27. 10. 2008 8:54 | Johny

Huberte, máme kliku, že jsou tu i jiní. Třeba tolerantní Paroubek......
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (hubert 26. 10. 2008 14:40)

26. 10. 2008 19:28

Tedy, neděle večer a takhle ztřískanej...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 26. 10. 2008 18:35)

26. 10. 2008 18:35

Chlapci namodralí, nějak jste ve svých komentářích ochabli. Asi ještě po tom výprasku sebereflektujete a přemýšlíte, jak ty svoje nápady lépe zkomunikovat s veřejností - řečeno slovy Martina Bursíka. Asi teď budete posílat všechny ty hloupé voliče do Severní Koreje, Běloruska nebo na Kubu. Jenomže - v menšině jste teď vlastně vy - takže emigrovat budete muset asi také vy. Je na vás, kterou destinaci si zvolíte, ale mohl bych některé doproručit. Co třeba USA - váš vzor a zemi nekonečných možností. Jak jsem vyčetl z vašich komentářů, uplatnili byste se mnozí jako experti na federální rozpočet (největší světový dlužník by to určitě ocenil). Ale jedna malá vsuvka - vy si opravdu myslíte, že Kalouskův rozpočet stojí na reálných základech a přinese nějaké snížení státního dluhu v příštím roce ? Pokud ano, tak vesele vystartujte do té Ameriky - bezpochyby uspějete. Další z vás se tam beze sporu stanou po krátké době milionáři a ti ještě o něco schopnějí, přímo multimilionáři. Nebo co třeba Kosovo - nový státní útvar vybudovaný na těch nejčistších demokratických základech, a také to není od nás tak daleko. Pokud byste si tam chtěli přilepšit na živobytí, můžete po pracovní době pašovat kokain nebo zbraně, s obojím má předák tohoto státečku bohaté zkušenosti. Anebo co tak Gruzie s demokratem k pohledání Saakašvillim. Na tom byste možná vydělali nejvíc, protože tam budeme zakrátko posílat 150 milionů jako výpomoc a mohli by vám z toho vyšetřit na nějaké ubikace i s teplou vodou a splachovacími záchody. Jinak ale s vámi souhlasím - reformy jsou nutné - ale ne aby je platili chudáci !
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-6
Líbí
Nelíbí

26. 10. 2008 14:40 | hubert

Ono by lidi i tu ODS snad volily ale kdyby měla jiného předsedu a ne arogantního nafoukance... jak jinak bývalý lampasák
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

25. 10. 2008 6:58 | Peté

K předvolebním slibům ODS ještě jeden postřeh. Na jihu Moravy lemují silnice mraky bilboardů ODS, která na nich slibuje obchvat okolo města Břeclav, které je velmi trápené automobilovou a nákladní dopravou. Jistě skvělý nápad, ale s jednou chybičkou. V Břeclavi vládla poslední desetiletí právě ODS a přes neustálé stížnosti občanů, aby to radnice nějak řešila, se nedělo nic. ODS tam měla totiž jiné starosti .......
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

25. 10. 2008 6:44 | Peté

Vážený objektivní Jirko, ve své modré objektivitě jste si jaksi nevšiml předvolebních slibů ODS, která dříve tolik kritizovala ČSSD za přidávání důchodcům těsně před volbami. A hle, účel světí prostředky. Ovšem s tím rozdílem, že ODS to udělala fikaně. Napřed jim tzv. reformou vytáhla z kapes několik tisíc, aby jim s velkou slávou nyní přidala několik stovek. To je prostě neřekonatelné.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jirka 23. 10. 2008 20:20)

24. 10. 2008 23:21 | Josef

Romane a bovrti, speciálně pro vás. Měl jsem v práci kolegu, takového šviháka, téměř mistra světa ve všem, který by žádnému hajzlovi co nedělá nic nedal, protože každý kdo chce si nějakou práci najít může ( a měl celou řadu dalších receptů a názorů téměř na všechno). Co čert nechtěl, jeho otec za nějaký čas přišel o práci. Po určitém čase, když otec nemohl stále najít práci a začalo mu to už jít na mozek, začal se milý kolega vztekat, co je to v tomto státě za bordel, že padesátiletý člověk je již téměř nezaměstnatelný. Měli byste pak vidět jeho obličej, když jsem mu poradil, ať jde tedy jeho otec dělat na obec veřejně prospěšné práce (což je samozřejmě spíš více než méně práce obecního poskoka za minimální mzdu). Takže byl vyškolený po prvé, ale to mu ještě nestačilo. Protože byl kolega dost lechtivý na práci, myslel si že má na víc a hlavně se mu nechtělo poslouchat nějakého nadřízeného, rozhodl se, že se udělá pro sebe. Sehnal peníze, zastavil barák, začal prodávat nějaké zboží, koupil si na živnost auto a nezapomněl se občas přijít ukázat jako nový nastupující Rockefeller. No ale, nedopadlo to - podnikatelský záměr nevyšel. Barák musel prodat, a teď bydlí i se ženou a dítětem v jedné místnosti u starých rodičů. Tak teď přemýšlím, jestli jej nemám zajít utěšit, že přece nemusí stát fronty na banány a když si chvilku počká, může vyrazit už bez víza do Ameriky. Tak škodolibý samozřejmě nejsem a nemám radost z toho jak tento mladý hoch, ještě nedávno kovaný kapitalista, dopadl. Akorát jsem chtěl skromně a tiše naznačit, že zkrátka v některých případech není nad osobní zkušenost.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

24. 10. 2008 22:13 | Peterson

Citace / 24.10.2008 19:50

komunisti kradli,ODS nekrade ale lobuje

Zvláštní školu komunisti také přejmenovali na dislokační, ale jako zvláštní zůstala pořád a funguje tak do dnes. Přejmenováním se podstata nemění :o)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 24. 10. 2008 19:50)

24. 10. 2008 21:24 | Peterson

Topolánkova vláda škodí především převážné většině obyvatelů České republiky a tím pádem celému Česku. Dovolim si citovat profesora Klause, že "Dutý Topol" je neštěstí pro ODS. Nicméně toto neštěstí se stalo našim premiérem a bohužel následky musíme nést všichni.Jeho problémem je,že jeho blízcí spolupracovníci (soukmenovci), které si vybral do vlády povýšili svoje soukromé kšefty nad zájem normálních občanů - Julínek, Řebíček, Nečas ... Vrána k vráně sedá.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-6
Líbí
Nelíbí

24. 10. 2008 21:00 | vilda

Na mne se také rodina nezlobí, jestliže se snažím rodinné výdaje přizpůsobovat souičasným příjmům a plánovaným investicím. Každý střízlivě uvažující člověk by měl ohodnotit snahu ODS - odstranit, nebo alespoň zlepšit nedostatečně fungující úseky veřejné politiky státu při respektování současných ekonomických podmínek.. Daleko snažší je samozřejmě nedostatky obcházet a zvyšovat státní zadluženost ! Myslet na budoucí generace? To je luxus, který si populistická strana ČSSD nikdy nepřipouštěla!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit všech 50 komentářů

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK