Reset ekonomiky. Soutěžte o knihu centrálního bankéře Michla

redakce Peníze.CZ | rubrika: Kvíz | 5. 11. 2021 | 4 komentáře
Zúčastněte se soutěžního kvízu a vyhrajte novou knížku ekonoma Aleše Michla s názvem Reset ekonomiky: po pandemii covidu-19 čekejte nečekané.
Reset ekonomiky. Soutěžte o knihu centrálního bankéře Michla
Ekonom Aleš Michl
Zdroj: ČNB

Nedávno jsme na našem bratrském webu Finmag přinesli rozhovor s členem bankovní rady České národní banky Alešem Michlem. Řeč se točila kolem vysoké inflace, postcovidového restartu hospodářství, zvyšování úrokových sazeb nebo národního fondu bohatství pod správou ČNB, který čtyřiačtyřicetiletý ekonom prosazuje.

Aleš Michl

Narodil se v roce 1977. Studoval VŠE v Praze, LSE v Londýně a Wharton School of Finance ve Philadelphii. Během studií psal pět let pro Hospodářské noviny. Později dělal devět let portfoliového stratéga v Raiffeisenbank. Byl v poradních týmech místopředsedů vlád pro ekonomiku, spolupracoval s NERVem a později na ministerstvu financí radil Andreji Babišovi a Aleně Schillerové. Působil ve správní radě Y Soft Ventures a v roce 2016 založil s ekonomem Pavlem Kohoutem investiční fond Quant. Od prosince 2018 je členem bankovní rady České národní banky.

Teď si můžete zasoutěžit o jeho čerstvou knihu Reset ekonomiky. Pokud se vám podaří odpovědět většinu otázek v kvízu (ne nutně všchny), budete zařazeni do slosování o deset výtisků.

Pravidla soutěže

Níž najdete šest kvízových otázek. Pokud správně odpovíte na většinu z nich, dozvíte se od nás tajné heslo. Tajné heslo napište do předmětu e-mailu a ten pošlete na soutez@penize.cz. Do textu e-mailu pak napište svoje kontaktní údaje. Skladovat je budeme jen po dobu soutěže, nikomu je nedáme a po vyhodnocení soutěže je smažeme. Z e-mailů se správným předmětem, které dojdou na uvedenou adresu do 14. listopadu (včetně), vylosujeme deset výherců.

Reset ekonomiky

Kniha Reset ekonomiky Aleše MichlaObálka: Knižní klub

Velkým změnám, které kdy v ekonomice nastaly, předcházely nepředvídatelné události. Nečekaně přišel mor, španělská chřipka, covid-19. Náhodný sled událostí vedl k první světové válce nebo vzestupu Hitlera. Náhle přišly i krach na newyorské burze v roce 1929, teroristické útoky 11. září 2001 nebo světová finanční krize 2008. Nikdy se nám nepodaří předpovědět velký výpadek energetické sítě, systémů bank, kybernetický útok nebo bioterorismus. Ani jadernou nebo ekologickou katastrofu. Ani válku, sluneční erupci nebo přílet mimozemského tělesa. Daleko snazší, než předpovědět výskyt další ničivé události, je přijít na to, že země, národ, obyvatelé, podnikatelé či firmy mohou lépe zmírňovat dopady katastrof, pokud mají v lepších časech úspory, bohatství, polštáře, a nikoliv kupu dluhů.

Ve které bance dřív Aleš Michl působil jako portfoliový stratég?

Jak se jmenuje investiční fond, který Aleš Michl zakládal spolu s ekonomem Pavlem Kohoutem?

Do bankovní rady ČNB Aleše Michla jmenoval:

Posledních osm let si při novoročním rozhovoru povídá s Alešem Michlem šéfredaktor Finmagu Ondřej Tůma:

Jakému fotbalovému klubu Aleš Michl fandí?

Kdo křtil nejnovější knihu Aleše Michla?

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Můžete nás sledovat i na sociálních sítích. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

-4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

Oblíbená témata

Aleš Michl, kvíz

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Nejlepší spořicí účty po zvýšení úroků. Nové porovnání

17. 1. 2022 | Petr Kučera | 10 komentářů

Nejlepší spořicí účty po zvýšení úroků. Nové porovnání

Další banky výrazně vylepšují spořicí účty. Poradíme, kam se podívat, když chcete opravdu nejvíc a bez omezení.

Koruna je k euru nejsilnější za víc než deset let

13. 1. 2022 | Lukáš Kovanda | 4 komentáře

Koruna je k euru nejsilnější za víc než deset let

Česká měna dnes ráno středoevropského času zpevnila na 24,27 koruny za euro, svůj nejsilnější kurz za posledních více než deset let. Poprvé tak zpevňuje pod všechny úrovně roku 2012,... celý článek

Inflace je nejvyšší od roku 2008. A to nepočítá energie

12. 1. 2022 | Jiří Hovorka | 16 komentářů

Inflace je nejvyšší od roku 2008. A to nepočítá energie

Spotřebitelské ceny stouply v prosinci o 6,6 % v porovnání se stejným měsícem loňského roku. Meziroční inflace je tak o 0,6 procentního bodu vyšší než v listopadu. Oznámil to Český... celý článek

Koruna dál posiluje. Vyplatí se teď koupit eura na dovolenou?

12. 1. 2022 | Jana Divinová | 12 komentářů

Koruna dál posiluje. Vyplatí se teď koupit eura na dovolenou?

Dostane se česká měna brzy pod 24 korun za euro? Většina oslovených ekonomů tomu nevěří. Pravděpodobnější podle nich je, že během roku oslabí směrem k 25 korunám za euro.

Další protiinflační Dluhopisy Republiky teď nebudou, řekl Stanjura

6. 1. 2022 | Jiří Hovorka | 10 komentářů

Další protiinflační Dluhopisy Republiky teď nebudou, řekl Stanjura

Ministerstvo financí teď neplánuje další emisi protiinflačních Dluhopisů Republiky. Při příležitosti oznámení výsledků státního rozpočtu za loňský rok to oznámil ministr financí Zbyněk... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.