Citibank má nového šéfa pro Česko a střední Evropu

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 30. 8. 2021
Citibank má nového šéfa pro Česko a střední Evropu
Munir Nanji
Zdroj: Citi

Novým generálním ředitelem Citi pro region střední Evropy bude od 1. září Munir Nanji. Ve funkci nahradí Kevina A. Murrayho, který v srpnu odchází do penze.

Munir Nanji rovněž obsadí pozici generálního ředitele Citi v České republice. „Nahradí Michala Nebeského, který se hodlá věnovat novým profesním příležitostem,“ napsala banka v oficiálním oznámení. Nebeský vedl tuzemskou Citibank od listopadu 2012 jako první Čech v historii.

Munir Nanji bude vedle Česka odpovědný za pobočky v Bulharsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku a za obchodní činnost v dalších 11 státech regionu střední Evropy, kde Citi působí.

Do svého jmenování byl ředitelem Citi pro nadnárodní společnosti Asijsko-pacifického regionu v divizi Banking Capital Markets and Advisory v Singapuru. Svou kariéru u Citi začínal v Keni. Pracoval také ve skupině Unicredit, které pomáhal při expanzi v regionu střední Evropy.

Citibank poskytuje v Česku služby řádově několika tisícům klientů z řad firem. Do roku 2015 nabízela i osobní bankovnictví, rozhodla se však z tuzemského trhu odejít. Hospodářské výsledky za jednotlivé regiony nezveřejňuje.

Od letošního března má tato finanční skupina i nové globální vedení. Šéfkou americké Citigroup se stala Jane Fraserová, první žena v čele některé z velkých amerických bank.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

Citibank, personální změny

A tohle už jste četli?

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

27. 1. 2023 | Gabriel Pleska

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

K 30. výročí rozdělení měny na českou a slovenskou korunu vydá Česká národní banka tisícikorunu (vzor 2008) vylepšenou o speciální přítisk. Jeho motivem bude kolek – ten, co se v roce... celý článek

Koruna je nejsilnější za 15 let. Vyplatí se koupit eura na léto?

26. 1. 2023 | Jana Divinová | 2 komentáře

Koruna je nejsilnější za 15 let. Vyplatí se koupit eura na léto?

Japonská banka Nomura sice předpověděla koruně na letošek pád, česká měna ale zatím míří opačným směrem. Podle ekonomů je teď správný čas vyměnit eura na letní dovolenou.

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

24. 1. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Porovnali jsme lednové nabídky spořicích účtů a termínovaných vkladů. celý článek

Sečteno. Inflace byla druhá nejvyšší v historii ČR, hlásí statistici

11. 1. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Sečteno. Inflace byla druhá nejvyšší v historii ČR, hlásí statistici

Průměrná míra inflace za rok 2022 dosáhla 15,1 %. Šlo o druhou nejvyšší hodnotu od vzniku samostatné České republiky. Vyšší byla pouze v roce 1993, a to 20,8 %. Oznámil to Český statistický... celý článek

Levnější hypotéky? Banky nemají dobré zprávy, naději dává klíčová sazba

10. 1. 2023 | Olga Skalková

Levnější hypotéky? Banky nemají dobré zprávy, naději dává klíčová sazba

Jestli letos zlevníme, tak jenom mírně, říkají banky. Od listopadu nicméně klesla sazba IRS, od které se úroky hypoték odvíjejí víc než od repo sazby ČNB.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.