Citibank má nového šéfa pro Česko a střední Evropu

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 30. 8. 2021
Citibank má nového šéfa pro Česko a střední Evropu
Munir Nanji
Zdroj: Citi

Novým generálním ředitelem Citi pro region střední Evropy bude od 1. září Munir Nanji. Ve funkci nahradí Kevina A. Murrayho, který v srpnu odchází do penze.

Munir Nanji rovněž obsadí pozici generálního ředitele Citi v České republice. „Nahradí Michala Nebeského, který se hodlá věnovat novým profesním příležitostem,“ napsala banka v oficiálním oznámení. Nebeský vedl tuzemskou Citibank od listopadu 2012 jako první Čech v historii.

Munir Nanji bude vedle Česka odpovědný za pobočky v Bulharsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku a za obchodní činnost v dalších 11 státech regionu střední Evropy, kde Citi působí.

Do svého jmenování byl ředitelem Citi pro nadnárodní společnosti Asijsko-pacifického regionu v divizi Banking Capital Markets and Advisory v Singapuru. Svou kariéru u Citi začínal v Keni. Pracoval také ve skupině Unicredit, které pomáhal při expanzi v regionu střední Evropy.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Citibank poskytuje v Česku služby řádově několika tisícům klientů z řad firem. Do roku 2015 nabízela i osobní bankovnictví, rozhodla se však z tuzemského trhu odejít. Hospodářské výsledky za jednotlivé regiony nezveřejňuje.

Od letošního března má tato finanční skupina i nové globální vedení. Šéfkou americké Citigroup se stala Jane Fraserová, první žena v čele některé z velkých amerických bank.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Investujte do indexu S&P 500!

Investujte do indexu S&P 500!

Zabezpečte svou budoucnost. Investujte do akcií globálních firem jako Apple či Coca-Cola díky fondu EFEKTIKA! S předpokládaným výnosem přes 7 % ročně.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

Citibank, personální změny

A tohle už jste četli?

Změna u hypoték: Dlouhé fixace zdražují, výhodnější jsou roční

6. 12. 2023 | Kateřina Hovorková

Změna u hypoték: Dlouhé fixace zdražují, výhodnější jsou roční

Průměrná úroková sazba letos mírně klesla, za poslední měsíc se ale prakticky nezměnila. Nová čísla z bank ale ukazují na jiný zajímavý trend.

Kupní síla klesá už dva roky. Růst mezd nestačí na inflaci

4. 12. 2023 | Petr Kučera

Kupní síla klesá už dva roky. Růst mezd nestačí na inflaci

Průměrná hrubá mzda v letošním třetím čtvrtletí stoupla na 42 658 korun měsíčně. V porovnání se stejným obdobím loňského roku je vyšší o 7,1 % (2810 korun). Oznámil to Český statistický... celý článek

Kdy může pronajímatel zvýšit nájemné? Pozor na inflační doložku

28. 11. 2023 | Pavel Strnad

Kdy může pronajímatel zvýšit nájemné? Pozor na inflační doložku

Význam inflačních doložek roste. Často jsou však neplatné, protože nejsou správně formulované. Advokát Pavel Strnad z AK Polverini Strnad radí, na co se zaměřit.

Business intelligence je nemilosrdná, pravdu nepřikrášluje

24. 11. 2023 | Miroslav Hlaváč

Business intelligence je nemilosrdná, pravdu nepřikrášluje

O horkém trendu, nástrojích business intelligence (BI), v současné době slyšíme doslova ze všech stran. Pokud už je střední či větší firma nepoužívá, minimálně se o ně živě zajímá.... celý článek

Kofola začne vařit pivo, kupuje tři moravské značky

22. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Kofola začne vařit pivo, kupuje tři moravské značky

Společnost Kofola ČeskoSlovensko kupuje většinový podíl ve společnosti Pivovary CZ Group, pod kterou spadají značky Holba, Zubr a Litovel.

Partners Financial Services