Škatulata v ČSOB. Mění se obsazení čtyř pozic

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 3. 2. 2021
Škatulata v ČSOB. Mění se obsazení čtyř pozic
Ján Lučan
Zdroj: ČSOB

Dlouhouletého člena představenstva skupiny ČSOB Petra Knappa, který odchází do důchodu, od začátku června nahradí Ján Lučan, současný finanční ředitel a člen představenstva slovenské ČSOB. O změně banka informovala už v prosinci, dnes přidala další informace.

Lučan bude v představenstvu zodpovědný za oblast vztahového bankovnictví. Má za sebou více než 20 let práce pro skupiny ČSOB a KBC. Zkušenosti získal zejména v oblasti práva, podnikového a institucionálního bankovnictví, fúzí a akvizic.

„Dovolte mi jménem představenstva hluboce a upřímně poděkovat Petrovi Knappovi za práci, kterou ve prospěch ČSOB odvedl, a popřát mu do budoucna vše nejlepší,“ říká šéf skupiny ČSOB John Hollows. „Už od mých počátků v ČSOB mi Petr pomáhal, vedl mě a podporoval v různých rolích. Je pro mě blízkým přítelem a kolegou. V českém finančním světě si Petr získal uznání a hluboký respekt. Po 25 letech strávených ve vrcholných výkonných funkcích se stal bezpochyby doyenem českého bankovního sektoru,“ dodává.

Zdroj: ČSOB

Petr Knapp

Lučan od začátku dubna opouští své posty na Slovensku. Na pozici finančního ředitele a člena představenstva slovenské ČSOB se od 1. dubna přesune Marek Loula, současný vrchní ředitel pro oblast korporátního a institucionálního bankovnictví. Tuto funkci po něm převezme Petr Manda, dosavadní výkonný ředitel pro oblast firemního bankovnictví v ČSOB. Jeho pozici přebírá Pavel Prokop, současný generální ředitel ČSOB Leasing. Jeho nástupce teprve bude oznámen.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+41
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

banky, ČSOB, personální změny

Simplecoin

A tohle už jste četli?

ČSOB strhla některé platby kartou dvakrát

3. 2. 2021 | Petr Kučera | 29 komentářů

ČSOB strhla některé platby kartou dvakrát

ČSOB omylem zaúčtovala klientům dvakrát některé platby její kartou v minulém týdnu. Už v pondělí je sice o problému informovala, část klientů však ani v úterý večer neměla peníze zpátky... celý článek

Okamžité platby po dvou letech: Kdy se přidají další banky?

1. 2. 2021 | Petr Kučera | 23 komentářů

Okamžité platby po dvou letech: Kdy se přidají další banky?

Aktuální přehled: Které banky už zvládají okamžité platby, kdo je teprve chystá a co se ještě hodí o nich vědět.

Námluvám s Air Bank se nebráníme, říká vedení Monety

30. 1. 2021 | Petr Kučera | 6 komentářů

Námluvám s Air Bank se nebráníme, říká vedení Monety

Jednání o vzniku třetí největší banky v Česku má zelenou. Odkup akcií je fér, na podmínky spojení s Air Bank se ještě podíváme, vzkazuje představenstvo Monety. Rozhodující slovo budou... celý článek

Tři banky ruší SMS. Kartou v e-shopu už nezaplatíte bez aplikace

28. 1. 2021 | Petr Kučera | 99 komentářů

Tři banky ruší SMS. Kartou v e-shopu už nezaplatíte bez aplikace

Lidem, kteří nepoužívají mobilní aplikaci nebo chytrý telefon, se zkomplikovaly platby kartou na internetu.

ČSOB a Poštovní spořitelna změní přímé bankovnictví i ceník

14. 1. 2021 | Petr Kučera | 15 komentářů

ČSOB a Poštovní spořitelna změní přímé bankovnictví i ceník

ČSOB udělá na jaře další krok k úplnému spojení se svou dříve samostatnou značkou Poštovní spořitelna. Sjednotí internetové bankovnictví, chystá i novou mobilní aplikaci. Zároveň změní... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.