Bankovní asociace má nové vedení. V čele je Salomon

| rubrika: Aktuality | 23. 6. 2020 12:15
Tomáš Salomon
Zdroj: ČBA

Novým prezidentem České bankovní asociace se stal čtyřiapadesátiletý Tomáš Salomon, generální ředitel České spořitelny. Ve funkci nahradí dlouholetého prezidenta Pavla Kavánka.

Rozhodlo o tom shromáždění asociace, sdružující banky a stavební spořitelny. Ti nejprve zvolili pět zástupců do prezidia, jeho členové pak mezi sebou vybrali své vedení.

Nové prezidium dále tvoří Jan Juchelka z Komerční banky (zvolen prvním viceprezidentem), Michal Strcula z Air Bank (viceprezident), Zdeněk Tůma z ČSOB a Jakub Dusílek z UniCredit Bank. Salomon, Juchelka a Dusílek byli i v dosavadním prezidium asociace, které bylo osmičlenné. 

Prezident

Tomáš Salomon, Česká spořitelna

První viceprezident

Jan Juchelka, Komerční banka

Viceprezident

Michal Strcula, Air Bank

Člen prezidia

Zdeněk Tůma, ČSOB

Člen prezidia

Jakub Dusílek, UniCredit Bank

Asociace zvolila také čtyřčlenný dozorčí výbor. Jeho složení zůstává stejné jako v dosavadním funkčním období: Jiří Feix (Hypoteční banka), Tomáš Kořínek (ČMSS), Petr Řehák (Equa bank) a Libor Vošický (Stavební spořitelna České spořitelny).

Člen dozorčího výboru

Jiří Feix, Hypoteční banka

Člen dozorčího výboru

Tomáš Kořínek, ČMSS

Člen dozorčího výboru

Petr Řehák, Equa bank

Člen dozorčího výboru

Libor Vošický, Stavební spořitelna České spořitelny
Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.