Nový šéf DRFG má podpořit další expanzi

| rubrika: Aktuality | 1. 6. 2020 09:45
Peter Hlaváč.
Zdroj: DRFG

Generálním ředitelem investiční skupiny DRFG je od května Peter Hlaváč. Skupina měla dosud tři výkonné ředitele, každého pro jeden ze tří hlavních byznysových pilířů (nemovitosti, telekomunikace a finanční služby). Jejich funkce zůstávají zachovány, post generálního ředitele celou strukturu završuje, oznámila dnes DRFG.

„V nadcházejícím období díky nově vznikajícím investičním příležitostem vidíme potenciál pro další výrazný rozvoj skupiny – u nás i v cizině,“ říká David Rusňák, zakladatel a akcionář DRFG. Hlavním cílem generálního ředitele podle něj bude další zefektivnění procesů a ještě preciznější propojení jednotlivých byznysových aktivit.

Peter Hlaváč, který v tomto týdnu oslaví 56. narozeniny, působil poslední čtyři roky jako finanční ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy, kde měl na starosti přípravu finančního plánu a strategického hospodaření na několik následujících období. Předtím pracoval na vedoucích pozicích především v oblasti papírenského průmyslu, kterému se věnoval téměř 20 let. Manažerské funkce zastával například ve společnostech Mondi Business Paper SCP, Ružomberok a SHP Group či v oblasti energetiky u společnosti SPP Distribúcia.

Další posilou DRFG je Pavel Zahradil, který nastoupil na pozici hlavního analytika skupiny. Přichází z nemovitostní skupiny ARETE, předtím působil ve společnosti Boston Consulting Group v Praze a Londýně.

„V oblasti telekomunikačních sítí koronavirová krize poukázala na jejich naprostou nepostradatelnost a nutnost masivních investic. V oblasti komerčních nemovitostí se nám vyplatila orientace primárně na retailové parky a nájemníky ze segmentu potravin, drogerií či lékáren. Právě tyto oblasti chceme dále rozvíjet, a to i mimo český trh,” dodává Rusňák. DRFG bude podle něj pokračovat také ve „vyhodnocování developerských příležitostí a v dalším pronikání do oblasti lehké výroby a logistiky“.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.