Nový šéf DRFG má podpořit další expanzi

pk | rubrika: Aktuality | 1. 6. 2020
Nový šéf DRFG má podpořit další expanzi
Peter Hlaváč.
Zdroj: DRFG

Generálním ředitelem investiční skupiny DRFG je od května Peter Hlaváč. Skupina měla dosud tři výkonné ředitele, každého pro jeden ze tří hlavních byznysových pilířů (nemovitosti, telekomunikace a finanční služby). Jejich funkce zůstávají zachovány, post generálního ředitele celou strukturu završuje, oznámila dnes DRFG.

„V nadcházejícím období díky nově vznikajícím investičním příležitostem vidíme potenciál pro další výrazný rozvoj skupiny – u nás i v cizině,“ říká David Rusňák, zakladatel a akcionář DRFG. Hlavním cílem generálního ředitele podle něj bude další zefektivnění procesů a ještě preciznější propojení jednotlivých byznysových aktivit.

Peter Hlaváč, který v tomto týdnu oslaví 56. narozeniny, působil poslední čtyři roky jako finanční ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy, kde měl na starosti přípravu finančního plánu a strategického hospodaření na několik následujících období. Předtím pracoval na vedoucích pozicích především v oblasti papírenského průmyslu, kterému se věnoval téměř 20 let. Manažerské funkce zastával například ve společnostech Mondi Business Paper SCP, Ružomberok a SHP Group či v oblasti energetiky u společnosti SPP Distribúcia.

Další posilou DRFG je Pavel Zahradil, který nastoupil na pozici hlavního analytika skupiny. Přichází z nemovitostní skupiny ARETE, předtím působil ve společnosti Boston Consulting Group v Praze a Londýně.

„V oblasti telekomunikačních sítí koronavirová krize poukázala na jejich naprostou nepostradatelnost a nutnost masivních investic. V oblasti komerčních nemovitostí se nám vyplatila orientace primárně na retailové parky a nájemníky ze segmentu potravin, drogerií či lékáren. Právě tyto oblasti chceme dále rozvíjet, a to i mimo český trh,” dodává Rusňák. DRFG bude podle něj pokračovat také ve „vyhodnocování developerských příležitostí a v dalším pronikání do oblasti lehké výroby a logistiky“.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

personální změny

A tohle už jste četli?

Tuhle práci už Češi nechtějí. Firmy hledají 300 tisíc lidí

29. 11. 2022 | Jana Divinová | 1 komentář

Tuhle práci už Češi nechtějí. Firmy hledají 300 tisíc lidí

Už od května 2018 je volných míst víc než uchazečů o práci. O jaké pozice jde a proč se je nedaří obsadit?

Recese přichází. Jak připravit firmu na rok 2023

29. 11. 2022 | Dominik Stroukal

Recese přichází. Jak připravit firmu na rok 2023

Vysoká inflace inflace spojená se zdražováním energií, nedostatek pracovníků takřka ve všech odvětvích, válka na Ukrajině nebo rostoucí tlak mezi Čínou a USA… Jak konstatuje řada expertů... celý článek

EET definitivně končí. Nevrátí se ani jako dobrovolná

25. 11. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

EET definitivně končí. Nevrátí se ani jako dobrovolná

Podnikatelé se už nebudou muset znovu zapojit do elektronické evidence tržeb (EET), jejímž původním cílem bylo omezit daňové úniky. Definitivní zrušení této povinnosti dnes potvrdili... celý článek

Když chce startup být globální, musí na to myslet od začátku, říkají právníci

24. 11. 2022 | Veronika Hejná

Když chce startup být globální, musí na to myslet od začátku, říkají právníci

Venture kapitálové fondy investují do inovativních projektů, kterým věří a které mají šanci uspět. Důležitý je správně nastavený právní a obchodní model a hlavně kontakty, shodují se... celý článek

Zákony se mění, ale starosti klientů zůstávají stejné

21. 11. 2022 | Veronika Hejná

Zákony se mění, ale starosti klientů zůstávají stejné

Spojují je společná léta v první práci. Dnes spolu Tomáš Chrenek, Jakub Kotrba a Jan Nemanský vedou advokátní kancelář, která se mimo jiné specializuje na veřejné zakázky a zdravotnické... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.