ČNB zve na Den otevřených dveří, ukáže i obří zlatou minci

| rubrika: Aktuality | 9. 9. 2019 12:15

Česká národní banka otevře v sobotu 21. září veřejnosti prostory svého sídla. Dnem otevřených dveří završí 100 let od vzniku československé koruny jako samostatné měnové jednotky.

V hlavní budově ČNB (ulice Na Příkopě naproti Prašné bráně v Praze) ukáže i unikátní minci o nominální hodnotě 100 milionů korun. Druhá největší zlatá mince na světě je v současné době vystavena ve stálé expozici, ČNB ji vydala na začátku roku právě u příležitosti oslav.

Další program od 9 do 18 hodin připomene nejenom vznik naší měny, ale také činnosti centrální banky a její roli. ČNB například zpřístupní bývalý trezor, pracovnu guvernéra či zasedací místnost bankovní rady. Státní tiskárna cenin a Česká mincovna přestaví výrobu bankovek a mincí. Připraven je i program pro děti.

Zájemci se můžou zúčastnit také několika přednášek členů bankovní rady. Podrobnější informace jsou na webu ČNB.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.