Finmag slaví 10. narozeniny. Stáhněte si výběr toho nejlepšího

Michal Kašpárek | rubrika: Tip na knihu | 29. 6. 2017
Dvanáct našich autorů vybralo 24 článků, které si můžete pohodlně přečíst ve čtečce nebo na tabletu.
Finmag slaví 10. narozeniny. Stáhněte si výběr toho nejlepšího

Ministr financí Miroslav Kalousek zrovna pracoval na zavedení rovné sazby daně z příjmů, ministr zdravotnictví Tomáš Julínek vymýšlel systém poplatků u lékařů a tým prezidenta Václava Klause začínal v Parlamentu vyjednávat podporu pro zvolení na druhé funkční období. Investiční banka Lehman Brothers vypadala relativně zdravě, stejně jako řecké veřejné finance. Kdybyste na Googlu hledali bitcoin, s největší pravděpodobností byste našli rovnou nulu zmínek. Konala se ale jiná technologická revoluce: veřejnost se seznamovala s první verzí iPhonu.

Takové bylo léto 2007 – doba, kdy na adrese Finmag.cz začaly vycházet první články.

Nášup v printu!

Některé z článků, které najdete ve výběru, vznikly pro tištěný Finmag, najít jste je ale později mohli i na webu. Články z nových čísel se ale na web dostanou už je velmi velmi výjimečně.  Nelze než doporučit předplatné. Roční za 294 korun. To je 49 korun za každé číslo. To je polovina krabičky od cigaret, jedno kafe nebo béčkovej lak na nehty. 

Koupit časopis Finmag

Od té doby jich přibyly víc než dva tisíce: komentářů, analýz, rozhovorů, recenzí, reportáží, anket i praktických návodů. Vycházejí nejenom na webu, ale i v tištěném dvouměsíčníku, kterému velí Ondra Tůma, a který od letošního jara najdete v běžné distribuci na stáncích. Protože by nám bylo líto, kdyby ty nejlepší články zapadly, rozhodli jsme se jim dát druhý život. Požádali jsme naše stálé autory, aby ze svých archivů vybrali dva texty, na které rádi vzpomínají.

„Bestofko“ Finmagu k desátým narozeninám si teď můžete zadarmo stáhnout do svých čteček ve formátech EPUB i MOBI. (První je pro tablety, druhý pro čtečku Kindle, na počítači otevřete oba dva třeba v aplikaci Calibre.) Věříme, že to na začátku léta oceníte – a že budete obsah na našem webu i v papírovém Finmagu oceňovat ještě dalších deset let a víc.

Za celou redakci dobré čtení a krásné léto přeje

Michal Kašpárek

Úvodní obrázek: výřez z obrazu Mamon George Frederica Wattse

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Komu fandí Michl a co guvernér nedělá? Ukažte, jak se vyznáte

29. 6. 2022 | Gabriel Pleska | 2 komentáře

Komu fandí Michl a co guvernér nedělá? Ukažte, jak se vyznáte

Posledního června končí nejen škola, ale také Jiří Rusnok v čele České národní banky. Nahradí ho Aleš Michl. Co víte o nich dvou i jejich předchůdcích? Zkuste náš kvíz.

Tihle muži se podepsali na vašich penězích. Od Tošovského po Michla

28. 6. 2022 | Gabriel Pleska | 6 komentářů

Tihle muži se podepsali na vašich penězích. Od Tošovského po Michla

Posledního června si Jiří Rusnok sbalí diplomatku a v červenci už do práce nepřijde. V guvernérském křesle České národní banky ho nahradí Aleš Michl. Než tam usedne, pojďme si v rychlém... celý článek

Splátky hypoték vyskočí o tisíce. Pomůžeme, slibují banky

24. 6. 2022 | Olga Skalková | 39 komentářů

Splátky hypoték vyskočí o tisíce. Pomůžeme, slibují banky

Nejdůležitější je včasná reakce klienta, zdůrazňují banky. Možností je odklad splátky, ale i prodloužení celkové splatnosti.

Rusnokova rozlučka. ČNB opět výrazně zvedá úroky

22. 6. 2022 | Jiří Hovorka, Gabriel Pleska | 30 komentářů

Rusnokova rozlučka. ČNB opět výrazně zvedá úroky

Bankovní rada ČNB znovu výrazně zdražila peníze. Úroky rychle rostou i ve Spojených státech, na boj s vysokou inflací se chystá už i švýcarská centrální banka.

Jednoduchá a dostupná správa financí. Fintech mění svět peněz

22. 6. 2022 | Radim Krejčí

Jednoduchá a dostupná správa financí. Fintech mění svět peněz

Spojují svět financí s technologiemi a jejich počet i význam v posledních letech rychle roste. Během pandemie zažily takzvané fintechy boom.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.