Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Hity roku 2016: Co jste na Peníze.cz nejvíc hltali

| rubrika: Publicistika | 29. 12. 2016
Rok 2016 spěje do finále, a tak se v redakci ohlížíme. Vydáváme se zpět po časové ose a sledujeme stopu, kterou jste nám vy, naši čtenáři, zanechali: které texty byly trhákem roku, co jste letos nejvíc četli, co vás na Peníze.cz nejvíc přitahovalo? Výsledky jsou sečtené.

Podobně jako v předchozích letech, i letos jste nejvíc pálili po servisních článcích s kalkulačkami, které se týkají vašich peněz. Letos vás vůbec nejvíc zajímalo, kolik dostanete, když budete pracovat, a kolik to hodí, když pracovat nebudete.

Tři nejčtenější texty na Peníze.cz v roce 2016, v absolutním pořadí:

A bramborová medaile:

I další vysoké příčky patřily praktickým textům o osobních financích. Rádi u nás čtete o důchodech, mateřské a rodičovské, daních i sociálních dávkách.

Analýzy a srovnávačky

Populární jsou podle statistik čtenosti také ekonomické analýzy a srovnávačky. V roce 2016 dosáhly v této kategorii největší čtenosti tyhle:

Už teď můžeme bohužel slíbit, že lednové srovnání spořicích účtů a termínovaných vkladů bude smutné čtení. Konkrétně u spořicích účtů se nám začíná objevovat takový nešvar: bez splnění nejrůznějších úkolů nedostanete už vůbec žádný úrok…

Co si o tom myslíte

V naší nepravidelné čtvrteční rubrice Co si o tom myslíte jste nejvíc hltali texty o elektronické evidenci tržeb, kterou můžeme na základě čísel napříč rubrikami označit za téma roku:

Velmi vás ale zaujal i text, který předestírá názor, který je dnes slyšet málokdy: Na rozdíl od vás, nechci nikdy bydlet ve vlastním. A vím proč.

Bronz v rubrice Co si o tom myslíte připadá (opět) elektronické evidenci tržeb:

Bramborovou medaili bere fáma o pornu a spořitelně:

Očima expertů

Páteční rubrika Očima expertů, to už je na Peníze.cz evergreen. Pořád si ji žádáte, pořád ji čtete. A tak nemáme důvod v páteční nabídce cokoli měnit, odborníků na slovo vzatých se budeme ptát i v roce 2017. Nejčtenějšími vydáními roku 2016 jsou:

Komentáře

Ve svých sloupcích a  komentářích chodí na Peníze.cz pátek co pátek s kůží na trh Michal Kašpárek. V  roce 2016 z jeho pera na Peníze.cz nejvíc pozornosti upoutaly texty o dětech v kavárně, hrdinech roku 1989, Andrejovi Babišovi a EET. Kdo nečetl, má příležitost:

Rozhovory

Soboty na Peníze.cz už dlouhé roky patří rozhovorům a naše statistika hlásí, že je máte rádi. Vůbec nejvíc pozornosti letos vzbudil dvoudílný rozhovor se šéfem odborářů Josefem Středulou:

Klasikou je už na Peníze.cz novoroční běh našeho redaktora Ondry Tůmy s ekonomem a poradcem ministra financí Alešem Michlem, loni na trati debatovali mimo jiné o elektronické evidenci tržeb:

Dobrá tradice pokračuje. Znovu Ondřej s Alešem Michlem vyběhne do terénu už brzy. Těšte se.

A další hit roku mezi rozhovory. Vymíráme? Skutečně nebude na důchody? Demograf a člen důchodové komise Tomáš Fiala vše uvádí na pravou míru:

Zaujal vás také rozhovor s šéfem MasterCard, který věří, že už brzy můžeme říct bankovkám adieu:

Publicistika

Pod štítkem Publicistika obvykle na Peníze.cz nacházíte texty, které zdaleka nejsou naším denním chlebem, za rok jich je jako šafránu, častěji je vídáte na našem sesterském webu Finmag a především v tištěném Finmagu. Ovšem píšeme je rádi a zdá se, že vy je rádi čtete. Tady jsou čtenářsky nejúspěšnější kousky roku 2016:

Finanční prasárny

Na Peníze.cz zpracováváme také vaše příběhy a (většinou neblahé) zkušenosti s finančními institucemi, někdy dokonce s podvodníky, kteří vás podfoukli a připravili o peníze. Letos jste z tohoto soudku nejvíc četli:

Vytisknout

Líbil se vám článek?

+7
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK