Hity roku 2016: Co jste na Peníze.cz nejvíc hltali

Petra Dlouhá | rubrika: Publicistika | 29. 12. 2016
Rok 2016 spěje do finále, a tak se v redakci ohlížíme. Vydáváme se zpět po časové ose a sledujeme stopu, kterou jste nám vy, naši čtenáři, zanechali: které texty byly trhákem roku, co jste letos nejvíc četli, co vás na Peníze.cz nejvíc přitahovalo? Výsledky jsou sečtené.
Hity roku 2016: Co jste na Peníze.cz nejvíc hltali

Podobně jako v předchozích letech, i letos jste nejvíc pálili po servisních článcích s kalkulačkami, které se týkají vašich peněz. Letos vás vůbec nejvíc zajímalo, kolik dostanete, když budete pracovat, a kolik to hodí, když pracovat nebudete.

Tři nejčtenější texty na Peníze.cz v roce 2016, v absolutním pořadí:

A bramborová medaile:

I další vysoké příčky patřily praktickým textům o osobních financích. Rádi u nás čtete o důchodech, mateřské a rodičovské, daních i sociálních dávkách.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Analýzy a srovnávačky

Populární jsou podle statistik čtenosti také ekonomické analýzy a srovnávačky. V roce 2016 dosáhly v této kategorii největší čtenosti tyhle:

Už teď můžeme bohužel slíbit, že lednové srovnání spořicích účtů a termínovaných vkladů bude smutné čtení. Konkrétně u spořicích účtů se nám začíná objevovat takový nešvar: bez splnění nejrůznějších úkolů nedostanete už vůbec žádný úrok…

Co si o tom myslíte

V naší nepravidelné čtvrteční rubrice Co si o tom myslíte jste nejvíc hltali texty o elektronické evidenci tržeb, kterou můžeme na základě čísel napříč rubrikami označit za téma roku:

Velmi vás ale zaujal i text, který předestírá názor, který je dnes slyšet málokdy: Na rozdíl od vás, nechci nikdy bydlet ve vlastním. A vím proč.

Bronz v rubrice Co si o tom myslíte připadá (opět) elektronické evidenci tržeb:

Bramborovou medaili bere fáma o pornu a spořitelně:

Očima expertů

Páteční rubrika Očima expertů, to už je na Peníze.cz evergreen. Pořád si ji žádáte, pořád ji čtete. A tak nemáme důvod v páteční nabídce cokoli měnit, odborníků na slovo vzatých se budeme ptát i v roce 2017. Nejčtenějšími vydáními roku 2016 jsou:

Komentáře

Ve svých sloupcích a  komentářích chodí na Peníze.cz pátek co pátek s kůží na trh Michal Kašpárek. V  roce 2016 z jeho pera na Peníze.cz nejvíc pozornosti upoutaly texty o dětech v kavárně, hrdinech roku 1989, Andrejovi Babišovi a EET. Kdo nečetl, má příležitost:

Rozhovory

Soboty na Peníze.cz už dlouhé roky patří rozhovorům a naše statistika hlásí, že je máte rádi. Vůbec nejvíc pozornosti letos vzbudil dvoudílný rozhovor se šéfem odborářů Josefem Středulou:

Klasikou je už na Peníze.cz novoroční běh našeho redaktora Ondry Tůmy s ekonomem a poradcem ministra financí Alešem Michlem, loni na trati debatovali mimo jiné o elektronické evidenci tržeb:

Dobrá tradice pokračuje. Znovu Ondřej s Alešem Michlem vyběhne do terénu už brzy. Těšte se.

A další hit roku mezi rozhovory. Vymíráme? Skutečně nebude na důchody? Demograf a člen důchodové komise Tomáš Fiala vše uvádí na pravou míru:

Zaujal vás také rozhovor s šéfem MasterCard, který věří, že už brzy můžeme říct bankovkám adieu:

Publicistika

Pod štítkem Publicistika obvykle na Peníze.cz nacházíte texty, které zdaleka nejsou naším denním chlebem, za rok jich je jako šafránu, častěji je vídáte na našem sesterském webu Finmag a především v tištěném Finmagu. Ovšem píšeme je rádi a zdá se, že vy je rádi čtete. Tady jsou čtenářsky nejúspěšnější kousky roku 2016:

Finanční prasárny

Na Peníze.cz zpracováváme také vaše příběhy a (většinou neblahé) zkušenosti s finančními institucemi, někdy dokonce s podvodníky, kteří vás podfoukli a připravili o peníze. Letos jste z tohoto soudku nejvíc četli:

Investujte do indexu S&P 500!

Investujte do indexu S&P 500!

Zabezpečte svou budoucnost. Investujte do akcií globálních firem jako Apple či Coca-Cola díky fondu EFEKTIKA! S předpokládaným výnosem přes 7 % ročně.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Kupní síla klesá už dva roky. Růst mezd nestačí na inflaci

4. 12. 2023 | Petr Kučera

Kupní síla klesá už dva roky. Růst mezd nestačí na inflaci

Průměrná hrubá mzda v letošním třetím čtvrtletí stoupla na 42 658 korun měsíčně. V porovnání se stejným obdobím loňského roku je vyšší o 7,1 % (2810 korun). Oznámil to Český statistický... celý článek

Kdy může pronajímatel zvýšit nájemné? Pozor na inflační doložku

28. 11. 2023 | Pavel Strnad

Kdy může pronajímatel zvýšit nájemné? Pozor na inflační doložku

Význam inflačních doložek roste. Často jsou však neplatné, protože nejsou správně formulované. Advokát Pavel Strnad z AK Polverini Strnad radí, na co se zaměřit.

Business intelligence je nemilosrdná, pravdu nepřikrášluje

24. 11. 2023 | Miroslav Hlaváč

Business intelligence je nemilosrdná, pravdu nepřikrášluje

O horkém trendu, nástrojích business intelligence (BI), v současné době slyšíme doslova ze všech stran. Pokud už je střední či větší firma nepoužívá, minimálně se o ně živě zajímá.... celý článek

Kofola začne vařit pivo, kupuje tři moravské značky

22. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Kofola začne vařit pivo, kupuje tři moravské značky

Společnost Kofola ČeskoSlovensko kupuje většinový podíl ve společnosti Pivovary CZ Group, pod kterou spadají značky Holba, Zubr a Litovel.

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Nové žebříčky

14. 11. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Nové žebříčky

Kam se teď podívat, když chcete úspory ochránit před inflací líp než na běžném účtu, ale zároveň nemáte zájem je investovat?

Partners Financial Services