Kvíz se Santa Kalouskem, šípkovým Nečasem a pojištěním pohřbu

| rubrika: Kvíz týdne | 3. 11. 2012
Ano: Kalousek přišel na přetřes kvůli státním dluhopisům a přetahované o DPH, Nečas kvůli svému překvapení nad potíráním švarcsystému a sKartami. A pojištění pohřbu se hodilo k Dušičkám. Psali jsme ale i o fondech, které se vyplatí, připojištění, které se nevyplatí, o operátorech či nových pravidlech u dávek pro postižené. Čtli jste pozorně?

Čtvrtým mobilním operátorem by mohla být firma jednoho z nejbohatších Čechů. O koho jde?

Jeden z penzijních fondů, které se původně hlásily ke druhému pilíři, překvapivě zacouval. Druhý pilíř je prý za stávajících podmínek riziko, ne-li hazard. Který fond to byl?

Za kolik koupíte (tedy pokud budete kupovat) tisíc diskontovaných státních dluhopisů?

Co chce udělat Petr Nečas s sKartou?

Než Jaromír Drábek opustil ministerstvo, sám ale revidoval některé své kroky. Týkaly se dávek pro postižené. A světe div se, změny jsou tentokrát k lepšímu. Od kdy budou platit?

Psali jsme podruhé o fondu od společnosti Franklin Templeton. Když jsme psali prvně, ptali jsme se, koho mají ve znaku. Dobře jste vědětli, že Benjamina Franklina. Tak pokračování: je Ben Franklin na amerických penězích?

Na zvýšené dani z přidané hodnoty se daří vybrat (podle čísel ze srpna) zhruba o procento víc než se vybralo na té loňské. Ministerstvo financí si ale slibovalo lepší nárůst. Jaký?

Pojištění pohřbu prý není úplná novinka, říká odborník na pojištění a pojišťovnictví Dušan Šídlo, je to spíš produkt znovuzrozený. Kolik pojišťoven ho v Česku nabízí?

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.