Jaký rating přišili u Moody’s Česku?

redakce Peníze.CZ | rubrika: Kvíz týdne | 28. 7. 2012
Jaký rating přišili u Moody’s Česku?
To je jen jedna ze zapeklitých otázek pravidelného kvízu, které velice přísně kontrolují, jak pilně a svědomitě jste si na Peníze.cz minulý týden rozšiřovali obzory.

Kdysi papírna, později gumárna a pak od devadesátých let špička v moderních komunikačních technologiích. Dnes firma balancuje na kraji propasti... O kom je asi řeč?

Světová banka srovnávala státy podle toho, jak snadné je v nich založit firmu. Víte, na kolikátem špriclíku hřaduje Česko?

Jaký rating má aktuálně Česko u agentury Moody’s?

Když máte akcii a ta akcie má na burze nějakou cenu a jdete spát a pak se ráno probudíte a zjistíte, že cena té akcie je někde úplně, ale úplně jinde, než byla večer, když burza přestávala obchodovat, jak se tomu v branži říká?

Jak se jmenuje ministr školství?

Může vám exekutor zabavit papouška? Tedy pokud ho máte...

Většinou (a donedávna vlastně výhradně) nechává Česká národní banka razit ze stříbra pamětní mince s nominálem dvě stě korun. Loni se prvně objevila stříbrná pamětní pětistovka. Kdo na ní byl?

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

ODS roku 2012: Hochštapleři s ratingem A1

27. 7. 2012 | Michal Kašpárek | 11 komentářů

ODS roku 2012: Hochštapleři s ratingem A1

Koalice „rozpočtové odpovědnosti“ není odpovědná ke svým voličům – ale ke svým věřitelům. Uvěřitelné ideály ODS schází už dlouho, poslední týden z ní ale přesto padá brada.

Ruce pryč, pane exekutore! Nově i od domácích mazlíčků?

26. 7. 2012 | Petra Dlouhá

Ruce pryč, pane exekutore! Nově i od domácích mazlíčků?

Nezbedná kočka, psí šampion, zlatá rybka, klábosící papoušek... Můžete je milovat až za hrob a být ochotni zaplatit za ně i statisíce. A taky vám je může mávnutím proutku zabavit exekutor.... celý článek

Mince II: zlaté a stříbrné pamětní mince

26. 7. 2012 | Michal Chleboun | 8 komentářů

Mince II: zlaté a stříbrné pamětní mince

Minule byla řeč o mincích jako oběživu. Dozvěděli jsme se, že platidla, která fungují jako běžné mince, jsou vyráběna z kovů takřka bezcenných a jejich hodnotu garantuje stát, který... celý článek

Černé ráno investora: když akcie přes noc ztratí 75 procent

25. 7. 2012 | Michal Valentík

Černé ráno investora: když akcie přes noc ztratí 75 procent

Středa 11. července 2012. Letní ráno nebylo pro některé investory idyla. Kdo držel akcie německé solární společnosti Centrotherm Photovoltaics, šel 10. července spát s pocitem, že jeho... celý článek

Akcie Nokie. Když jsi na dně, můžeš jen nahoru

23. 7. 2012 | Jan Traxler | 8 komentářů

Akcie Nokie. Když jsi na dně, můžeš jen nahoru

Chcete si zaspekulovat? Hledáte vysoké zhodnocení a nevadí vám riskovat? Pak zvažte akcie společnosti Nokia, které jsou na nejnižší hodnotě od roku 1994.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.