Jaký rating přišili u Moody’s Česku?

redakce Peníze.CZ | rubrika: Kvíz týdne | 28. 7. 2012
Jaký rating přišili u Moody’s Česku?
To je jen jedna ze zapeklitých otázek pravidelného kvízu, které velice přísně kontrolují, jak pilně a svědomitě jste si na Peníze.cz minulý týden rozšiřovali obzory.

Kdysi papírna, později gumárna a pak od devadesátých let špička v moderních komunikačních technologiích. Dnes firma balancuje na kraji propasti... O kom je asi řeč?

Světová banka srovnávala státy podle toho, jak snadné je v nich založit firmu. Víte, na kolikátem špriclíku hřaduje Česko?

Jaký rating má aktuálně Česko u agentury Moody’s?

Když máte akcii a ta akcie má na burze nějakou cenu a jdete spát a pak se ráno probudíte a zjistíte, že cena té akcie je někde úplně, ale úplně jinde, než byla večer, když burza přestávala obchodovat, jak se tomu v branži říká?

Jak se jmenuje ministr školství?

Může vám exekutor zabavit papouška? Tedy pokud ho máte...

Většinou (a donedávna vlastně výhradně) nechává Česká národní banka razit ze stříbra pamětní mince s nominálem dvě stě korun. Loni se prvně objevila stříbrná pamětní pětistovka. Kdo na ní byl?

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

ODS roku 2012: Hochštapleři s ratingem A1

27. 7. 2012 | Michal Kašpárek | 11 komentářů

ODS roku 2012: Hochštapleři s ratingem A1

Koalice „rozpočtové odpovědnosti“ není odpovědná ke svým voličům – ale ke svým věřitelům. Uvěřitelné ideály ODS schází už dlouho, poslední týden z ní ale přesto padá brada.

Ruce pryč, pane exekutore! Nově i od domácích mazlíčků?

26. 7. 2012 | Petra Dlouhá

Ruce pryč, pane exekutore! Nově i od domácích mazlíčků?

Nezbedná kočka, psí šampion, zlatá rybka, klábosící papoušek... Můžete je milovat až za hrob a být ochotni zaplatit za ně i statisíce. A taky vám je může mávnutím proutku zabavit exekutor.... celý článek

Mince II: zlaté a stříbrné pamětní mince

26. 7. 2012 | Michal Chleboun | 7 komentářů

Mince II: zlaté a stříbrné pamětní mince

Minule byla řeč o mincích jako oběživu. Dozvěděli jsme se, že platidla, která fungují jako běžné mince, jsou vyráběna z kovů takřka bezcenných a jejich hodnotu garantuje stát, který... celý článek

Černé ráno investora: když akcie přes noc ztratí 75 procent

25. 7. 2012 | Michal Valentík

Černé ráno investora: když akcie přes noc ztratí 75 procent

Středa 11. července 2012. Letní ráno nebylo pro některé investory idyla. Kdo držel akcie německé solární společnosti Centrotherm Photovoltaics, šel 10. července spát s pocitem, že jeho... celý článek

Akcie Nokie. Když jsi na dně, můžeš jen nahoru

23. 7. 2012 | Jan Traxler | 8 komentářů

Akcie Nokie. Když jsi na dně, můžeš jen nahoru

Chcete si zaspekulovat? Hledáte vysoké zhodnocení a nevadí vám riskovat? Pak zvažte akcie společnosti Nokia, které jsou na nejnižší hodnotě od roku 1994.

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.