Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé: soutěž o knihu Lukáše Kovandy

redakce Peníze.CZ | rubrika: Kvíz | 19. 5. 2012
Je třeba představovat Lukáše Kovandu? Kdo se v Česku jen trochu zajímá o ekonomii, ten ví: jeho rozhovory se světovými špičkami oboru, včetně řady nobelistů, jsou unikátní. Jeho „úlovky“ mu každý kolega novinář může jen závidět. Čtenáři Peníze.cz mají jedinečnou příležitost získat jeho novou knihu.
Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé: soutěž o knihu Lukáše Kovandy

Z lovce kořistí: exkluzivní rozhovor s Lukášem Kovandou na Peníze.cz:

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda

Nejnovější knížka Lukáše Kovandy se jmenuje Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé. Otázky, na které v ní hledá a nachází odpovědi, se zdají být na první pohled vzdálené seriózní vědě, jenže – právě naše rozhodování se zřejmě také nedá označit za právě seriózní. Jinak by se nestávalo, že krasavci a krasavice – a je to statisticky prokázáno – dostávají půjčky na nižší úrok, než ti, kterým příroda zrovna atraktivní zevnějšek nenadělila.

Redakce Peníze.cz připravila pro své čtenáře soutěž o dva výtisky nové knížky Lukáše Kovandy. Do slosování se dostanou registrovaní uživatelé Peníze.cz, kteří odpoví správně na všech pět otázek našeho kvízu, a to do poledne v pátek 25. května. Vylosované výherce oznámíme u opět tradičního kvízu následující sobotu.

Nápovědu hledejte na Peníze.cz, na Finmagu, který pravidelně přetiskuje rozhovory i články Lukáše Kovandy, na Kovandově blogu a... kde vás napadne. Hodně štěstí!

Lukáš Kovanda se věnuje poměrně novému ekonomickému směru, takzvané...

Knížku Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé vydalo nakladatelství...

Lukáš Kovanda je vede (jako zástupce šéfredaktora) týdeník...

Na Finmagu Kovandovu knížku recenzoval...

I ekonom může být v nitru trochu lyrikem. Jaký meteorologický jev si Lukáš Kovanda oblíbil tak, že po něm pojmenoval svůj blog?

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

ekonomie, Finmag, Lukáš Kovanda

A tohle už jste četli?

Očima expertů: Co znamenají výsledky řeckých a francouzských voleb pro Evropu

18. 5. 2012 | Ondřej Tůma | 1 komentář

Očima expertů: Co znamenají výsledky řeckých a francouzských voleb pro Evropu

Poslali řečtí a francouzští voliči eurozónu ke dnu? Zeptali jsme se Pavla Kohouta, Petra Macha, Jana Procházky, Pavla Sobíška a dalších českých ekonomů.

Očima expertů: Dopadne Španělsko stejně jako Řecko?

27. 4. 2012 | Ondřej Tůma | 6 komentářů

Očima expertů: Dopadne Španělsko stejně jako Řecko?

Podaří se Španělsku zažehnat hrozící bankrot, nebo se vydá stejnou cestou jako Řecko? Zeptali jsme se ekonomů Pavla Kohouta, Petra Teplého, Tomáše Prouzy a dalších osobností ze světa... celý článek

Paul Craig Roberts: Spojené státy jsou řízeny oligarchií. Demokracie je jen show...

8. 10. 2011 | Lukáš Kovanda | 18 komentářů

Paul Craig Roberts: Spojené státy jsou řízeny oligarchií. Demokracie je jen show...

„Koupili jsme si většinu bývalé sovětské říše. Ty vlády ovládáme, vlastníme. A pravděpodobně vlastníme i Českou republiku,“ říká Paul Craig Roberts, duchovní otec hospodářských reforem... celý článek

Lukáš Kovanda: Příští zastávka? Hyperinflace…

1. 5. 2011 | Martin Vlnas | 10 komentářů

Lukáš Kovanda: Příští zastávka? Hyperinflace…

„Zastánců samospásného pumpování peněz do ekonomiky ubývá. Bohužel jsou to lidé s obrovským vlivem. Bernanke, Krugman a spol… Přes ně nejede vlak. Ostatní si mohou štěkat, jak chtějí,... celý článek

Lukáš Kovanda: Jak jsem dostal Kiyosakiho

30. 4. 2011 | Martin Vlnas | 24 komentářů

Lukáš Kovanda: Jak jsem dostal Kiyosakiho

„Když už nevěděl, ukázal na své dva poradce. Tom a John, tak nějak se jmenovali, ale vypadali jako lidé, kterým bych nesvěřil ani korunu. Působili spíš jako vyhazovači z diskotéky v... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.