Májový kvíz s chrlením peněz

| rubrika: Kvíz týdne | 5. 5. 2012
Májový kvíz s chrlením peněz
Každosobotní kvíz připomíná články minulého týdne. Byly pro vás zdrojem poučení? Vyzkoušejte si to! A pokud ne, snad pro vás kvíz bude aspoň zdrojem zábavy.

Na kolik dní volna z práce máte nárok, když se ženíte či vdáváte?

Pracující vydobývající si den volna na svatbu, osmihodinovou pracovní dobu, povinná pojištění zaměstnanců a jiné zavedli také Svátek práce. Odkdy se práce oslavuje prvního května?

Pracující lid vládl prostřednictvím strany a vlády. V dnešních postkapitalistických zemích jsou rozhodujícími společenskými činiteli banka a vláda. Své země udržují v chodu tak, že pumpují do ekonomiky prachy. Ve vyspělých zemích, jako jsou Spojené státy nebo Německo se objem peněz během desíti let...

Pumpování peněz je možné díky tomu, že peníze nejsou kryté žádnou komoditou. Když přestal být dolar definitivně vázaný na zlato, přišel jeden ekonom s myšlenkou, že přemíra měnových spekulací škodí hospodářskému zdraví, a navrhl zdanit finanční transakce. Jak se jmenoval?

Peněz je tedy sice čím dál víc. Kdybyste před dvaceti lety někomu řekli, že bude mít důchod deset tisíc, nechtěl by vám věřit – tolik tehdy ani nebral! OECD počítala, jak je v průměru v různých zemích veliký státní důchod v porovnání s hrubou mzdou. Víte, kolik to vyšlo v Česku?

Jenže ani ty kvanta peněz nemusí stačit na koupení všeho, co člověk potřebuje. Pokud neplatíte nájem, je to jeden z legitimních důvodů k výpovědi z nájmu. Jaká je standardní (zákonem daná minimální) výpovědní lhůta?

Člověk si tedy musí hledět přivydělat, jak to jde. Naše redakce se domluvila s autorem motoristických článků a podplacena mladoboleslavskými propagačními pracovníky přesunula oktávky z nižší střední do střední třídy. Jak se jmenuje právě teď vyprodávaný model Škody Octavia?

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.