Kde jsou rodiny s dětmi na tom lépe než singles?

Věra Tůmová | rubrika: Otázka dne | 3. 6. 2009 | 14 komentářů
Kde jsou rodiny s dětmi na tom lépe než singles?
Žít svobodně a nezávisle jako singles, tedy bez partnera, je v rozvinutých zemích stále populárnější. Za to, že takový člověk nežije v manželství, je ale v řadě zemí znevýhodněn. Víte, které země zvýhodňují rodiny s dětmi oproti singles nejvíce? Tipněte si a dozvíte se víc.

Ve které zemi jsou rodiny s dětmi na tom finančně lépe než singles?

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 14 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

4. 6. 2009 12:18, Jarka

Vy jste ale vážně legrační člověk, mám z vás pocit, že slovní spojení sociální dávky na vás působí jako rudý hadr na býka. Měl byste si uvědomit jeden zásadní fakt, že sociální dávky tu jsou, stát je dle nějakých parametrů poskytuje (absurdnost těchto parametrů je tématem této diskuze a ne žadonění o další dávky !!) a tudíž občan, který by toho nevyužil je prostě hlupák. Stejně tak jako si podnikatel může z daňového základu na rozdíl o zaměstnance odečíst určité procento na náklady spojené s podnikáním (například pohonné hmoty, pracovní pomůcky, zvyšování kvalifikace, kurzy, atd.) - i toto je dle mého určitá forma siciální dávky, jen pro určitou skupinu obyvatel a chtěla bych vidět podnikatele, který by toho nevyužil a a příslušnou částku si z daní neodečetl. Také se mi to nemusí líbit, ale je tak a asi těžko to změním, i můj muž se dopravuje do zaměstnání 70 km, musí si ze svého plati povinná školení, bez kterých by svoji práci vykonávat nemohl, odečíst z daní si toto však nemůže. To, jakou odpovědnost za svůj život a výchovu svých dětí jsme jako rodiče přijali či nepřijali vám nepřísluší komentovat, protože stejně tak jako neznám já vás, neznáte ani vy mne. Zde jsem pouze jako většina dalších vyjádřila svůj názor k systému rozdělování Přídavků na děti - tak to už prosím vemte na vědomí a přestaňte nás osočovat z nezodpovědnosti a dělat z nás asociály, darmožrouty a budižkničemu,kteří umějí jen žadonit o peníze.

Zobrazit celé vlákno

+2
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

4. 6. 2009 8:54, comment

Lidi probuďte se, vždyť to jsou úplné nesmysly, co tady píšete. Jsou to snad vaše děti, tak se o ně postaráte, ne? Nebo jsou snad státu, aby vám za ně stát platil? Stát si je u vás objednal jako placenou službu? Proboha tak snad když mám dítě, je to proto, že ho chci, a ne proto, abych na něj dostával přídavky nebo to dokonce bral jako zdroj příjmů, ne?! Jak si můžete stěžovat na to, že když máte dětí, musíte jim kupovat plínky a sunar, a on vám je ten zlý stát neproplatí? Nebo že když chcete zůstat s dítětem doma, tak u toho prostě nemůžete pracovat, a hele - on vám zase stát nezaplatí za to, že nepracujete? Nebo že by dokonce i zaplatil, ale vám se to zdálo málo?
Jestli k tomu máte tento přístup, tak si na to fakt založte firmu a nabízejte plození vlastních dětí jako komerční službu, stanovte si ceník podle nákladů na dítě, nezapomeňta na solidní marží, aby se vám to vůbec vyplatilo, a nabídněte to státu jako placenou službu. Koneckonců proč jen státu, že? Třeba se najdou i nějací klienti ze soukromé nebo podnikové sféry, kteří vám budou platit za to, že máte děti. Dobrý podnikatelský plán, ne? Nebo vám to taky přijde jako blbost? Mě celkem jo.

-4
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (14 komentářů) příspěvků.
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Zvýšení rodičovského příspěvku: Stoupne měsíční strop, celková částka ne

24. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Zvýšení rodičovského příspěvku: Stoupne měsíční strop, celková částka ne

Kdo nedosáhl na mateřskou nebo ji má nízkou, může od července čerpat rodičovskou rychleji. Počítá s tím novela, kterou schválili poslanci. Ta zároveň zjednodušuje čerpání příspěvku... celý článek

Důchody v exekuci: Úřad nevrátí peníze, které srážel přes minimum

15. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 22 komentářů

Důchody v exekuci: Úřad nevrátí peníze, které srážel přes minimum

Důchodcům v exekuci zůstávalo půl roku méně peněz, než mělo. Česká správa sociálního zabezpečení, která prováděla vyšší srážky kvůli nejasnému výkladu zákona, to sice po rozhodnutí... celý článek

Příspěvek 5000 Kč na dítě schválili i senátoři. Podrobné podmínky

14. 6. 2022 | Petr Kučera | 20 komentářů

Příspěvek 5000 Kč na dítě schválili i senátoři. Podrobné podmínky

Kdy a jak začne příjem žádostí? Kdo na příspěvek dosáhne a jak to bude s dětmi, které se letos teprve narodí? Jak se bude posuzovat příjem rodičů? Tady jsou odpovědi na nejčastější... celý článek

Zvýšení důchodů je tu. A blíží se další. Kalkulačka

2. 6. 2022 | redakce Peníze.CZ | 35 komentářů

Zvýšení důchodů je tu. A blíží se další. Kalkulačka

Od června se mimořádně zvyšují důchody. Procentní (zásluhová) část důchodu stoupne o 8,2 %, průměrný důchod to zvýší o 1017 korun. Další mimořádná valorizace bude následovat v září:... celý článek

Příspěvek 5000 Kč na dítě schválila vláda. Známe podmínky

1. 6. 2022 | Petr Kučera | 38 komentářů

Příspěvek 5000 Kč na dítě schválila vláda. Známe podmínky

Část rodičů dostane příspěvek automaticky, jiní o něj budou muset požádat. Oproti původnímu návrhu bude posuzování příjmů přísnější. Tady jsou podrobnosti.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.