Kde jsou rodiny s dětmi na tom lépe než singles?

Věra Tůmová | rubrika: Otázka dne | 3. 6. 2009 | 14 komentářů
Kde jsou rodiny s dětmi na tom lépe než singles?
Žít svobodně a nezávisle jako singles, tedy bez partnera, je v rozvinutých zemích stále populárnější. Za to, že takový člověk nežije v manželství, je ale v řadě zemí znevýhodněn. Víte, které země zvýhodňují rodiny s dětmi oproti singles nejvíce? Tipněte si a dozvíte se víc.

Ve které zemi jsou rodiny s dětmi na tom finančně lépe než singles?

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 14 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

4. 6. 2009 12:18, Jarka

Vy jste ale vážně legrační člověk, mám z vás pocit, že slovní spojení sociální dávky na vás působí jako rudý hadr na býka. Měl byste si uvědomit jeden zásadní fakt, že sociální dávky tu jsou, stát je dle nějakých parametrů poskytuje (absurdnost těchto parametrů je tématem této diskuze a ne žadonění o další dávky !!) a tudíž občan, který by toho nevyužil je prostě hlupák. Stejně tak jako si podnikatel může z daňového základu na rozdíl o zaměstnance odečíst určité procento na náklady spojené s podnikáním (například pohonné hmoty, pracovní pomůcky, zvyšování kvalifikace, kurzy, atd.) - i toto je dle mého určitá forma siciální dávky, jen pro určitou skupinu obyvatel a chtěla bych vidět podnikatele, který by toho nevyužil a a příslušnou částku si z daní neodečetl. Také se mi to nemusí líbit, ale je tak a asi těžko to změním, i můj muž se dopravuje do zaměstnání 70 km, musí si ze svého plati povinná školení, bez kterých by svoji práci vykonávat nemohl, odečíst z daní si toto však nemůže. To, jakou odpovědnost za svůj život a výchovu svých dětí jsme jako rodiče přijali či nepřijali vám nepřísluší komentovat, protože stejně tak jako neznám já vás, neznáte ani vy mne. Zde jsem pouze jako většina dalších vyjádřila svůj názor k systému rozdělování Přídavků na děti - tak to už prosím vemte na vědomí a přestaňte nás osočovat z nezodpovědnosti a dělat z nás asociály, darmožrouty a budižkničemu,kteří umějí jen žadonit o peníze.

Zobrazit celé vlákno

+2
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

4. 6. 2009 8:54, comment

Lidi probuďte se, vždyť to jsou úplné nesmysly, co tady píšete. Jsou to snad vaše děti, tak se o ně postaráte, ne? Nebo jsou snad státu, aby vám za ně stát platil? Stát si je u vás objednal jako placenou službu? Proboha tak snad když mám dítě, je to proto, že ho chci, a ne proto, abych na něj dostával přídavky nebo to dokonce bral jako zdroj příjmů, ne?! Jak si můžete stěžovat na to, že když máte dětí, musíte jim kupovat plínky a sunar, a on vám je ten zlý stát neproplatí? Nebo že když chcete zůstat s dítětem doma, tak u toho prostě nemůžete pracovat, a hele - on vám zase stát nezaplatí za to, že nepracujete? Nebo že by dokonce i zaplatil, ale vám se to zdálo málo?
Jestli k tomu máte tento přístup, tak si na to fakt založte firmu a nabízejte plození vlastních dětí jako komerční službu, stanovte si ceník podle nákladů na dítě, nezapomeňta na solidní marží, aby se vám to vůbec vyplatilo, a nabídněte to státu jako placenou službu. Koneckonců proč jen státu, že? Třeba se najdou i nějací klienti ze soukromé nebo podnikové sféry, kteří vám budou platit za to, že máte děti. Dobrý podnikatelský plán, ne? Nebo vám to taky přijde jako blbost? Mě celkem jo.

-4
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (14 komentářů) příspěvků.

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Kdo dostane 500 Kč k důchodu. Výchovné za děti podrobně

31. 7. 2021 | Petr Kučera | 203 komentářů

Kdo dostane 500 Kč k důchodu. Výchovné za děti podrobně

Jaké jsou podmínky pro nový příspěvek k penzi? Kdy a jak žádat o pětistovku za každé vychované dítě? Prozkoumali jsme podrobnosti.

Důchody porostou víc, než musí. Spočítejte si, kolik dostanete

30. 7. 2021 | Petr Kučera, Jiří Hovorka | 47 komentářů

Důchody porostou víc, než musí. Spočítejte si, kolik dostanete

Ke standardní valorizaci dostanou penzisté 300 korun měsíčně navíc. Od roku 2023 pak získají příspěvek 500 korun za každé vychované dítě.

Otcovská dovolená se prodlouží, schválili poslanci

29. 7. 2021 | Petr Kučera

Otcovská dovolená se prodlouží, schválili poslanci

Původní návrh počítal jenom s prodloužením lhůty o dny hospitalizace, díky evropské směrnici se nakonec zdvojnásobí i délka čerpání.

Dlouhodobé ošetřovné využije víc lidí. Podmínky zmírní

28. 7. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Dlouhodobé ošetřovné využije víc lidí. Podmínky zmírní

Lidé, kteří celý den pečují o člena rodiny, dosáhnou snadněji na dlouhodobé ošetřovné neboli ošetřovatelské volno. Zkrátí se podmínka hospitalizace, u nevyléčitelně nemocných se úplně... celý článek

Dobré zprávy pro rodiny s dětmi. Dostanou víc peněz

28. 7. 2021 | Petr Kučera | 16 komentářů

Dobré zprávy pro rodiny s dětmi. Dostanou víc peněz

Ode dneška je účinná novela zákona o státní sociální podpoře. Původně se týkala hlavně přídavků na děti, nakonec přináší i několik dalších vylepšení. Tady je přehled změn.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.