Metal-Aliance – zvýhodnění pro celé rodiny

Eva Sovová | rubrika: Příloha | 20. 10. 2008

Zdravotní pojišťovnu Metal-Aliance (ZPMA) založilo několik strojírenských podniků v roce 1993. Je to zaměstnanecká zdravotní pojišťovna s více než 40 kontaktními místy po celé České republice. Programy nadstandardní péče, kterými si chce pojišťovna udržet a zvýšit počet klientů, jsou zaměřeny na prevenci, ochranu zdraví a péče o zdravotní stav v každém věku. Projektem Škola zdraví se snaží pojišťovna svým klientům ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze a 1. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy poskytovat také přehledné informace a praktické rady jak se bránit nemocem.

Počet pojištěnců: 358 000

Příspěvky jsou převážně zaměřeny na děti, nastávající maminky a rovněž i na prevenci vážných civilizačních chorob, jako jsou nádorová onemocnění, vysoký cholesterol, obezita nebo stres. Výše finančního příspěvku závisí na délce pojistného vztahu a pohybuje se ročně od 900 do 600 korun. U smluvních partnerů mohou pojištěnci ZPMA získat slevy na zboží a služby od 5 do 10 procent.

Na ozdravné pobyty dětí ve Švýcarsku a Chorvatsku přispívá pojišťovna v případě, že oba rodiče jsou rovněž klienty ZPMA, částkou 10 tisíc korun. Je-li klientem jen jeden rodič, dostává dítě příspěvek 8500 korun. Pokud je klientem jen samotné dítě, přispívá pojišťovna na jeho ozdravný pobyt 8 tisíci korunami.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Řekněte si o příspěvek na dojíždění. Novou práci může podpořit stát

20. 3. 2023 | Gabriel Pleska

Řekněte si o příspěvek na dojíždění. Novou práci může podpořit stát

Jste delší dobu na pracovním úřadě, nikde v okolí pro vás práce není, ale za humny by byla? Pak je právě pro vás určený příspěvek na podporu regionální mobility, zvaný také příspěvek... celý článek

Prověříme 33 tisíc žádostí o výchovné, říká Jurečka

17. 3. 2023 | redakce Peníze.CZ | 2 komentáře

Prověříme 33 tisíc žádostí o výchovné, říká Jurečka

Úřady práce prověří téměř 33 tisíc žádostí o výchovné. Tři čtvrtiny z nich podali muži. Někteří lidé prý prostě zkusili žádost podat, i když na zvýšení důchodu nemají nárok. „Víme,... celý článek

Spočítejte si, jak vám zvýší důchod. Novela začíná platit

15. 3. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Spočítejte si, jak vám zvýší důchod. Novela začíná platit

Novela, která mění pravidla pro mimořádnou valorizaci důchodů, začíná platit. Prezident Petr Pavel ji 16. března podepsal, 20. března vyšla ve Sbírce zákonů.

Školkovné je zase vyšší. Jak si říct o slevu na dani

15. 3. 2023 | Petr Kučera

Školkovné je zase vyšší. Jak si říct o slevu na dani

Kdo může využít daňovou slevu za umístění dítěte zvanou školkovné? Kolik je její limit a jak funguje? Tady je podrobný přehled.

Jak dávat dětem kapesné. A kdy začít?

9. 3. 2023 | Jan Müller

Jak dávat dětem kapesné. A kdy začít?

V předchozích dílech seriálu věnovaného finanční gramotnosti jsme se učili hospodařit s rodinným rozpočtem. Teď je ještě důležité, abychom znalosti předali dál.

Partners Financial Services