Jaké jsou podmínky k získání úvěru

| rubrika: Rady a tipy | 22. 7. 2003 | 1 komentář

U naprosté většiny společností, jež úvěry nabízejí, musí být žadatel českým občanem s trvalým pobytem v ČR. Některé banky (např. Union banka) podmínku českého občanství nemají, úvěr tedy poskytnou i cizincům s trvalým pobytem na území ČR. Jedním z nutných předpokladů pro kladné vyřízení žádosti o úvěr je také plnoletost. Maximální věk žadatele omezuje pouze Cetelem - poskytuje totiž úvěry osobám ve věku do 65 let, důvodem je nepochybně obava z možného nesplácení úvěru při dlouhodobé nemoci či úmrtí.

Dále bývá požadováno, aby měl žadatel trvalý příjem. Přímo určenou minimální výši má Union banka - pro účelový úvěr musí být minimální měsíční příjem vyšší než 1,4 násobek životního minima a pro neúčelový úvěr vyšší než 1,6 násobek životního minima. U příjmu obvykle nezáleží na tom, jste-li v zaměstnaneckého poměru, či podnikáte na živnostenský list. Union banka ale výslovně žádá pracovní poměr na dobu neurčitou (při podání žádosti trvající alespoň 6 měsíců) a klient Multiservisu zase nesmí být ve zkušební a výpovědní době.

V dalších podmínkách jsou již znatelné rozdíly mezi jednotlivými společnostmi. Pro schválení úvěru u eBanky je nutné mít u ní minimálně půl roku vedený běžný účet. GE Capital Bank v případě žádosti o úvěr vyšší než 75 tisíc korun trvá na pravidelném měsíčním obratu na běžném účtu za poslední tři měsíce ve výši minimálně deset tisíc korun. Jediný Multiservis dále po klientovi požaduje, aby jiné s ním uzavřené smlouvy nevykazovaly nedoplatek.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.