Jaké jsou podmínky k získání úvěru

redakce Peníze.CZ | rubrika: Rady a tipy | 22. 7. 2003 | 2 komentáře

U naprosté většiny společností, jež úvěry nabízejí, musí být žadatel českým občanem s trvalým pobytem v ČR. Některé banky (např. Union banka) podmínku českého občanství nemají, úvěr tedy poskytnou i cizincům s trvalým pobytem na území ČR. Jedním z nutných předpokladů pro kladné vyřízení žádosti o úvěr je také plnoletost. Maximální věk žadatele omezuje pouze Cetelem - poskytuje totiž úvěry osobám ve věku do 65 let, důvodem je nepochybně obava z možného nesplácení úvěru při dlouhodobé nemoci či úmrtí.

Dále bývá požadováno, aby měl žadatel trvalý příjem. Přímo určenou minimální výši má Union banka - pro účelový úvěr musí být minimální měsíční příjem vyšší než 1,4 násobek životního minima a pro neúčelový úvěr vyšší než 1,6 násobek životního minima. U příjmu obvykle nezáleží na tom, jste-li v zaměstnaneckého poměru, či podnikáte na živnostenský list. Union banka ale výslovně žádá pracovní poměr na dobu neurčitou (při podání žádosti trvající alespoň 6 měsíců) a klient Multiservisu zase nesmí být ve zkušební a výpovědní době.

V dalších podmínkách jsou již znatelné rozdíly mezi jednotlivými společnostmi. Pro schválení úvěru u eBanky je nutné mít u ní minimálně půl roku vedený běžný účet. GE Capital Bank v případě žádosti o úvěr vyšší než 75 tisíc korun trvá na pravidelném měsíčním obratu na běžném účtu za poslední tři měsíce ve výši minimálně deset tisíc korun. Jediný Multiservis dále po klientovi požaduje, aby jiné s ním uzavřené smlouvy nevykazovaly nedoplatek.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+61
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Spočítejte si, jak stoupne životní minimum. Nová kalkulačka

2. 7. 2022 | Petr Kučera | 5 komentářů

Spočítejte si, jak stoupne životní minimum. Nová kalkulačka

Od životního minima se odvíjí například nárok na porodné, přídavek na dítě, příspěvek na živobytí nebo limity pro srážky ze mzdy.

O příspěvek na bydlení požádáte snáz. Přes online formulář

1. 7. 2022 | Jiří Hovorka | 10 komentářů

O příspěvek na bydlení požádáte snáz. Přes online formulář

O příspěvek na bydlení mohou nově žádat přes zjednodušený online formulář, který je dostupný na webu ministerstva práce a sociálních věcí. Dosud lidé o příspěvek většinou žádají na... celý článek

Kdo teď dostane porodné? Limit roste, tady je kalkulačka

30. 6. 2022 | Petr Kučera | 3 komentáře

Kdo teď dostane porodné? Limit roste, tady je kalkulačka

Růst životního minima od července zvyšuje i limit pro nárok na porodné. Spočítejte si, jestli na něj dosáhnete.

Na přídavek na dítě dosáhne víc rodin. Spočítejte si, jestli i vy

30. 6. 2022 | Petr Kučera | 23 komentářů

Na přídavek na dítě dosáhne víc rodin. Spočítejte si, jestli i vy

Díky zvýšení životního minima se od července zvyšuje limit pro nárok na dětské přídavky. Tady je nová kalkulačka.

Neplatiči výživného dostanou stopku na hazardní hry

29. 6. 2022 | Petr Kučera | 4 komentáře

Neplatiči výživného dostanou stopku na hazardní hry

Rejstřík vyloučených osob z hazardních her se od začátku července rozšíří o přibližně šest tisíc neplatičů alimentů. Konkrétně o lidi neplnící svou vyživovací povinnost k nezaopatřenému... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.