Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Jedinečná publikace pro všechny plátce DPH

| rubrika: Tip na knihu | 29. 10. 2008 | 2 komentáře
Jedinečná publikace pro všechny plátce DPH
Na knižní pulty přišel komentovaný výklad zákona o dani z přidané hodnoty. Tato publikace je dobrý pomocník a rádce, jak na dani ušetřit a neudělat v daňovém přiznání zbytečnou chybu.

Vyznat se v suchých textech daňových zákonů a kličkách jejich paragrafů je často tvrdý oříšek pro samotné daňové poradce. Praxe potvrzuje, že zákonná ustanovení o dani z přidané hodnoty nemají v praktickém podnikatelském životě jednoznačný výklad. Další svízel nastává i v okamžiku, kdy česká norma musí ladit s novými evropskými směrnicemi, které výklad českého zákona ovlivňují.

Autor Milena Drábová, Olga Holubová, Milan Tomíček
Počet stran 572
ISBN 978-80-7357-384-3
Cena 695 Kč
Vydalo nakladatelství ASPI

Na knižní pulty nyní přišla novinka nakladatelství Aspi – komentovaný Zákon o dani z přidané hodnoty včetně výkladu nových evropských směrnic. Komentáře zpracovala zkušená autorská trojice daňových poradcůa specialistů na DPH s dlouholetou praxí. Autoři pomáhají plátcům DPH rozklíčovat všechna možná úskalí, která je mohou v každodenní praxi potkat, a snaží se poradit, kdy mají plátci DPHmožnost uplatnit odpočet této daně a kdy mohou být od placení DPH dokonce osvobození. Publikace je tak užitečným a jedinečným průvodcem jak na dani ušetřit a jak nechybovat v daňových přiznáních.

Do komentářů autoři zapracovali i stovky rozhodnutí Evropského soudního dvora a stanovisek generálních advokátů, v jejichž kompetenci je posoudit a rozhodnout sporné případy, zda plátci DPHpostupovali ve své daňové povinnosti správně podle národní legislativy i v souladu s ustanoveními evropské Směrnice 2006/112/ES. Pochopit správně vzájemný vztah těchto dvou norem je totiž často velmi obtížné a nejednoznačné a ve fakturacích plátců DPHa v samotných daňových přiznáních tak mohou vzniknout zbytečné chyby.

„Nabízí-li zákonné ustanovení několik výkladových variant, je třeba se přiklonit vždy k té, která nejvíce odpovídá evropské směrnici,“ popisují autoři komentovaného Zákona o dani z přidané hodnoty základní pravidlo, kterým by se měli plátci DPHřídit.

„Dva základní instituty, které musí vzít plátce v této souvislosti v úvahu, jsou přímý a nepřímý účinek Směrnice 2006/112/ES. Směrnice je sice určená členským státům, ale mohou ji přímo využít i sami plátci, jestliže jim zákon o dani z přidané hodnoty upírá práva, která jim konkrétní ustanovení Směrnice uděluje,“ vysvětlují autoři.

Tato knižní novinka přináší nový, v české odborné literatuře ojedinělý a komplexní pohled na problematiku daně z přidané hodnoty. Autorský tým podává na více než pěti stech stránkách nejen detailní praktické komentáře, ale zmiňují i možná rizika, která mohou přinést určité typy transakcí s firmami z jiných členských států Evropské unie. Zároveň upozorňují na konkrétní rozpory mezi tuzemskou a komunitární právní úpravou Evropské unie a na konkrétních případech rozebírají, jak postupovat správně. Publikace je proto užitečným pomocníkem pro každého plátce této daně.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+1
Ano
Ne

Diskuze

29. 10. 2008 | 17:09 | Roman

O 1. ledna 2009 má zákon o DPH přes 300 změn, takže jak říká Standa, bude knížka už beznadějně zastaralá. Navíc komentáře k zákonům jsem už dávno vzdal, protože je v komentáři prakticky odcizovaný zákon jenom jinými slovy...více

29. 10. 2008 | 11:18 | Standa

Nevím, zda v době vydání ta kniha už není zastaralá. Navíc od 1. ledna budou platit zase trochu jiná pravidla. Myslím, že v oblasti zákonů a podnikání se vůbec pro vydavatele nevyplatí takové knížky vydávat. více

Oblíbená témata

DPH

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK