České dráhy mají novou slevu pro rodiny

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 1. 6. 2021 | 3 komentáře
České dráhy mají novou slevu pro rodiny

Zdroj: M-SUR/Shutterstock

České dráhy letos vedle tradiční Jízdenky na léto přicházejí i s rozšířením slevy pro rodiny nebo jiné skupiny s dětmi. 

Už od 1. června startuje Letní skupinová jízdenka, díky které mohou libovolný den v týdnu výhodněji cestovat skupiny až pěti cestujících. Jenom dva z nich mohoun být starší 15 let, nutně ale nemusí jít o rodinu. Podobnou jízdenku už České dráhy nabízí skupinám na víkendy. Letní variantu bude prodávat do konce srpna.

Kdo chce cestovat mezi různými regiony, může si Letní skupinovou jízdenku pořídit za 699 korun s platností pro celou republiku. O více jak polovinu levnější jsou varianty omezené jen na určitý region. Ceník vypadá takto:

  • celosíťová: 699 Kč
  • region Středočeský: 329 Kč
  • region Moravskoslezský: 289 Kč
  • regiony Pardubický a Olomoucký: 279 Kč
  • regiony Jihočeský a Královehradecký: 269 Kč
  • regiony Vysočina a Karlovarský: 239 Kč
  • regiony Liberecký a Zlínský: 229 Kč

Letní skupinová jízdenka bude v prodeji na všech pokladnách ČD, u vlakového personálu, v e-shopu ČD i v aplikaci Můj vlak

Řežeme náklady!

Řetězova pila
Zdroj: Shutterstock

Účty za telefon, elektřina, plyn. Neplatíte zbytečně moc? Poradíme, jak odlehčit rodinnému rozpočtu – porovnáme nabídky a vybereme tu nejlepší.

Jízdenka umožní neomezený počet jízd, je však omezená jen na druhou třídu. Při použití povinně místenkových vlaků, jako je například SC Pendolino, je potřeba dokoupit rezervaci. Platnost jízdenka je omezena na jeden kalendářní den (do půlnoci), nejde tedy o 24hodinovou platnost s možným přesahem do následujícího dne.

O letních prázdninách, tedy od začátku července do konce srpna, budou České dráhy znovu nabízet i tradiční Jízdenku na léto. Ta umožňuje za paušální cenu na jeden nebo dva týdny téměř neomezené cestování druhou třídou vlaků Českých drah. Nevýhodou je, že si k Jízdence na léto nelze rezervovat místenku zdarma, přestože při běžném nákupu jízdenky přes e-shop to České dráhy nabízejí. Zájemce o místenku si tedy musí připlatit, v některých spojích může být místenka i povinná.

Předprodej Jízdenky na léto začne 15. června. V nabídce jsou dvě opět základní varianty: týdenní jízdenka, která platí sedm dní po sobě s libovolným dnem začátku v červenci nebo srpnu, přijde na 790 Kč (pro majitele In karet nebo mezinárodních průkazů učitelů ITIC jen 690 Kč).  Čtrnáctidenní jízdenka přijde na 1190 korun (se slevou pro majitele zmíněných průkazů to dělá 990 Kč).

Žáci a studenti mohou letos po celé letní prázdniny, stejně jako senioři nad 65 let, cestovat se státní slevou 75 % z ceny základního jízdného.  

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Jízdenky za polovinu. S QR kódem nově i pro invalidy

23. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Jízdenky za polovinu. S QR kódem nově i pro invalidy

Lidé ve třetím stupni invalidity dostanou od začátku července novou slevu v dopravě. Ve vlacích druhé třídy a v linkové autobusové dopravě (mimo MHD) si budou moci kupovat jízdenky... celý článek

Jaké Porsche to bude? Velké srovnání legendy na vlastní kůži

20. 6. 2022 | Vojtěch Dobeš

Jaké Porsche to bude? Velké srovnání legendy na vlastní kůži

Porsche si udržuje image výrobce sportovních aut, i když už téměř dvě dekády vyrábí i auta rodinná. Projeli jsme se skoro všemi modely v jeho nabídce, abychom zjistili, co vlastně tahle... celý článek

Pumpaři snížili ceny, platí nižší daň

1. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 6 komentářů

Pumpaři snížili ceny, platí nižší daň

Od dneška klesla na čtyři měsíce spotřební daň na benzin a naftu, což by mělo pohonné hmoty pro konečné zákazníky zlevnit téměř o dvě koruny na litr.

Kolik si připlatíte na dovolené? A kde letos můžete ušetřit

1. 6. 2022 | Jana Divinová | 3 komentáře

Kolik si připlatíte na dovolené? A kde letos můžete ušetřit

Inflace, válka, pandemie a vývoj kurzu koruny. Jak to ovlivní cenu letošních dovolených v zahraničí? Zjišťovali jsme, kde a za co si připlatíte nejvíc a kde můžete naopak ušetřit.

Zásah Putina i peněženek. Embargo dál zdraží benzin

31. 5. 2022 | Lukáš Kovanda | 21 komentářů

Zásah Putina i peněženek. Embargo dál zdraží benzin

Embargo EU na ruskou ropu přichází pro Fialovu vládu ve špatný čas, myslí si ekonom Lukáš Kovanda. Ropa zdražuje v předvečer snížení spotřební daně z paliv. Putin kvůli embargu přijde... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.