České dráhy mají novou slevu pro rodiny

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 1. 6. 2021 | 3 komentáře
České dráhy mají novou slevu pro rodiny

Zdroj: M-SUR/Shutterstock

České dráhy letos vedle tradiční Jízdenky na léto přicházejí i s rozšířením slevy pro rodiny nebo jiné skupiny s dětmi. 

Už od 1. června startuje Letní skupinová jízdenka, díky které mohou libovolný den v týdnu výhodněji cestovat skupiny až pěti cestujících. Jenom dva z nich mohoun být starší 15 let, nutně ale nemusí jít o rodinu. Podobnou jízdenku už České dráhy nabízí skupinám na víkendy. Letní variantu bude prodávat do konce srpna.

Kdo chce cestovat mezi různými regiony, může si Letní skupinovou jízdenku pořídit za 699 korun s platností pro celou republiku. O více jak polovinu levnější jsou varianty omezené jen na určitý region. Ceník vypadá takto:

  • celosíťová: 699 Kč
  • region Středočeský: 329 Kč
  • region Moravskoslezský: 289 Kč
  • regiony Pardubický a Olomoucký: 279 Kč
  • regiony Jihočeský a Královehradecký: 269 Kč
  • regiony Vysočina a Karlovarský: 239 Kč
  • regiony Liberecký a Zlínský: 229 Kč

Letní skupinová jízdenka bude v prodeji na všech pokladnách ČD, u vlakového personálu, v e-shopu ČD i v aplikaci Můj vlak

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Řežeme náklady!

Řetězova pila
Zdroj: Shutterstock

Účty za telefon, elektřina, plyn. Neplatíte zbytečně moc? Poradíme, jak odlehčit rodinnému rozpočtu – porovnáme nabídky a vybereme tu nejlepší.

Jízdenka umožní neomezený počet jízd, je však omezená jen na druhou třídu. Při použití povinně místenkových vlaků, jako je například SC Pendolino, je potřeba dokoupit rezervaci. Platnost jízdenka je omezena na jeden kalendářní den (do půlnoci), nejde tedy o 24hodinovou platnost s možným přesahem do následujícího dne.

O letních prázdninách, tedy od začátku července do konce srpna, budou České dráhy znovu nabízet i tradiční Jízdenku na léto. Ta umožňuje za paušální cenu na jeden nebo dva týdny téměř neomezené cestování druhou třídou vlaků Českých drah. Nevýhodou je, že si k Jízdence na léto nelze rezervovat místenku zdarma, přestože při běžném nákupu jízdenky přes e-shop to České dráhy nabízejí. Zájemce o místenku si tedy musí připlatit, v některých spojích může být místenka i povinná.

Předprodej Jízdenky na léto začne 15. června. V nabídce jsou dvě opět základní varianty: týdenní jízdenka, která platí sedm dní po sobě s libovolným dnem začátku v červenci nebo srpnu, přijde na 790 Kč (pro majitele In karet nebo mezinárodních průkazů učitelů ITIC jen 690 Kč).  Čtrnáctidenní jízdenka přijde na 1190 korun (se slevou pro majitele zmíněných průkazů to dělá 990 Kč).

Žáci a studenti mohou letos po celé letní prázdniny, stejně jako senioři nad 65 let, cestovat se státní slevou 75 % z ceny základního jízdného.  

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

A tohle už jste četli?

Roční dálniční známka zdraží. Stát omezí předprodej

7. 12. 2023 | Petr Kučera

Roční dálniční známka zdraží. Stát omezí předprodej

Od března 2024 v Česku výrazně zdraží roční dálniční známka. Desetidenní a měsíční známky naopak zlevní. Současně začne platit jednodenní.

Jak si koupit dálniční známku během několika minut?

5. 12. 2023 | PR text

Jak si koupit dálniční známku během několika minut?

Rok 2021 s sebou přinesl podstatné změny pro všechny provozovatele vozidel. Jednou z těch nejpodstatnějších byl konec typických nalepovacích dálničních známek. Jak a kde pořídíte modernější... celý článek

Změny v povinném ručení. Nový zákon schválili poslanci

1. 12. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Změny v povinném ručení. Nový zákon schválili poslanci

Povinné ručení se rozšíří na víc druhů vozidel, nově se bude týkat provozovatele místo vlastníka a zvýší se minimální limity pro pojistné plnění. Při cestách po Česku už nebude nutné... celý článek

Nový podvod s balíky z e-shopů. Platíte, co jste neobjednali

30. 11. 2023 | Gabriel Pleska | 3 komentáře

Nový podvod s balíky z e-shopů. Platíte, co jste neobjednali

Počet nákupů na internetu každý rok roste. Placení dobírkou je sice na ústupu, ale rozhodně ještě není raritou. A na to spoléhají dobírkoví podvodníci.

Rohlík začne sbírat PET lahve. Předběhne zákon

24. 11. 2023 | Gabriel Pleska | 3 komentáře

Rohlík začne sbírat PET lahve. Předběhne zákon

Internetový prodejce potravin Rohlik.cz bude od svých zákazníků sbírat použité PET lahve. Přinejmenším o dva roky tak předbíhá legislativu, která zavede povinné zálohování.

Partners Financial Services